زمان انتشار : ۲۱ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۴۹ | کد خبر : 479790 |

ادامه واکنش ها به دفاع از «سپاه پاسداران» در تیترها

شفقنا رسانه-در پی اقدام کاخ سفید برای تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنان فعالان و رسانه ها به این اقدام واکنش نشان می دهند. روزنامه ها ی امروز هم در محکومیت این اقدام تیتر و عکس صفحه یک خود را به این موضوع اختصاص دادند .

روزنامه سازندگی با تهیه یک بیانیه تحلیلی و راهبردی از سوی حزب کارگزاران سازندگی ایران تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد و در تیتر عنوان کرد«دست حریف را بخوانیم موقعیت ملی سپاه را تقویت کنیم» و بخش های مهمی از این بیانیه را به صورت سوتیتر آورد از جمله اینکه؛دولت امریکا صلاحیت اخلاقی و حقوقی مبارزه با تروریسم را ندارد.دخالت های امپریالیستی امریکا همواره بستر حرکت های تروریستی را فراهم ساخته است.میلیون ها ایرانی از زن و مرد با سپاه پیوند تاریخی و اجتماعی دارند .تروریست خواندن سپاه به عنوان یک نهاد قانونی حکومت ایران نقض اصل حاکمیت ملی کشورها ست.

روزنامه ایران در تیتر یک از «دفاع تمام قد روحانی از سپاه» نوشت و توضیح داد که «روز گذشته رئیس جمهوری در مراسم سالروز ملی فناوری هسته‌ای ، عمده سخنان خود را به تجلیل، تکریم و دفاع تمام قد از سپاه پاسداران اختصاص داد. در این مراسم که کمتر از یک روز پس از اقدام امریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه برگزار شد، او سپاه را خط مقدم مقابله با تروریسم، چه در سال‌های نخست انقلاب و چه اکنون در منطقه دانست و درمقابل، امریکا را حامی تروریست‌ها دانست و عنوان کرد که این کشور نه تنها حالا هم حاضر نیست با داعش بجنگد، بلکه سران این گروهک تروریستی را پناه داده است.» ایران همچنین عکس یک را به سخنان رهبری در دیدار با جمعی از پاسداران و خانواده های آن ها اختصاص دادند و به نقل از ایشان نوشت:« خباثت امریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید».

سیاست روز هم در تیتری مشابه ایران و به نقل از رهبری عنوان کرد«گربه رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید». این روزنامه تیتر یک را به سخنان روحانی در مراسم سالروز ملی فناوری هسته ای اختصاص داد و به نقل از او نوشت:«محبوبیت سپاه از امروز در قلب ملت ایران و منطقه بیشتر خواهد شد».

روزان هم تیتری مشابه سیاست روز برای سخنان رهبری انتخاب کرد و تیتر و عکس یک را به ایشان اختصاص داد و در صفحه اول به نقل از رهبری نوشت «امروز دست نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است».

روزنامه کیهان هم با اشاره به تصویر اسارات نظامیان آمریکایی توسط سپاه در خلیج فارس تاکید کرد که «آقای ترامپ این تصاویر را دوباره ببین» و در تیتر نوشت:« سپاه، خلیج فارس را گورستان نظامیان شما می‌کند» و تهدید کرد «ترامپ که دی ماه ۹۴ اسارت تفنگداران مستاصل آمریکایی توسط نیروهای سپاه و زانو زدن آنها روی عرشه قایق در خلیج‌فارس را صحنه‌ای «وحشتناک» توصیف کرده بود ،ظاهرا نمی‌داند با حماقت خود چگونه جان نیروهای نظامی این کشور را به بازیچه گرفته ،چرا که اگر آن روز بازگشتی برای آنها وجود داشت ، از امروز و در صورت تکرار شرایطی مشابه، خلیج‌فارس به مقصدی بی‌بازگشت برای آمریکائی‌ها تبدیل خواهد شد.»

