زمان انتشار : ۱۰ اردیبهشت ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۲۷ | کد خبر : 480339 |

بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب به صفحه یک روزنامه ها آمد

شفقنا رسانه-بازدید رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب،سفر معاون وزیر خارجه کره شمالی به ایران،واکنش ها به قتل طلبه روحانی در همدان از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

واکنش ها به مصاحبه وزیر امور خارجه با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز همچنان ادامه دارد روزنامه سازندگی با کشیدن طرحی از جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نوشت « سردسته تیم B» و در گزارش خود به ۴ جنگ طلب دشمن ایران یعنی جان بولتون،بنیامین نتانیاهو،محمد بن سلمان و بن زائد اشاره کرده است.

‘کی سی ان ای’ خبرگزاری کره شمالی روز دوشنبه اعلام کرد،یک هیات بلند پایه سیاسی به سرپرستی «پاک میونگ گوک» معاون وزیر خارجه کره شمالی راهی ایران و سوریه شد.این خبر به تیتر یک آفتاب یزد آمد و عنوان کرد « نزدیکی ایران و کره شمالی؛ پیامی به کاخ سفید» و در زیر تیتر با اشاره به صحبت های مرتضی مکی کارشناس مسائل اروپا نوشت ،ایران و کره می خواهند بگویند که آمریکا اگر این رفتارها را ادامه بدهد این موضوع می تواند با واکنش های متفاوتی از پیونگ یانگ و تهران مواجه شود.این روزنامه عکس یک خود را به گفت و گو با محمدجواد حق شناس عضو شورای شهر تهران اختصاص داد و نوشت « چرا شجریان و ابتهاج به خیابان های تهران آمدند؟» و در زیر تیتر نوشت « نام خیابان ها پیوند مستقیمی با جامعه دارند برای مثال هنوز هم که هنوز است با گذشت بیش از ۵۰ سال که برخی از نام ها تغییر پیدا کرده و نام رسمی دیگری برای یک معبر یا خیابان گذاشته شده اما باز هم هیچ کس از آحاد جامعه این نام جدید را نپذیرفته و همچنان خیابان با نام قدیمی اش شناخته می شود.

روز گذشته رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه کتاب بازدید کردند. در این بازدید که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت، حضرت آیت الله خامنه‌ای ضمن گفت‌وگو با ناشران در جریان تازه‌های نشر قرار گرفتند. ایشان در این بازدید بر این موضوع تاکید کردند که “باید مسأله کاغذ را حل کرد؛ این‌طور نمی‌شود. وزیر فرهنگ و وزیر صنعت بنشینند و این مسأله را حل کنند. با توجه به اهمیت این موضوع برای مطبوعات اظهار نظر ایشان به صفحه یک بیشتر روزنامه های امروز آمد.روزنامه  اعتماد در تیتر عنوان کرد « مشکل کاغذ را حل کنید» . روزنامه ایران در عکس یک به نقل از رهبری نوشت:« وضع کاغذ را ساماندهی کنید». روزنامه خراسان و سیاست روز هم خطاب سخن رهبری را وزیر ارشاد و صنعت عنوان کردند و در تیتر و عکس یک به نقل از رهبری نوشتند:« وزرای ارشاد و صنعت مسئله کاغذ را حل کنند». خراسان در مطلب دیگری پاسخ وزیر صنعت را آورد و به نقل از او نوشت:« تلاش می کنیم از افزایش قیمت کاغذ جلوگیری کنیم».

هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان شرکت بازرگانی پتروشیمی روز گذشته پیش در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی به ریاست قاضی اسداله مسعودی مقام برگزار شد.براساس این گزارش پرونده متهمان شرکت بازرگانی پتروشیمی دارای ۱۳ متهم است که طی هفت جلسه گذشته به اتهامات آنان رسیدگی شده است.این خبر به تیتر یک روزنامه شرق آمد و در تیتری خبری عنوان کرد« بازداشت متهم پتروشیمی گیت در آمریکا» .

