زمان انتشار : ۲۶ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۴۵ | کد خبر : 479931 |

تأمین امنیت خانواده زاکربرگ با بیش از ۲۲ میلیون دلار

شفقنا رسانه-اگرچه زاکربرگ مدیریت فیس‌بوک در سه سال گذشته، سالی تنها یک دلار حقوق گرفته، اما مخارج مختلف وی باعث شده هزینه‌های سرسام‌آوری به این شرکت تحمیل شود.

به‌ گزارش مهر، فیس‌بوک هزینه اختصاص داده شده به حفظ امنیت مارک زاکربرگ و خانواده‌اش را در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ دوبرابر کرده و به رقم سرسام آور ۲۲.۶ میلیون دلار رسانده است. از این رقم ۲۰ میلیون دلار به‌طور مستقیم به حفظ امنیت فیزیکی زاکربرگ و اعضای خانواده وی اختصاص یافته است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۷ تنها ۹ میلیون دلار خرج این کار شد. وی همچنین ۲.۶ میلیون دلار نیز برای نگهداری و پرواز با جت شخصی خود دریافت کرده که این رقم هم بنا بر اعلام مدیران فیس‌بوک در قالب برنامه امنیتی وی پرداخت شده است.

فیس‌بوک در سال گذشته با بحران‌های متعددی دست به گریبان بوده که از جمله آنها می‌توان به ادعای سوءاستفاده روسیه از این شبکه اجتماعی برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، رسوایی ناشی از سوءاستفاده کمبریج آنالیتیکا از اطلاعات کاربران فیس‌بوک و انتشار انبوهی از اخبار جعلی در فیس‌بوک اشاره کرد.
براساس اطلاعاتی که خود فیس‌بوک منتشر کرده، دریافتی شریل سندبرگ مدیر ارشد امور عملیاتی این شرکت در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲۳.۷ میلیون دلار بوده که در مقایسه با رقم ۲۵.۲ میلیون دلار سال ۲۰۱۷ اندکی کاهش نشان می‌دهد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here