زمان انتشار : ۲۷ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۰۹:۵۳ | کد خبر : 479948 |

از پر آب شدن هورالعظیم تا سختی کار پرستاران در قاب روزنامه ها

شفقنا رسانه– سختی کار پرستاران، سفر ظریف به سوریه، پیگیری مطالبه انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز سامانه نیما و نیز دریافت کنندگان ارز کالاهای اساسی و ضروری، پرآب شدن هورالعظیم از محورهای مهم روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه، سریال بازی تاج و تخت که این روزها طرفداران بی شماری دارد، اوایل این هفته بود که فصل هشتم این سریال پخش شد. روزنامه سازندگی تیتر و عکس یک روزنامه خود را به این فیلم اختصاص داد و با اشاره به داستان این فصل نوشت «بازگشت پادشاه تاریکی» و در زیر تیتر توضیح داد، فصل آخر سریال محبوب دونالد ترامپ آغاز شد: اهریمنی که رئیس جمهور آمریکا شیفته ی آن است و بازگشت تحریم ها علیه ایران را با بازگشت پادشاه قیاس کرده بود اما سوالات مهمی وجود دارد که فصل هشتم سریال باید به آن ها پاسخ دهد ،از جمله اینکه شخصیت های مهم آن در آغاز این فصل کجا هستند و چه می کنند ؟

روزنامه آفتاب یزد تیتر یک امروز خود را به مصاحبه با پرستاران ، سختی ها و مسائل کاری آنها اختصاص داد و در تیتر نوشت: « پرستاران آهسته می میرند». در بخشی از این مصاحبه آمده: با ما همیشه مثل یک کارگر برخورد می کردند و این موضوع برای مایی که تحصیلات داشتیم و همان درسی را خوانده بودیم که پزشکان خوانده اند خیلی سنگین تمام می شد. حتی در خیلی از مواقع کار ما سخت تر از پزشکان بود چرا که ما باید با مریض ها سر و کله می زدیم و پزشکان هیچ کدام این مشکلات را تجربه نمی کردند.

امروز وزیر امور خارجه با دعوت رسمی بشار اسد راهی سوریه شد. روزنامه اعتماد تیتر و عکس یک خود را به این سفر وزیر اختصاص داد و در تیتری خبری نوشت « ظریف در دمشق». قرار است ظریف در این سفر با مقامات بلندپایه سوری از جمله بشار اسد رئیس جمهور و ولید المعلم همتای سوری خود درباره مناسبت و گسترش روابط دو کشور و نیز تحولات منطقه گفت‌وگو کند.

روزنامه شرق در تیتر یک امروز به موضوع مهمی پرداخت و از وعده عملیاتی نشده رئیس کل بانک مرکزی گفت و در تیتری سوالی عنوان کرد « خرج دلار خزانه محرمانه است ؟» و در زیر تیتر توضیح داد،ناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی چهارم مهر سال گذشته در برنامه گفتگوی تلویزیونی در مقابل مردم حاضر شد و گفت : فهرست تمام دریافت کنندگان ارز دولتی از ابتدای سال و نیز فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی که تا کنون از سامانه نیما ارز دریافت کرده اند، به همراه میزان و نرخ ارز دریافتی آنها برای اطلاع عموم مردم منتشر می شود. از این پس نیز به طور روزانه فهرست دریافت کنندگان ارز سامانه نیما و نیز دریافت کنندگان ارز کالاهای اساسی و ضروری اطلاع رسانی خواهد شد. هفت ماه از این وعده می گذرد و در تارنمای رسمی بانک مرکزی فقط سه فهرست اولیه از تخصیص ارزهای نیمایی و دولتی موجود است و خبری از به روز رسانی فهرست هایی که همتی وعده اش را داده بود،نیست.