خراسان هم در تیتر یک از «سپاه ۸۰ میلیونی» نوشت و سعی کرد گزارشی از واکنش های مقامات ، جریان های سیاسی و روزنامه ها را نسبت به تروریستی خواندن سپاه توسط ترامپ کار کند. روزنامه همچنین عکس یک را به تصویری از نمایندگان مجلس با لباس سپاه اختصاص داد و از «حمایت تمام قد همه جریان های سیاسی و فراکسیون های مجلس از سپاه» نوشت.

روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اقدام امریکا با لباس پاسداری در مجلس حاضر شدند روزنامه اعتماد تیتر و عکس خود را به این اقدام اختصاص داد و نوشت«مجلس سبزجامگان»و در گزارش خود به ادامه واکنش ها به تروریست خواندن سپاه پاسداران پرداخته است.

ستاره صبح هم نیم تای صفحه اول را به تصویری از نماینده های مجلس با لباس سپاه و نیز تصویری از روحانی و رهبری اختصاص داد و در تیتر نوشت:«دفاع تمام قد از سپاه»

روزنامه همشهری هم عکس یک امروز خود را به رفتار نمایندگان مجلس اختصاص داد و نوشت«رای ضد امریکایی مجلس با لباس سپاه».این روزنامه در تیتر یک امروز به بیان آمارهایی از وضعیت مناطق سیل زده در استان خوزستان پرداخت و در تیتر عنوان کرد«تهران کنار خوزستان»و در زیر تیتر نوشت،با پیگیری همشهری صورت گرفت:راه اندازی کانال مالی صلیب سرخ برای کمک به سیل زدگان در ایران.گزارش میدانی همشهری از شرایط سوسنگرد و روستاهای اطراف آن.بخش قابل توجهی از تالاب های خشکیده کشور با بارندگی های اخیر پرآب شدند.

روزنامه آفتاب یزد تیتر یک امروز خود را به وضعیت های سد کشور پس از وقوع سیل اختصاص داد و به نقل از یک کارشناس نوشت«شکسته شدن سدها محال است»و در مقدمه به نقل از همان کارشناس توضیح داد؛ما یکی از بزرگترین سدسازهای دنیا هستیم و تمام دنیا ما را در این امر قبول دارند .ایران به لحاظ طراحی،اجرا و بهره برداری سدها در دنیا نمونه است و همه دنیا در این امر از ما الگو می گیرند .همه دنیا قبول دارند که ما از لحاظ سدسازی رشد لازم را انجام داده ایم.سدهای ما کاملا ایمن هستند و همه این مسائل از جمله همین بحث سیل قبلا برای سدها مدل شده بنابراین دلهره ای از این بابت وجود ندارد و احتمال تخریب و شکسته شدن سدها خیلی پایین است.

روزنامه شرق در تیتر یک امروز در ادامه پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده با  وکیل متهم ردیف اول این پرونده گفت و گو کرده و در تیتر عنوان کرد«دکل باخته سراغ پولش نرفت» در مقدمه این مصاحبه آمده است«پرونده موسوم به «دکل گمشده نفتی» یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قضائی کشور است که در سال‌های گذشته رنگ ‌و بوی سیاسی نیز به خود گرفت. از بازداشت پسر وزیر اسبق این جناح تا ردپای آقازاده مورد حمایت آن جناح و البته اسامی بسیاری که تنها در خفا پچ ‌پچ می‌شدند، جایگاه ویژه‌ای برای این پرونده در افکار عمومی ایجاد کرد. شرکت تأسیسات دریایی ایران در دولت دهم تلاش کرده بود یک دکل نفتی کارکرده متعلق به یک شرکت رومانیایی را در ترکیه خریداری و به ایران منتقل کند، اما سرانجام پس از کش ‌و قوس‌های فراوان نه‌ تنها دکل به ایران نیامد، بلکه ۸۷ میلیون دلار سرمایه شرکت تأسیسات دریایی نیز نزد واسطه‌های این معامله باقی ماند؛ واسطه‌هایی که ورودشان به این قرارداد، حاصل تحریم شرکت تأسیسات دریایی پیش از برجام بود.»

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here