زمان انتشار : ۳۱ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۴:۲۵ | کد خبر : 480048 |

امنیت ضعیف پسورد میلیون‌ها کاربر اینستاگرام

شفقنا رسانه-در خبری که بتازگی منتشر شده آمده است پسورد میلیون‌ها کاربر اینستاگرام به شکل فایل متنی در سرورهای شرکت ذخیره شده و کارمندان به آن دسترسی داشته‌اند.این درحالی است که قبلاً اعلام شده بود فقط پسورد چندهزار کاربر با این شیوه ذخیره شده است.
به گزارش مهر، در حالی که شرکت فیس‌بوک در زمان افشای خبر اعلام کرده بود پسورد چند هزار نفر از کاربران این شبکه اجتماعی فاش شده اما روز گذشته مشخص شد تعداد پسوردهای فاش شده بسیار فراتر و در حد چند میلیون کاربر بوده است؛ موضوعی که بسیاری از کاربران را نگران کرد و برخی نیز این عمل فیس‌بوک را غیرقابل بخشش می‌دانند.
فیس‌بوک خبر افشای پسورد کاربران اینستاگرام را طی یک پست وبلاگی در ماه مارس فاش کرد اما بتازگی این پست را آپدیت کرده است. به‌هرحال موضوع مهم این است که پسوردهای فیس‌بوک و اینستاگرام که باید به طور رمزگذاری شده، نگهداری شود برای کارکنان شرکت قابل رصد بوده و این، موضوعی قابل تأمل محسوب می‌شود. سخنگوی فیس‌بوک در این باره گفت: این مشکل تا به حال به طور گسترده گزارش شده است اما می‌خواهیم به طور شفاف اعلام کنیم که پسوردهای بیشتری به این شیوه ذخیره شده‌اند البته باید گفت که هیچ نشانه‌ای از سوء‌استفاده از این پسوردها وجود ندارد و به نظر نمی‌رسد از آن بهره‌برداری شده باشد. به هرحال ما می‌خواهیم شفاف‌سازی انجام دهیم حتی اگر به ضرر ما تمام شود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here