زمان انتشار : ۲۷ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۱۲ | کد خبر : 479957 |

«یونایتدپرس اینترنشنال» پر مخاطب ترین آژانس خبری امریکا

شفقنا رسانه-«یونایتدپرِس اینترنشنال» که به‌صورت مختصر با نام «یونایتدپرِس» یا UPI شناخته می‌شود از جمله آژانس‌های خبری بزرگ و پرمخاطب امریکا است و از سال ۱۹۵۸ میلادی تاکنون با این نام فعالیت می‌کند.
به گزارش روزنامه ایران،این مرکز در سال ۱۹۰۷ میلادی با ادغام سه خبرگزاری کوچک با نام «یونایتدپرس اساسیشنز» فعالیت خود را آغاز کرد و سپس در سال ۱۹۵۸ تغییر نام داد و همچنان آن را با عنوان «یونایتدپرِس اینترنشنال» می‌شناسند.
مدیران این مرکز خبری می‌گویند که طی ۹۰سال گذشته با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در سطح محلی و با «رویترز» و «خبرگزاری فرانسه» در سطح جهانی رقابت کرده‌اند و همچنان نام خود را در بین بزرگ‌ترین خبرگزاری‌های جهان قرار داده‌اند. «یونایتدپرِس اینترنشنال» در زمان اوج خود بیش از ۲ هزار کارمند تمام‌ وقت را در دفتر مرکزی در اختیار داشت و همچنین ۲۰۰ شعبه مستقیم را در ۹۲ کشور مختلف مدیریت می‌کرد و صدها خبرنگار محلی در گوشه و کنار جهان با آن همکاری می‌کردند.
خبرگزاری UPI هم‌اکنون تولیدات خود را در قالب برنامه‌های تلویزیونی، عکس، فیلم، اخبار مکتوب، سرویس‌های صوتی و… در اختیار هزاران روزنامه، مجله، شبکه خبری، شبکه رادیویی و… قرار می‌دهد و تعداد روزنامه‌ها و خبرگزاری‌هایی که مطالب آن را با پرداخت آبونمان در اختیار می‌گیرند بیش از ۶ هزار مورد گزارش شده است. در سال ۲۰۰۰ میلادی شرکت «نیوز ورلد کامیونیکیشنز» که «واشنگتن پست» نیز از جمله زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود این خبرگزاری را خریداری کرد و یک روز پس از این اتفاق «هلن توماس» خبرنگار ویژه این مرکز در کاخ سفید پس از ۵۷سال همکاری با «یونایتدپرِس اینترنشنال» برکنار شد. دفتر مرکزی این خبرگزاری هم‌اکنون در شهر فلوریدای امریکا واقع شده و نسخه اسپانیایی آن هم میلیون‌ها کاربر در منطقه امریکای لاتین را تحت پوشش قرار داده است. این خبرگزاری در بین بخش‌های مختلف خود یک سرویس خبری با نام «ایران» را راه‌اندازی کرده است که به‌صورت ویژه اخبار مربوطه را پوشش می‌دهد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here