زمان انتشار : ۳۰ بهمن ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۵۷ | کد خبر : 478732 |

«دویچه وله» صدای رسمی آلمان

شفقنا رسانه-«دویچه وله» که از آن به‌عنوان صدای آلمان هم یاد می‌شود نام بنگاه اصلی تولید و نشر خبر در کشور آلمان است که اخبار خود را به‌صورت جامع در قالب برنامه‌های تلویزیونی، رادیویی و اینترنتی در اختیار مخاطبان می‌گذارد. این مرکز خبری بجز زبان آلمانی محتوای خود را به ۳۰ زبان دیگر از جمله فارسی منتشر می‌کند و معنی عبارت «دویچه وله» در اصل «موج آلمانی» است.
به گزارش ایران،«دویچه وله» که فعالیت‌های خود را از سال ۱۹۵۳ میلادی آغاز کرد یکی از اعضای «اتحادیه پخش برنامه‌های اروپایی» محسوب می‌شود و سایت اینترنتی آن آخرین اخبار محلی و بین‌المللی را به‌صورت لحظه به لحظه در اختیار مردم قرار می‌دهد. هدف اصلی این خبرگزاری «فعالیت لیبرال براساس حکومت قانونی و تحت نظارت دولت» اعلام شده است.
تا سال ۲۰۰۳ میلادی این مرکز خبری زیر نظر دفتر کلن فعالیت‌های خود را دنبال می‌کرد و هم‌اکنون ساختمان مرکزی آن به شهر بُن منتقل شده است و البته شعبه برلین به‌صورت ویژه بر تولید محتوای تلویزیونی آن تأکید دارد.
این طور که مرکز خبری مذکور می‌گوید، «دویچه وله» تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۱۵۰۰ کارمند و ۱۵۰۰ خبرنگار آزاد از ۶۰ کشور مختلف را در دفاتر بن و برلین تحت پوشش قرار داده است و هر هفته بیش از ۱۵۷ میلیون نفر در سراسر جهان اخبار منتشر شده از سوی این مرکز را در اختیار می‌گیرند.
این خبرگزاری همچنین یک آکادمی راه‌اندازی کرده است که از طریق آن خدمات مختلف از جمله مشاوره رسانه‌ای، توسعه رسانه، آموزش روزنامه‌نگاری و… را ارائه می‌دهد و در این زمینه با رسانه‌های بزرگ در سراسر جهان همکاری می‌کند.
بخش فارسی «دویچه وله» از سال ۱۹۶۲ میلادی در قالب شبکه رادیویی فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۲۰۰۳ تاکنون نیز پایگاه اینترنتی خبرگزاری مذکور به زبان فارسی محتوای مورد نظر را ارائه داد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here