زمان انتشار : ۲۹ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۲۹ | کد خبر : 480013 |

«بنزین ۲ نرخی یا اصلاح قیمت» محور تیتر روزنامه ها

شفقنا رسانه-سهمیه بندی بنزین،نامگذاری تعدادی از خیابان های تهران به نام هنرمندان،دیدار رهبرانقلاب اسلامی با فرماندهان ارتش و نیروی زمینی از مهم ترین عناوین روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه، روز سه شنبه شورای شهر تهران، مصوبه نامگذاری تعدادی از خیابان‌های تهران در محدوده شهید کلاهدوز به نام شاعران و نویسندگان معاصر را  تصویب کرد .روزنامه سازندگی تیتر و عکس یک خود را به این خبر اختصاص داد و نوشت « پایتخت هنر» و در متن با هنرمندانی چون حسام الدین سراج،اردشیر کامکار و نادرمشایخی گفت و گو کرده و آنها از این اقدام شورای شهر استقبال کرده اند.در این مصوبه خیابان‌هایی در حوالی محدوده شهید کلاهدوز به نام شاعران و نویسندگان زیر تغییر نام خواهند داد:منوچهر آتشی، عمران صلاحی، محمد قهرمانی، بیژن ترقی، اسماعیل شاهرودی، پروین دولت‌آبادی، اخوان ثالث، سیمین بهبهانی، فروغ فرخ‌زاد، فریدون مشیری، محمدعلی سپانلو، سیدکریم امیری فیروزکوهی، هوشنگ ابتهاج و حسین منزوی.گفتنی است همچنین نام خیابان فلامک شمالی و جنوبی به نام استادمحمدرضا شجریان نامگذاری شد.چهره‌های فرهنگی چون عزت‌الله انتظامی، علی نصیریان، داود رشیدی، محمدعلی کشاورز، علی حاتمی و استاد غلامحسین امیرخانی از دیگر شخصیت‌هایی هستند که قرار است به نام آنها خیابان ثبت شود.

روزنامه آرمان امروز تیتر یک خود را به اعتراض زنان نماینده مجلس در پی عدم تصویب طرح « افزایش تعداد زنان در مجلس» اختصاص داد و با اشاره به واکنش زنان نوشت « اخم زنان به رآی مردان بهارستان» طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی، نماینده اصلاح‌طلب و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع اعتراض این فراکسیون به عدم تصویب طرح «افزایش تعداد نمایندگان زن» به «آرمان» گفت: «مخالفت با این مساله توسط نمایندگان مجلس به صورت جریانی نبود. در گفت‌وگویی که با بعضی از مخالفان و نمایندگان مرد داشتم، برداشت آنها این بود که تصویب پیشنهاد مذکور و الزام احزاب به ارائه لیستی با حضور زنان، محدود کردن انتخاب مردم است. در حالی که اصلا اینگونه نیست و طرح مذکور دخالتی در تعیین رأی مردم ندارد و صرفا به لیست‌های انتخاباتی احزاب اشاره دارد. سهمیه‌ای است که حزب یا تشکل صنفی به زنان اختصاص می‌دهد و در نهایت این رأی مردم خواهد بود که نمایندگان را چه زن چه مرد تعیین خواهد کرد».

روزنامه آفتاب یزد تیتر یک امروز خود را به تجدید نظر مسئولان درباره قیمت های حامل انرژی در سال ۹۷ اختصاص داد و با تیتری سوالی نوشت « تصمیمات جدید در مورد بنزین ؟» و در زیر تیتر توضیح داد،بر اساس شنیده ها قرار است پرونده مختومه شده قیمت بنزین برای تصمیم گیری نهایی روی میز شورای هماهنگی سران قوا برود .گرچه واعظی رئیس دفتر دولت می گوید این موضوع در شورای هماهنگی به نتیجه منجر نشده است.

روزنامه همشهری هم تیتر یک خود را به مشخص  نشدن تعیین قیمت بنزین در این روزها اختصاص داد و با اشاره به اینکه چه کسی درباره بنزین تصمیم می گیرد ،نوشت « بنزین ۲ نرخی یا اصلاح قیمت» و در زیر تیتر توضیح داده،۳ پیشنهاد دولت،وزارت نفت و مجلس برای تصمیم گیری روی میز شورای عالی هماهنگی اقتصادی قرار دارد.اصلاح تدریجی قیمت ها ،حفظ نظام فعلی یا ۲ نرخی و سهمیه بندی بنزین ۳ سناریو جدی است.

