زمان انتشار : ۱۸ فروردین ,۱۳۹۸ | ساعت : ۱۱:۱۰ | کد خبر : 479688 |

تیترها از آخرین وضعیت سیل زده ها گفتند

شفقنا رسانه-گزارش های میدانی از وضعیت مناطق سیل زده،احتمال قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا و انعکاس نشست خبری نخست وزیر عراق با روحانی از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

روزنامه آفتاب یزد تیتر یک امروز خود را به بررسی امدادهای خارجی به سیل زدگان اختصاص داد و با جمله ای مبهم نوشت « شمردن دندان های اسب پیشکشی!» و در زیر تیتر توضیح داد،در حالیکه برخی کمک ها از سوی کشورهای اروپایی به ایران ارسال شده است ،بعضی چهره های سیاسی میزان آن را بسیار کم و این اقدام را نمایشی می دانند .اسحاق جهانگیری نیز پیشتر در این ارتباط اظهار داشته کشوری که این همه ثروت دارد دستش را برای کمک دراز نمی کند.آفتاب یزد به بررسی این موضع گیری های سیاسی نسبت به امدادهای خارجی به سیل زدگان پرداخته است.کارشناسان به این روزنامه گفته اند تهران باید بی توجه به مسائل سیاسی دست رد به این کمک ها نزند.این روزنامه عکس یک خود را به مصاحبه با احمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات اختصاص داد و از قول او نوشت « مدیریت بحران به دانش روز تجهیز نیست» .نباید به مردم دروغ گفت تا خیالشان راحت شود.

روزنامه همشهری طبق رویکرد خود تیتریک را به افتتاح ۳ طرح بزرگ شهری که امروز با حضور رئیس جمهور و شهردار برگزار می شود ،اختصاص داد و نوشت « تهران در مسیر توسعه سبز».۱۲۵۰هکتار جنگل کاری ،افتتاح فاز نخست خط ۶ مترو و بهره برداری از نخستین فاز مسکن امید این ۳ طرح هستند.این روزنامه عکس یک خود را به گزارش میدانی از وضعیت مناطق سیل زده در خوزستان اختصاص داد و نوشت « خاکریزهایی برای مقابله با سیل»

روزنامه ایران هم در تیتر و عکس یک به بیان روایت آخرین وضعیت مناطق سیل زده پرداخته و در تیتر از «امداد در لرستان/ آماده‌باش در خوزستان» نوشت. همچنین خبرنگار و عکاس این روزنامه هم گزارشی خواندنی از وضعیت پلدختر کار کردند. ایران همچنین به بیان راهکارهای مقابله با بحران در استان خوزستان پرداخت.

روزنامه کیهان هم در عکس یک گزارشی خبری تحلیلی از آخرین وضعیت مناطق سیل زده کار کرد و در تیتر از «تخلیه اضطراری ۶ شهر در خوزستان /عزم ملی برای مهار سیل» نوشت و توضیح داد که «در ادامه بحران سیل در غرب کشور و افزایش آب در سد کرخه، برای جلوگیری از تلفات احتمالی سیل، اهالیِ دستکم ۶ شهر در استان خوزستان تخلیه شدند.»

 

سه مقام آمریکایی اعلام کرده اند که این کشور در نظر دارد سپاه پاسداران ایران را به فهرست سازمان های «تروریستی» خود اضافه کند.به گزارش خبرگزاری رویترز این تصمیم احتمالا روز دوشنبه از سوی وزارت خارجه آمریکا اعلام خواهد شد.روزنامه اعتماد تیتر و عکس یک خود را به این طرح اختصاص داد و با واکنش به آن عنوان کرد « بازی با آتش».

روزنامه خراسان هم در واکنش به این خبر در تیتر نوشت«شوی جدید ترامپ علیه سپاه» نوشت. سیاست روز هم برای این موضوع تیتری خبری «سپاه در آستانه تحریم» انتخاب کرد و در رو تیتر نوشت:«آمریکا بعد از سد امدادرسانی به سیل زدگان، امدادرسان ها را مجازات می کند؟!» و در زیر تیتر عنوان کرد که «مبارزه با داعش و کمک به مردم دلایل تحریم شدن» سپاه است.

لایحه بودجه ۹۸ از زمان تقدیم به مجلس با انتقادات فراوانی از سوی کارشناسان و افکار عمومی همراه بود. نقد اساسی به لایحه هم این بود که دولت لایحه‌ای تنظیم کرده که هیچ سنخیتی با شرایط اقتصادی و معیشتی فعلی ندارد.روزنامه شرق هم تیتر یک خود را به بررسی بودجه سال ۹۸ اختصاص داد و نوشت « تغییرات نامتعارف در بودجه دولت» .محمدتقی فیاضی، کارشناس بودجه، در گفت‌ وگوی تفصیلی با «شرق» با مقایسه لایحه با قانون بودجه ۹۸می‌گوید: «نقش اصلی مجلس این است که بررسی کند منابع درآمدی و هزینه ‌ای که دولت پیش ‌بینی کرده واقعی است یا با بیش ‌برآوردی همراه است، اما مجلس از نقش اصلی خود غافل و وارد مسائلی شده است که در راستای منافع ملی و عمومی نیست؛ به‌ عنوان‌ مثال همان اعتبارات عمرانی را اگر در نظر بگیریم، هر نماینده حداقل دو تا سه مورد به طرح‌های عمرانی اضافه کرده است؛ یعنی سلایق شخصی و محلی در اینجا اولویت داشته، نه اصول کلی. بنابراین نقش مجلس بیشتر نقش نهاد بی‌انضباط ‌کننده مالی بوده است».

 

روز گذشته رئیس جمهور با عبدالمهدی نخست وزیر عراق نشستی خبری برگزار کرد و در این نشست روحانی از تجارت ۲۰ میلیارد دلاری با عراق در آینده گفت و عبدالمهدی هم امنیت امروز عراق را به دلیل حمایت های جمهوری اسلامی دانست. روزنامه روزان عکس و تیتر یک را به تصویری از روحانی و عبدالمهدی در این نشست اختصاص داد و در تیتر از «تدام ماه عسل دیپلماتیک تهران- بغداد» نوشت و توضیح داد که «سفر عبدالمهدی نشانگر تداوم اتحاد استراتژیک و دوران خوش مناسبات دیپلماتیک میان دو کشور ایران و عراق است».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here