زمان انتشار : ۱۱ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۴۸ | کد خبر : 480400 |

حواله‌های کاغذ همچنان با قیمت مصوب صادر می‌شود

شفقنا رسانه- جدول واردات ۵ نوع کاغذ از ابتدای سال ٩٧ تاکنون در اطلاعیه ای از سوی دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ منتشر شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر اساس این جدول  کاغذهای وارداتی به منظور چاپ کتب درسی که برای وزارت آموزش و پرورش وارد می شود در این جدول لحاظ نشده است.

همچنین از مجموع ٢۶٢هزار تن واردات کاغذ که با ارز دولتی صورت گرفته فقط ٢٣هزار تن با تایید معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع  و باقی آن به تفکیک وارد کننده به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده تا اقدامات قانونی صورت گیرد .

این اطلاعیه می افزاید: به واردکنندگان کاغذ اعلام شده است چنانچه مصرف کنندگان و میزان مصرف را به تایید معاونت های ذیربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا کارگروه ساماندهی کاغذ برسانند مراتب به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام می شود تا مشکلی برای آنان  به وجود نیاید .

 این اطلاعیه می افزاید کارگروه ساماندهی کاغذ متشکل از کلیه دستگاه های مسئول در امر واردات و توزیع پنج گونه کاغذ (روزنامه ای، تحریر، تحریر رول، بالکی و( LWC براساس مصوبه ۱۳۹۷/۵/۱۶ ستاد تنظیم بازار تشکیل شده است.

همچنین به اطلاع کلیه مصرف کنندگان می رساند کاغذهایی که با ارز دولتی وارد شده  یا در فرایند واردات هستند همچنان براساس قیمت گذاری قبلی و با حواله های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع می شود تا اختلالی در مصرف مورد نیاز ناشران و مطبوعات ایجاد نشود .

یادآور می شود از  دی ماه سال گذشته و در راستای شفافیت ، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و دفتر کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدول حواله های صادره خود را به تفکیک مصرف کننده ، تناژ و قیمت مصوب و سایر اطلاعات لازم به صورت مستمر منتشر  می کنند .

جدیدترین جدول واردات کاغذ  که از ابتدای سال ٩٧ تا به امروز را در بر می گیرد، از لینک زیر قابل دسترسی است:

جدول واردات ۵ نوع کاغذ از ابتدای سال ٩٧ تاکنون(اینجا)

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here