روزنامه همشهری در تیتر یک امروز از اعلام سازمان های اقتصادی بین المللی از تضعیف طبقه متوسط در جهان خبر داده و با اشاره به تبعات سیاسی آن در تیتر نوشت « طبقه متوسط در آستانه نابودی» .این روزنامه در بخش دیگری به سراغ دانش آموزان مدرسه درودزن در استان فارس که حدود ۱۳ سال پیش دچار سوختگی شدند و رفت و در تیتر نوشت « زخم های درمان نشده دختران درودزن» و در زیر تیتر با اشاره به صحبت های دانش آموزان نوشت : دوست داشتیم به جای اینکه ۴۰ تا ۵۰ بار در ایران جراحی شویم که حداکثر بهبودی مان ۱۰ درصد هم نباشد،برای درمان به کره جنوبی برویم تا صورت هایمان فرم بهتری بگیرد.

روز گذشته جلسه هم‌اندیشی تبیین راهکارهای مشارکت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در گذر از شرایط تحریم و برنامه‌ریزی در سال رونق تولید به ریاست معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری برگزار شد. راهکارهای جهانگیری و توصیه اش به دستگاه ها و نهادهای دولتی به تیتر یک روزنامه ایران آمد و در تیتر از اعلام «فراخوان کاهش هزینه‌های دولتی» به نقل از جهانگیری نوشت و تاکید کرد که «همه دستگاه ها، نهادها و سازمان های کشور باید برای همراهی با مردم هزینه های خود را کاهش دهند. در سال ۹۸ باید سفرها و مأموریت های خارجی و تعداد نفرات هیأت ها و سایر هزینه ها تا حد امکان کاهش پیدا کند. هر کدام از مراکزی که بر مبنای تصمیم گیری دولت ایجاد نشده اند، باید از بودجه دولت منفک شوند. باید طرح ها و پروژه هایی که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار نیستند و یا منافع زیادی برای مردم ندارند متوقف شوند»

سیاست روز  در تیتر یک به بررسی تبعات تخصیص ارز به کالاهای اساسی پرداخت و در تیتر نوشت:«ارز دولتی؛ بهشت دلالان کالاهای اساسی» و توضیح داد که «براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس پیامدهای منفی و متعدد و مهم سیت تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی از این قرار است که اجرای این سیاست پیامدهای منفی به نبال داشته و وجود قیمت های دو یا چندگانه در بازار ارز، زمینه رات جویی و فساد را فراهم کرده است. به سخن دیگر به دلیل انحراف منابع تخصیص یافته در قالب بیش اظهاری و دیگر اظهاری واردات، صادرات مجدد نهاده یا کالهای نهایی به صورت رسمی یا قاچاق، احتکار، گران فروشی به مصرف کننده نهایی و… سود سرشاری نصیب افرای شده که به ارز با قیمت ترجیحی دسترسی داشته اند.»

عباس عبدی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشته بود که «ترور یک روحانی در همدان از سوی اوباش اتفاقی مهم بود که باید مورد توجه کافی قرار گیرد. هرچند قصد ندارم که هر اتفاقی را به سرعت به پای بخشی از جناح اصولگرا بنویسم، ولی در این مورد خاص و به علل گوناگون مجبوریم که چنین اتهامی را متوجه آنان کنیم. به ویژه آنکه انحراف رفتاری این جماعت در حمایت ضمنی از فرهنگ الوات و به کارگیری آنان در حذف دیگران و نیز همراهی آنان با مناسک دینی موجب شکل‌گیری یک فساد عجیب و غریب رفتاری شد که اکنون آثار خود را نشان می‌دهد». این نوشته ها باعث واکنش روزنامه کیهان شد و در تیتر یک از «ردپای یک شبکه خزنده در شهادت مظلومانه طلبه همدانی» نوشت و توضیح داد که «در موضوع شهادت مظلومانه طلبه همدانی، رد پای یک شبکه خزنده و تکرار خط رسانه‌ای تابستان ۹۷ دوباره دیده می‌شود. شبکه‌ای که «مأمور» شده تا در اوج درگیری ایران و آمریکا، ماجرا را «جناحی» کنند و با کمرنگ کردن «سیاست مقاومت و استکبارستیزی» و تعریف خشونت از آن، پروسه «انفعال» را در فاز جدیدی قرار دهند».

روزنامه روزان هم در تیتر و عکس یک به بیان واکنش ها نسبت به قتل طلبه همدانی پرداخت و در تیتر نوشت:«دیدگاه های متفاوت درباره ریشه های یک قتل».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here