روزنامه همشهری تیتر یک خود را به پاسخ رهبر معظم انقلاب به درخواست مجوز رئیس جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی اختصاص داد و به نقل از ایشان نوشت « بازسازی را سریعا آغاز کنید».این روزنامه در مطلبی دیگر پیگیر پاسخ شفاف وزارت نیرو به این پرسش بود که « بودجه لایروبی رودخانه ها کجا هزینه شد ؟ » و در زیر تیتر به این موارد اشاره کرد، پاسخ سازمان برنامه و بودجه به همشهری: پارسال ۵۱ میلیارد تومان بودجه لایروبی بین استان ها توزیع کردیم و در بخش دیگر روزنامه  اشاره کرده،انتقادها از لایروبی نکردن رودخانه ها باعث شده تا نمایندگان استان های سیل زده در مجلس،انگشت اتهام را به سمت وزارت نیرو و شرکت های آب منطقه ای بگیرند.اصلی ترین پرسش این است که چرا سازمان برنامه و بودجه اعتبارات ساماندهی و لایروبی رودخانه ها را اختصاص نداده است؟

دولت متن کامل لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی در سه بخش و ۲۰ ماده با هدف آگاهی عمومی و دریافت نظرات نخبگان و سایر اقشار جامعه را منتشر کرد. این مسئله به تیتر یک روزنامه ایران آمد و در تیتری خبری نوشت:« نهاد ملی حقوق بشر تشکیل می‌شود».

«هورالعظیم زیر آب رفت» تیتر عکس یک روزنامه ایران است. روزنامه با اعلام این خبر به طرح این سوال پراخت که آیا این سیل می‌تواند خوزستانی‌ها را از ریزگردهای تولیدی در کانون‌های داخلی نجات بدهد؟ و نوشت:« کارشناسان منابع آب استان در گفت‌و‌گو با «ایران» این مسأله را به‌طور کامل تأیید نمی‌کنند اما می‌گویند بی‌شک هجوم ریزگردها به این استان در دو تابستان پیش رو کمرنگ‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود.»

 

ستاره صبح هم عکس یک را به تالاب هوالعظیم اختصاص داد و پر آب شدنش را خبر خوشی برای ایرانی ها خواند و در زیر تیتر نوشت:«دروغ و شایعات بی اساس علیه وزارت نفت آشکار شد».

« فقط ۱۶ سال بدون جنگ! » تیتر یک روزنامه خراسان است که به سخنان جیمی کارتر در یک گردهمایی مذهبی اشاره دارد. کارتر با  اشاره به مکالمه خود با ترامپ ضمن به جا دانستن نگرانی های وی درباره  پیشی گرفتن چین از آمریکا  دلیل این موضوع را ناشی از هزینه کردن پول‌های آمریکا در جنگ برخلاف چین دانست. او در مراسمی در کلیسا به شرح گفت و گوی تلفنی اخیرش با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخته است که خطاب به ترامپ گفته: می دانید که چین از سال ۱۹۷۹ چند بار با دیگران در جنگ بوده است؟ اصلا هیچ جنگی نداشته است، اما ما همواره در جنگ بوده ایم. آمریکا در تاریخ ۲۴۲ ساله خود، فقط ۱۶ سال از صلح برخوردار بوده، آمریکا جنگ دوست ترین کشور در تاریخ جهان است. دلیل جنگ طلبی ها هم تمایل این کشور برای مجبور ساختن کشورهای دیگر به قبول کردن اصول آمریکایی است.

مراسم پایانی سی و ششمین دوره‌ مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، صبح دوشنبه با شرکت اساتید برجسته و قاریان بین‌المللی و همچنین قرآن‌پژوهان و میهمانان شرکت‌کننده در این مسابقات، در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. سخنان رهبری در این دیدار به تیتر و عکس یک روزنامه کیهان و سیاست روز آمد و در تیتر به نقل از رهبری نوشتند:« حرکت عظیم مردم در کمک به سیل‌زدگان کم‌نظیر و درس شهداست ».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here