زمان انتشار : ۲۲ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۵۸ | کد خبر : 479827 |

از «یادگار هاشمی »تا «جنگ نفس گیر با سیل» محور تیتر روزنامه ها

شفقنا رسانه-گزارش از وضعیت مناطق سیل زده،واکنش ها به اقدام امریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران از مهم ترین عناوین روزنامه های امروز بود.

روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان به همراه دو معاون خود به دفتر فرماندهی کل سپاه رفتند و با فرماندهان ارشد این نهاد دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار به تیتر و عکس یک روزنامه ایران آمد و در تیتر از «دیدار دیپلمات‌ها با سرداران» نوشت. روزنامه به نقل از ظریف عنوان کرد که «تمام مردم ایران در کنار سپاه هستند» و این سخن سرلشکر جعفری که گفته بود «گوشت نیروهای نظامی امریکا در منطقه زیر دندان ماست» را هم به صفحه اول آورد.

خراسان اما عکس یک را به ادامه سیلاب ها اختصاص داد و در تیتر از صدور «دستور تخلیه ۵ منطقه اهواز» خبر داد وبا اشاره به اینکه« آب تلاقی شده کارون و کرخه به سمت شهر اهواز منحرف شده است» نوشت: «نبرد بی امان بیل و کیسه های خاک با سیل و آب که هر لحظه در اهواز در حال بالا آمدن است ادامه دارد و هر آن ممکن است سیل بندها فرو بریزند و سیل شهر را ببلعد. ۱۰۰ هزار نفر در غرب و شمال غرب اهواز شاهد بالا آمدن دم به دم آب در شهر هستند. در پی شکستن یک سیل بند در منطقه کانال سلمان استاندار خوزستان دستور تخلیه پنج منطقه در اهواز را صادر کرد و گفت: ساکنان منطقه کیانشهر و ملاشیه نیز در حالت آماده باش قرار بگیرند. »

روزنامه کیهان هم در تیتر یک از «جنگ نفس‌گیر با سیل» نوشت و ضمن آوردن تصاویری از تلاش نیروهای مردمی، نظامی ، ارتشی و… جهت مقابله با سیل تاکید کرد که« همه در خوزستان پای کار آمده‌اند».

سیاست روز هم تصویری از تلاش مردم در امداد رسانی به سیل زده ها را کار کرد و در تیتر عنوان کرد:«مردم همیشه پای کارند» و توضیح داد که «سیل، ویرانی، آوارگی واژگان هولناکی هستند که تن آدمی را به لرزه می اندازد. اما وقتی مردم در صحنه هستند این تلخ کامی ها به شیرینی امداد رسانی، بازسازی و آبادانی مبدل می شود. پس از گذشت یک ماه از سیل ویرانگری که بسیاری از استان های کشور را فرا گرفته هر روز شاهد کم شدن تلخی ها و افزایش شیرینی ها در مناطق سیل زده هستیم چراکه مردم همیشه پای کارند».

روزنامه اعتماد تیتر و عکس یک خود را به شادی مردم شهرهای مختلف استان خوزستان پس از توفیق در برابر هجوم سیل اختصاص داد و با اشاره به مقاومت مردم در این روزها نوشت « میان گریه می رقصم».

روزنامه سازندگی تیتر و عکس یک خود را به اقدامات و نقش مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سدسازی ،اختصاص داد و نوشت « یادگار هاشمی » و در زیر تیتر با انتقاد توضیح داد،گرچه صدا و سیما سخنان رئیس جمهور درباره نقش آیت الله هاشمی در سدسازی را نادیده گرفت اما در جریان سیل های بهاری مردم از یاد نبردند که بنیان گذار نهضت سد سازی پس از انقلاب هاشمی بود .سازندگی تاریخ این نهضت را بررسی کرده است.

