زمان انتشار : ۲۸ بهمن ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۶:۴۰ | کد خبر : 478682 |

از کپی کاری تا دیده شدن ؛واکنش ها به برنامه «عصر جدید»

 شفقنا رسانه– مجموعه برنامه «عصر جدید» با موضوع استعدادیابی در حوزه‌های ورزشی، سرگرمی و هنری از شبکه سه سیما  با اجرای احسان علیخانی پخش شد. این مجموعه  قرار است در  ۵۲ قسمت ۷۰ دقیقه ای به نمایش دربیاید.در این برنامه امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی‌نژاد و بشیر حسینی به داوری استعدادهای افراد می پردازند. اولین قسمت از این برنامه با واکنش ها و انتقادهایی از سوی  اهالی رسانه و بیننده های آن در شبکه های اجتماعی همراه بود. در ادامه واکنش توییتری اهالی رسانه نسبت به برنامه عصر جدید را بخوانید:

 

به گزارش شفقنا رسانه، علی زادمهر از روزنامه نگارانی  است که با اشاره به کپی بودن این برنامه و نگاه مدیران در ساخت چنین برنامه هایی در توییتر نوشت: «برنامه عصرجدید شبکه ۳ با اجرای احسان علیخانی ،کپی بسیار ضعیف از برنامه استعداد یابی آمریکایی (آمریکن گات تلنت)است ، برنامه‌ای که مدیران صدا و‌سیما به خاطر آن  دستور دادند همه برنامه های  مشابه شبکه‌های دیگر تعطیل شود و الان تصور می کنند که مردم دیگر ماهواره نگاه نمی‌‌کنند».

رعنا زوره خبرنگار هم با واکنش به کپی بودن این برنامه از تناقض شعار ملت ایران مقابل آمریکا و ساخت برنامه ای شبیه به آنان را یادآور شد و نوشت:« این همه مرگ بر آمریکا می گوییم… این همه علیه آمریکا موضع داریم بعد با افتخار talent show آمریکایی رو کپی پیست می کنید به خورد ملت می دهید!!!!».

جواد حیدریان روزنامه نگار هم با اشاره به بی کیفیت بودن این مجموعه سرگرم کننده بیان کرد :« عصرجدید زیراکس بد رنگ و بی کیفیت، امریکن آیدلز وقتی مزخرف و مسخره است که یک ملت برای سال ها به بهانه مقابله با نفوذ از سوی تلویزیون و دولت مردان به گروگان گرفته شوند و روزنامه‌نگاران بسیاری به این اتهام  دستگیر و از آرامش زندگی تهی می شوند».

احسان بداغی خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران هم با انتقاد به نبود خلاقیت در برنامه عصر جدید نوشت :« صداوسیما که فریادش در مذمت فرهنگ غرب بر آسمان است، یک کپی دست چندم دیگر از برنامه های رسانه های غربی را در شبکه٣ رونمایی کرد، آن هم بی هیچ خلاقیت جدیدی… .»

هدیه خطابی روزنامه نگار روزنامه گل هم با اشاره به شباهت این برنامه به مجموعه «ماه عسل»توضیح داد:« تیتراژ عصر جدید چرا بوی ماه عسل می دهد ؟ یه حالیه که به برنامه ایرانگردی و معرفی قومیت های ایرانی می خوره ! ماشالله خود برنامه هم در بدو آغاز انقدر وفادار به نسخه اصلی مونده که دنبال سایمن هی می گردم !»

مهدی فروتن خبرنگار و مترجم، شروع این برنامه را جدای از کپی بودن این برنامه مثبت ارزیابی کرد و با انتقاد به کسانیکه نگاه منفی به این برنامه دارند، توضیح داد :« طرف فرق امریکن آیدل و گات تلنت و ایکس فکتر را نمى‌داند، پنبه عصرجدید احسان علیخانى را همان قسمت اول چنان مى‌زند که انگار سایمن کاول  است. برادر من! گات تلنت جز آمریکا در ۶۰ کشور دیگر اجرا مى‌شود؛ مى‌خواهى راه بیفتیم درِ آنها را هم به بهانه کپى بودن تخته کنیم؟»

مازیار ناظمی مدیر مسئول نشریه رخداد امروز هم نگاه دیگری به این برنامه دارد و به جای انتقاد به کپی بودن آن ،محتوا و خلاقیت برنامه را مهم دانست و نوشت :« تلویزیون یکسری فرم های برنامه سازی دارد؛ مسابقه ، نمایش ، میرگزد ، برنامه های ترکیبی و … . نمی توان ایراد گرفت عصرجدید کپی کاری است. مثل اینکه بگویی هر برنامه میزگرد هم کپی است! ولی نکته مهم در بخش محتوا و خلاقیت این برنامه است که می شود نقد کرد و آن را به بحث گذاشت ».

فاطمه سادات بکائی خبرنگار فرهنگی هم با ناظمی در این مورد موافق است و به کپی بودن برنامه انتقادی نمی گیرد اما تغییر در این برنامه را لازم و ضروری دانست و بیان کرد :« عصر جدید درسته که کپی گات تلنته اما مشابه این برنامه تقریبا همه جای دنیا هست… به نظرم این برنامه می تونه یه اتفاق خوب تو تلویزیون ایران باشه به شرطی که تغییر کنه! کارگردانی تلویزیونی، صدابرداری، مجری بک استیج و داورهاش(به جز امین حیایی) در حال حاضر افتضاحه!!!!»

میلاد نجفی روزنامه نگار سینمایی هم نگاه مثبتی به این برنامه داشت و نوشت : «‏به نظرم جدای از برخی مشکلات فنی صدا و پرش‌های تصویری(!) برنامه “عصرجدید” شروع امیدوارکننده‌ای داشت.»

احسان محمدی فعال رسانه ای هم به محتوای این برنامه که حاکی از دیده شدن است اشاره کرد و نوشت  : «‏در توئیتر و اینستاگرام خیلی ها دارند در مورد برنامه تلویزیونی عصر جدید می نویسند. فارغ از سانسورها و کپی کاری آشکار، این واکنش ها یعنی اولین گام موفقیت برای یک برنامه: دیده شدن!»

احسان سالمی خبرنگار فرهنگی با نگاهی طنز گونه به اجرای علیخانی در برنامه ای شاد نوشت:« من از قسمت اول عصرجدید خوشم اومد. اما هر کاری می‌کنم نمی تونم باور کنم احسان علیخانی داره می خنده و شوخی می کنه! علیخانی فقط باید بغض کنه و تو دوربین نگاه کنه و اشک بریزه».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here