زمان انتشار : ۱۹ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۰:۲۳ | کد خبر : 479715 |

«چشم نگران به خوزستان» در قاب روزنامه ها

شفقنا رسانه– ادامه گزارش ها درباره وضعیت شهرهای سیل زده، صحبت های روحانی در مراسم افتتاح خط ۶ مترو تهران، اعلام حکم متهمان پرونده مشهور به «دکل نفتی گم‌شده» از موضوعات مهم روزنامه های امروز است.

 

به گزارش شفقنا رسانه، نوشتن از مناطق سیل زده همچنان یکی از سوژه های اصلی روزنامه هاست. روزنامه هفت صبح امروز در مطلبی به بیمه شدن برخی خانه ها در شمال کشور قبل از سیل اشاره و در تیتر عنوان کرد « دور اندیشی پرسود آق قلایی ها» و در زیر تیتر توضیح داد ،۲۵۰۰ خانه در آق قلا ،سه روز قبل از سیل بیمه شده بودند. مجموعا با پرداخت ۳۵ میلیون تومان حق بیمه، آن‌ها به زودی میوه دوراندیشی خود را خواهند چید. این روزنامه عکس یک خود را به وضعیت سد کرخه و دز اختصاص داد و نوشت « چشم نگران مردم به کرخه و دز» .

روزنامه آفتاب یزد هم با گزارش میدانی از وضعیت سیل در پلدختر نوشت « سه چالش پس از بحران سیل» و در مقدمه توضیح داد، اکنون این منطقه پس از فروکش سیل با سه چالش مواجه است ،اول سوئ مدیریت در مدیریت بحران،دوم فقدان مدیریت واحد و سوم نگاه تبلیغاتی عده ای به این حادثه به طوری که مردم منطقه بیش از آنکه از سیل ناراحت باشند از این رفتارها و رویکردها آزرده خاطر هستند.

روزنامه روزان هم در صفحه اول به سیل در خوزستان پرداخت و گزارشی از جلسه مجلس درباره بحران سیل، سخنان استاندار خوزستان و نیز خبری از تمدیدی تعطیلی مدارس اهواز را به صفحه اول آورد و در تیتر  عنوان کرد «خوزستان مقاوم؛ جنگ و سیل» و در رو تیتر به نقل از مسئولان استان خوزستان نوشت:«مردم هشدارها را جدی بگیرند».

« چشم نگران به خوزستان» هم تیتر و عکس یک روزنامه خراسان بود که در رو تیتر عنوان کرد:« سوسنگرد در حال غرق شدن ، ورود آب به اهواز و آماده باش برای تخلیه همه روستاهای غرب کارون».

روز گذشته سه طرح شهری شامل فاز نخست خط شش مترو تهران، طرح توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران و طرح احداث واحدهای مسکونی و تجاری امید تهران با حضور رئیس جمهوری، شهردار تهران، رئیس شورای شهر و دیگر اعضای شورا و مسئولان شهر تهران افتتاح شد. این مسئله به عکس یک روزنامه ایران آمد و در تیتر به نقل از روحانی نوشت:« امسال طبیعت را آزاد کنیم». روزنامه در زیر تیتر به بخش دیگری از سخنان روحانی اشاره کرد و نوشت:« تهران باید توسط جنگل‌ها محاصره شود. صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه‌ها معامله جان مردم با پول کثیف است».

ایران همچنین گزارش های خوبی از سیل در خوزستان و لرستان به صفحه اول آورد و در تیتر از «عملیات نجات سوسنگرد» نوشت.

روزنامه اعتماد هم تیتر و عکس یک امروز خود را به صحبت های روحانی در مراسم افتتاح خط ۶ مترو تهران اختصاص داد و با اشاره به اظهارات او درباره اقدامات زمان سازندگی که باعث کاهش عواقب سیل شد ،در تیتر نوشت « اگر هاشمی سد نساخته بود». رئیس جمهور روز گذشته  با قدردانی از تلاش‌های مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران سازندگی و سدسازی، گفت: اگر سددز، کرخه، کارون و شهید عباسپور نبود، وضع استان خوزستان امروز متفاوت بود و در شب‌های بارانی ۱۲ فروردین ۸ هزار و ۵۰۰ متر سیلاب در ثانیه وارد کرخه می‌شد که قطعاً در صورت نبودن سد کرخه مشکلات زیادی برای استان خوزستان بوجود می‌آمد.

روزنامه همشهری هم عکس یک خود را به  گزارشی از مراسم افتتاح ۳ طرح عمرانی شهر تهران اختصاص داد و به نقل از روحانی در تیتر نوشت « تهرانی آبادتر فراهم کنیم» .این روزنامه هم در تیتر یک با بررسی بارش های اخیر عنوان کرد « ادامه ناهنجاری های اقلیمی» و در زیر تیتر توضیح داد، بارش های شدید ۲ هفته گذشته نشانه ترسالی نیست بلکه نوعی ناهنجاری اقلیمی است که از مهم‌ترین نشانه های گرمایش جهانی به شمار می رود و احتمال وقوع دوباره گرمایش با همان شدت و بیشتر وجود دارد .

 

روزنامه سیاست روز هم در تیتر و عکس یک به انتقاد از سخنان دیروز روحانی پرداخت و با اشاره به این سخن او که گفته بود « تهران باید توسط جنگل‌ها محاصره شود. صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه‌ها معامله جان مردم با پول کثیف است » در تیتر نوشت:«روحانی بعد از پنج سال به جای چگونگی رسیدن به اهداف تکرار می کند: باید!» و در زیر تیتر انتقاد کرد که «چه کسی باید برای «باید»های رئیس جمهور راهکار دهد؟!».

روزنامه کیهان هم در تیتری طولانی« صادرات ایران به عراق ۱۰ برابر صادرات به اروپا تحریم‌های آمریکا زیر پا ماند» توضیح داد که « افزایش صادرات چشمگیر ایران به عراق در ۱۱ماهه سال گذشته به خوبی نشان داده که سیاست تقویت مناسبات با همسایگان به جای نگاه ملتمسانه به غرب به‌راحتی می‌تواند تحریم‌های خصمانه آمریکا بر ضد کشورمان را زیر پا بگذارد، چنانچه صادرات ایران به عراق، ۱۰ برابر صادرات به اروپا بوده است. »

روز گذشته حکم متهمان پرونده مشهور به «دکل نفتی گم‌شده» اعلام شد. در این حکم که در ۱۷۱ صفحه صادر شده است، علی طاهری‌مطلق، مدیرعامل سابق شرکت تأسیسات دریایی و متهم ردیف اول این پرونده، با اتهام خیانت در امانت از طریق اتلاف و افقاد، به تحمل سه سال حبس محکوم شد. روزنامه شرق تیتر یک امروز خود را به این حکم اختصاص داد و نوشت « پول دکل گمشده چه می شود؟» علی طاهری، مدیرعامل سابق شرکت تأسیسات دریایی که متهم ردیف اول این پرونده است، در گفت‌وگو با «شرق»، گفت: به این حکم اعتراض کردیم و آن را پیگیری خواهیم کرد. او با اشاره به انتشار نام خود گفت: با توجه به اینکه رأی دادگاه بدوی بوده انتشار نام متهمان درست نبود اما توسط رسانه‌ها انجام شد. در هر صورت به این حکم اعتراض خواهیم کرد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here