روزنامه خراسان هم در تیتر یکی از مطالب فرعی خود به « بازار داغ اظهارنظرها درباره سهمیه بندی بنزین» اشاره کرد و در زیر تیتر به نقل از محمود واعظی رئیس دفتر روحانی نوشت: «شورای هماهنگی اقتصادی هنوز به جمع بندی نرسیده است». این روزنامه عکس یک را به گفتگوی خوبی با استاد شهرام ناظری اختصاص داد و در تیتر از «آثار تقلیدی در کمین موسیقی ایرانی» نوشت.

روزنامه ایران عکس یک را به دیدار رهبری با فرماندهان ارتش و نیروی زمینی اختصاص داد و در تیتر به نقل از ایشان نوشت:«دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا بود». این روزنامه تیتر یک را به بحث سهمیه بندی بنزین اختصاص داد و در تیتر از «سهمیه بندی بنزین روی میز سران قوا» نوشت و در رو تیتر توضیح داد که «مصرف روزانه ۹۰ میلیون لیتری سوخت سناریوهای مدیریت مصرف را به شورای عالی هماهنگی اقتصادی برد».

بعد از تروریست خواندن نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط دولت آمریکا ،از دو روز پیش اینستاگرام صفحات اینستای برخی فرماندهان سپاهی را مسدود کرد که با واکنش های زیادی هم روبرو شد .روزنامه اعتماد تیتر و عکس یک خود را به این اقدام اینستاگرام اختصاص داد و نوشت « جامعه باز ،بسته» .سخنگوی این شبکه اجتماعی درباره این اقدام توضیح داده،اینستاگرام می‌گوید “ما تحت محدودیت‌های قوانین تحریم ایالات متحده عمل می‌کنیم. ما با همکاری دولت‌های مرتبط همکاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که از قوانین ما، از جمله مربوط به تعیین سپاه [به عنوان سازمان تروریستی خارجی]”.

«شبکه ملی ارتباطات و اطلاعات نیاز بر زمین مانده امنیت و اقتصاد» تیتر یک روزنامه کیهان بود که در رو تیتر نوشت:« اینستاگرام و تلگرام نقاب را کنار زدند». این روزنامه توضیح داد که «مقامات دولت و نمایندگان مجلس باید باور کنند که دشمن در تلگرام و اینستاگرام و نظایر آن، اراده و استقلال و امنیت و اقتصاد و اقتدار فرهنگی ما را هدف گرفته، چون این شبکه‌ها را سلاح در اختیار خود می‌داند. راهکار اصلی، ایجاد «شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات» است؛ همان که سالهاست رهبر حکیم انقلاب مطالبه می‌کنند اما متاسفانه با اهتمام دولت و وزارت ارتباطات همراه نمی‌شود.»این روزنامه عکس یک را به دیدار رهبری با فرماندهان ارتش اختصاص داد و به نقل از ایشان نوشت:« دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود».

سیاست روز هم در تیتریک از تیتری مشابه کیهان برای این دیدار استفاده کرد. این روزنامه به بهانه روز ارتش مروری بر خدمات ارتش به انقلاب و مردم دارد و عکس یک را به این موضوع اختصاص داد و در تیتر نوشت:«ارتش یاور مردم، امید انقلاب».

همدلی در تیتر یک به افزایش قیمت مسکن و «بازار داغ خانه‌های نقلی » پرداخت و توضیح داد که «قیمت مسکن در یکسال گذشته به اندازه‌ای رشد کرده است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و حتی فعالان بازار، باعث شده تا خانه‎هایی با متراژ پایین‌تر در صدر فروش قرار بگیرند. چرا که از یکسال گذشته و با نوسانات نرخ ارز که کاهش قدرت خرید مردم رقم خورد، تقاضا برای خرید خانه‌‎های با متراژ کمتر از ۸۰ متری بیشتر شده است. ماجرا تا جایی پیش رفته است که سکانداران اقتصادی نیز ترجیح می‌دهند تا تسهیلات را به تولید کنندگان و حتی خریداران خانه‌های زیر ۸۰ متری ارائه دهند».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here