زمان انتشار : ۲۷ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۵ | کد خبر : 479960 |

رونق گرفتن پویش کسب و کار اجتماعی

شفقنا رسانه-رهبری سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند تا پیرو شعار سال قبل یعنی «حمایت از کالای ایرانی»، مردم در گوشه و کنار ایران توجه بیشتر به محصولات داخلی داشته باشند و موجب رونق تولیدات ملی را فراهم آورند. با این اتفاق از مدتی قبل پویشی با عنوان # کسب- و- کار-اجتماعی توسط کاربران ایرانی راه‌اندازی شد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
به گزارش روزنامه ایران،کاربران اجتماعی در این پویش بخش غیررسمی اقتصاد که حیطه فعالیت‌های خارج از نظارت دولت و قوانین مالیاتی را شامل می‌شود مورد توجه قرار دادند تا بر این اساس کالاهای دست‌ساز یا محصولاتی که هرچند به‌صورت محدود تولید می‌شوند را به همه کاربران ایرانی معرفی کنند و از این طریق بتوانند بازار بهتر و گسترده‌تری در اختیار داشته باشند.
بخش ویژه‌ای از مطالب منتشر شده در
# کسب- و- کار-اجتماعی به زنان نان‌آور خانوار اختصاص یافت و بسیاری از افرادی که کارگاه‌های تولیدی یا فرصت‌های شغلی در اختیار دارند، آنها را معرفی کردند تا زنان با مهارت‌های مختلف بتوانند فرصت‌های شغلی جدید پیش رو داشته باشند. در بخش دیگر کاربران ایرانی سعی کردند با این پویش به کاربران آموزش دهند که چطور بدون سرمایه‌گذاری و در فضای داخل خانه محصولات مختلف را تولید کنند و به درآمد برسند.
در بسیاری از مطالبی که در این پویش اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، کاربران سعی کردند یکدیگر را با نحوه هدف گذاری، تعیین راه و… آشنا سازند و نشان دهند که یک کسب و کار اجتماعی از منظر مدیریتی چه مراحلی را پشت‌سر می‌گذارد و چگونه به نتیجه می‌رسد.
پویش #کسب-و-کار-اجتماعی این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و انجمن‌های خیریه، مراکز کاریابی و حتی سازمان‌های فنی و حرفه‌ای کشور نیز مطالب خود را در آن به اشتراک گذاشته‌اند و در کنار آن پویش‌های دیگر از جمله #کارآفرینی-اجتماعی، # تجارت-عادلانه و… نیز مطالب مربوطه را در اختیار کاربران می‌گذارند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here