زمان انتشار : ۲۰ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۲:۳۵ | کد خبر : 479767 |

«پرِس تی‌وی» اولین شبکه خبری انگلیسی زبان ایران

شفقنا رسانه-«پرِس تی‌وی» که از جمله شبکه‌های تلویزیونی وابسته به صداوسیمای ایران محسوب می‌شود، نخستین شبکه خبری تلویزیونی انگلیسی زبان ایران است که هم‌اکنون نام خود را در کنار بزرگ‌ترین شبکه‌های خبری جهان قرار داده است.
به گزارش روزنامه ایران،این شبکه خبری در تیر ماه ۱۳۸۶ با شعار «خبر از نگاه جدید» فعالیت خود را آغاز کرد و هدف اصلی و اولیه «پرِس تی‌وی» شکستن سلطه رسانه‌های گروهی غربی و به وجود آوردن پل ارتباطی میان فرهنگ‌های مختلف بود و البته آن‌طور که در گزارش‌های رسمی اعلام شد، این شبکه تلویزیونی خبری با بودجه اولیه ۲۵ میلیون دلار فعالیت خود را در تهران آغاز کرد.
این مرکز پیش از پخش برنامه‌های تلویزیونی خود یک سایت اینترنتی در اختیار داشت و فعالیت‌های خبری را در آن دنبال می‌کرد.
در گزارش‌های رسمی اعلام شد تا پیش از آغاز به کار شبکه تلویزیونی «پرِس تی‌وی» سایت اینترنتی آن  ۳میلیون بازدیدکننده از ایالات متحده امریکا را در اختیار داشت و در سال‌های نخست فعالیت این مرکز، روزنامه گاردین در یک گزارش ویژه از «پرِس تی‌وی» به‌عنوان چالش جدی برای خبرگزاری بی‌بی‌سی یاد کرد و آن را پادزهر در مقابل فعالیت‌های خبری فاکس‌نیوز خواند.
«پرِس تی‌وی» خبرنگاران مستقیم و غیرمستقیم فراوانی را در نقاط استراتژیک و مهم جهان مستقر کرده است و هم‌اکنون با ۴۰۰ کارمند داخل ایران و ۲۶ خبرنگار محلی در شهرهای مهم جهان فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند. از شاخص‌ترین چهره‌های فعال در این شبکه تلویزیونی خبری می‌توان به «ایوان ریدلی» گزارشگر اسبق روزنامه «ساندِی اکسپرس» یاد کرد که سال ۲۰۰۱میلادی مسلمان شد و هم‌اکنون یکی از کارمندان رسمی «پرِس تی‌وی» محسوب می‌شود. ریدلی پیش از آنکه فعالیت خود را با «پرِس تی‌وی» آغاز کند مجری برنامه هفتگی سیاسی زنده به‌نام «دستور کار» بود و همواره محبوبیت فراوان داشت.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here