آفتاب یزد هم در چند گزارش به مکان های که در کنار رودخانه ساخته شده اند پرداخته و در مطلبی از ساخت مراکز دولتی از جمله برخی بیمارستان ها و مدارس در مجاورت رودخانه ها در شهرهای سیل زده گزارشی تهیه کرده و در تیتر عنوان کرد « چه کسی مجوز داده است؟»این روزنامه تیتر یک خود را به مصاحبه با احمد شیرزاد فعال سیاسی درباره اقدام آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران اختصاص داد و به نقل از او نوشت « ایران از آمریکا شکایت کند» نباید ارتباطی میان اقدام آمریکا و « آف آی تی اف» برقرار کرد.

بعد از اینکه آمریکا سپاه پاسداران را در لیست سازمان های تروریستی قرار داد احمد توکلی و غلامرضا مصباحی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کردند که این اقدام امریکا موضع اعضای مجمع در مورد «اف‌ای‌تی‌اف» را مستحکم و تقویت می‌کند و احتمال تصویب نکردن آن قوی‌تر خواهد شد. روزنامه همدلی هم در گزارشی یکی از پیامدهای این اقدام آمریکا را واکنش اعضای مجمع تشخیص مصلحت به تصویب نکردن لوایح خواند و در تیتر یک از «کیشِ ترامپ به امید حرکتی منجر به مات » نوشت. روزنامه در بخشی از مطلب خود توضیح داد که «هنوز نمی‌دانیم این نظر شخصی توکلی، نظر اکثریت اعضای مجمع است یا نه؟. اما جامعه رسانه‌ای کشور احتمالا ترجیح می‌دهند تا زمان اعلام رسمی مجمع تشخیص منتظر بمانند. اما با فرض اینکه نظر احمد توکلی نظر اکثریت مجمع باشد، این پرسش در اندیشه همگانی مطرح می‌شود که، آیا عدم تصویب لوایح همان بازی‌ای نیست که آمریکایی‌ها آن را طراحی کرده‌اند؟ و باید توجه داشت که احتمال این حرکت نادرست فقط از ناحیه مجمع تشخیص مصلحت نیست و در تمام ارکان اجرایی و تصمیم‌گیری نظام احتمال حرکتی اشتباه که ترامپ و تیم‌اش آرزوی آن را دارند، وجود دارد.»

روزنامه همشهری در تیتر یک به گزارش سخنان رئیس جمهور درباره این اقدام آمریکا و واکنش دیگر کشورها در برابر این حرکت پرداخت و نوشت « آمریکا تنها ماند» و در زیر تیتر اشاره کرد که به جز عربستان و بحرین ،بسیاری از کشورها از جمله ژاپن ،انگلیس ،قطر و ترکیه اقدام دولت آمریکا علیه سپاه را تایید نکردند.این روزنامه عکس یک خود را به تغییر چهره میدان هفت تیر در چند ماه آینده اختصاص داد و عنوان کرد « هفت تیر ؛ ۵ ماه دیگر» و در زیر تیتر توضیح داد میدان هفت تیر به زودی تغییر چهره می دهد و با حذف پل های عابر پیاده،ساماندهی ورودی مترو و ساخت مجموعه های فرهنگی آماده بهره برداری می شود.

شرق همچنان به دنبال مصاحبه با متهمان دکل گمشده است .پیگیری و انتشار مطالب درباره این پرونده اقدام خوبی است .این روزنامه امروز هم عکس یک خود را به گفت و گو با رضا مصطفوی طباطبایی که یکی از متهمان این دکل است اختصاص داد و به نقل از او نوشت « پای ۳۰ دکل در میان است» و بخشی از مصاحبه را به صورت سوتیتر آورده،یک مافیا مقابل من است.برای بازگشت به ایران لحظه شماری می کنم.۲۰۰ میلیون دلار اموالم در ایران مانده است.شرکت تأسیسات دریایی اسنادی به دادگاه لندن ارائه کرده که به دادگاه تهران نداده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here