زمان انتشار : ۱۷ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۱۲ | کد خبر : 480583 |

«یومیوری شیمبون»؛ پرتیراژ‌ترین روزنامه جهان

شفقنا رسانه-«یومیوری شیمبون» نام یک روزنامه ژاپنی است که از آن به‌عنوان پرتیراژ‌ترین روزنامه جهان یاد می‌شود و هر روز صبح به‌صورت همزمان در توکیو، اوزاکا، فوکوکا و دیگر شهرهای ژاپن و نقاط مختلف جهان توزیع می‌شود. این روزنامه بخشی از «گروه یومیوری» به‌عنوان بزرگترین مرکز رسانه‌ای ژاپن فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند و یکی از پنج روزنامه ملی کشور ژاپن است.
به گزارش روزنامه ایران،روزنامه یومیوری شیمبون سال ۱۸۷۴ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد و در ژانویه ۲۰۰۲ با تعداد روزانه ۱۴ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۷۸۱ نسخه توانست عنوان پرتیراژ‌ترین روزنامه جهان را از آن خود کند. در سال ۲۰۱۰ میلادی این روزنامه با فروش روزانه ۱۰ میلیون و ۲۱ هزار نسخه موفق شد عنوان پرفروش‌ترین روزنامه جهان را هم به دست آورد. در اوایل سال ۲۰۱۱ یومیوری شیمبون به‌طور میانگین در دو نوبت چاپ صبح و عصر روزانه ۱۳.۵ میلیون نسخه روزنامه را در اختیار مخاطبان قرار داد و هم‌اکنون بسته به اهمیت اخباری که در طول روز اتفاق می افتد، بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون نسخه از آن به چاپ می‌رسد.
یومیوری شیمبون ضمیمه‌های روزانه مختلفی را شامل می‌شود و با سبک نگارش به شیوه معمول در غرب عمل می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت این روزنامه متأثر از سبک ژورنالیستی روزنامه‌های امریکایی در اوایل قرن بیستم سیاست‌های خود را پیش می‌برد و این سبک به وضوح در تمام صفحات آن مشاهده می‌شود.
این روزنامه متعلق به قشر شاغل ژاپن است و بیشتر مخاطبان آن را نسل دوم ژاپنی‌ها تشکیل می‌دهند. یومیوری شیمبون روزنامه بسیار حجیمی است که مطالب گوناگون از جمله خبر، ورزش، سیاست، علم و فناوری، هنر و سینما، جهان و… را پوشش می‌دهد و با وجود این بخش عمده موفقیت آن بواسطه توجه ویژه روزنامه به مسائل شهری و موضوعات روز مردم محقق شده است. یومیوری شیمبون هر روز در قطع متوسط و به‌صورت تک رنگ به دست مخاطبان می‌رسد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here