زمان انتشار : ۲۰ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۰ | کد خبر : 480640 |

تقدیر شفقنا از رضا قوی فکر؛پیشکسوت عرصه مطبوعات

شفقنا رسانه– شنیدن روایت ها و خاطرات روزنامه نگاران پیشکسوت می تواند برگی از تاریخ مطبوعات شفاهی برای اهالی رسانه باشد .پیشکسوتان مطبوعاتی که در زمانه خود به عنوان چشم و گوش مردم بودند و با اطلاع رسانی های دقیق و تحلیل هایشان به مسئولان کمک می کردند ،باید  در حال حاضر هم با انتقال تجربیات و توصیه های خود به خبرنگاران در خبررسانی و انعکاس واقعیت ها در جامعه یاری رسانند.

به گزارش شفقنا رسانه،این اتفاق زمانی رخ می دهد که خود اهالی رسانه به اهمیت این طبقه از جامعه پی ببرند و جایگاه شان را ارج نهند. به همین خاطر شفقنا رسانه در نظر دارد هر هفته  دیداری با پیشکسوتان مطبوعاتی داشته باشد و از تجربیات آنان بهره بگیرد.

این هفته شفقنا میزبان رضا قوی فکر یکی از روزنامه نگاران فعال و پیگیر در روزنامه «کیهان» بود. او در سال دوم دانشگاه وارد روزنامه کیهان می شود. به گفته خودش هر تازه واردی باید در سرویس حوادث مشغول به کار می شد، چراکه خبرنگار در آنجا آب دیده می شود.قوی فکر در همان سال  مسئولیت کشیک شب حوادث روزنامه «کیهان» را بر عهده می گیرد. در میانه سال های ۵۶ تا ۵۷ به سربازی می رود و بعد از اتمام آن به تحریریه کیهان برمی گردد و سمت معاون سرویس اقتصادی را به او می دهند و شش ماه بعد دبیر اقتصادی می شود. او تا سال ۷۲ در کیهان می ماند و بعد از آن دارای  یک نشریه مستقل به نام «هزار نقش» می شود. در حال حاضر علاوه بر کار رسانه ای نایب رییس و سخنگوی انجمن پیشکسوتان مطبوعات است.

رضا قوی فکر از روزنامه نگارانی است که به گفته خودش ذوق و شوق نوشتن، او را به سمت تحریریه کشاند. وقتی از دوران مدرسه اش صحبت می کند، از کلاس درس انشا با اشتیاق خاصی حرف می زند و می گوید درس مورد علاقه من همین کلاس بود. ذوق نوشتن باعث می شود وقتی در سال ۵۲ دیپلم می گیرد با اینکه در بورسیه پزشکی هم قبول می شود اما با ثبت نام در دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی وارد رشته روزنامه نگاری شود و با ورود به تحریریه کیهان تا سال ۷۲ در آنجا به فعالیت خود ادامه دهد.

به رسانه های امروز انتقادهای زیادی را از حیث نوع اخبار، گزارش ها و سوژه هایی که کار می کنند ،دارد  و ضمن بیان روایت هایی از تجربه کاری خود، می گوید: در آن دوران روزنامه نگار و روزنامه دار عاشق کارشان بودند. دانشکده ای بود که متخصصان این رشته را تربیت می کرد ،مخاطبانی بودند که تشنه اخبار روزنامه ها بودند و از طرفی مدیر روزنامه ما یعنی آقای مصباح زاده یکی از بهترین پشتوانه ما برای کار بر روی سوژه های خوب و گزارش های تحقیقی بود.

قوی فکر یکی از ایرادات  مهم این روزهای خبرنگاران را به روز نکردن سواد شان و مطالعه نکردن کتاب می داند و توصیه می کند خبرنگاران باید مدام کتاب بخوانند ،فیلم ببینند و به تماشای تئاتر بروند و در میان مردم باشند و تعاملات خود را با اقشار مختلف جامعه بیشتر کنند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here