زمان انتشار : ۵ اسفند ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۴۳ | کد خبر : 478841 |

«DrainerBot»؛بدافزاری که حجم بسته های اینترنتی را می خورد

شفقنا رسانه-اگر شما هم جزو کاربرانی هستید که این روزها حجم بسته های اینترنت همراه تان خیلی زود تمام می شود یا گوشی اندرویدی شما خیلی کند شده است احتمالا هدف حمله یک بدافزار قرار گرفته اید.

به گزارش ایران آنلاین،این بدافزار که «DrainerBot» نام دارد، تاکنون بیش از ۱۰ میلیون دستگاه اندرویدی را آلوده کرده و بدون اطلاع کاربران، به هکرها و مجرمان سایبری اجازه می‌دهد تا از حجم بسته‌های اینترنت دیتای خریداری شده توسط آنها استفاده کنند. درواقع این بدافزار خود را در بازی ها و اپلیکیشن های به ظاهر بی خطر پنهان می کند و پس از قرارگرفتن بر روی حافظه تلفن هوشمند، تا حجم ۱۰ گیگابایت در ماه شروع به دانلود ویدیوهای تبلیغاتی می کند.

شاید با خودتان بگویید می توان بسرعت مانع این دانلودها شد ولی در پاسخ باید گفت مشکل اینجاست که کاربر هرگز این ویدئوها را نمی تواند مشاهده کند چون پس از دانلود، بلافاصله از حافظه پاک می شوند. باید گفت که دانلود ویدئوی تبلیغاتی توسط گوشی کاربر منبع درآمد اصلی توسعه دهندگان بدافزار DrainerBot است.

این بدافزار همچنین از آنجا که منابع سیستم را در اختیار می گیرد و فعالیت ۲۴ساعته دارد سبب داغ شدن گوشی اندرویدی و کاهش عمر باتری آن می شود پس اگر گوشی شما بی دلیل داغ می شود شاید در دام این بدافزار افتاده اید. راه دیگر برای اطلاع از آلوده بودن گوشی این است که میزان دیتای مصرفی خود را بررسی کنید در صورتی که میزان حجم دیتای همراه شما با سرعتی عجیب به پایان رسیده بی شک مورد این حمله سایبری قرار گرفته اید. البته باید گفت که  گوگل در تلاش است تا نرم افزارهای حاوی این بدافزار را از فروشگاه «گوگل پلی» حذف کند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here