زمان انتشار : ۲۵ بهمن ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۴۳ | کد خبر : 478608 |

تیترها از گام دوم انقلاب گفتند

 شفقنا رسانه-روز گذشته رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه « گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای چهار دهه گذشته پرداخت و توصیه های اساسی را به منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی ارائه فرمودند ‌این بیانیه به صفحه یک روزنامه ها آمد روزنامه سازندگی با اختصاص تیتر یک خود به جزئیات کامل این بیانیه نوشت « گام دوم انقلاب ».توصیه های مهمی که روزنامه به آنها اشاره کرده با این عنوان است ، علم و پژوهش.معنویّت و اخلاق.اقتصاد.عدالت و مبارزه با فساد.استقلال و آزادی.عزّت ملّی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن.سبک زندگی.

روزنامه کیهان امروز صفحه خلوت تری بست و تمام صفحه را به طرح گرافیکی که برای گام دوم انقلاب منتشر شده اختصاص داد و از قول رهبر انقلاب خطاب به جوانان نوشت « خیز بردارید حماسه بیافرینید همه راه حل ها در داخل کشور است » .

خراسان هم همان طرح را به کار برد و تمام صفحه را به این طرح اختصاص داد و تیتری شبیه به سازندگی  نوشت « و اینک گام دوم انقلاب».

بیشتر روزنامه ها در این بیانیه ، توصیه رهبری به جوانان را به تیتر یک خود آوردند.جام جم هم با اختصاص تیتر و عکس یک خود به این موضوع عنوان کرد « ماموریت جوانان» و در متن با اشاره به ویژگی های این بیانیه نوشت ،آغاز فصل جدید ،راهبرد اقتصادی در گام دوم ،آنچه در پیام نیست.

کنفرانس ورشو قرار بود روز گذشته و امروز در پایتخت لهستان برگزار شود .کنفرانسی که این روزها با انتقادات زیادی همراه است و بسیاری آن را نمایشی با چاشنی شکست می خوانند .روزنامه آفتاب یزد هم با اختصاص تیتر یک خود به این جلسه عنوان کرد « شکست در ورشو» و در رو تیتر نوشت ،اجلاسی که بنا بود ضد ایرانی باشد از منظر کارشناسان توفیقی برای آمریکا نخواهد داشت .این روزنامه هم عکس یک خود را به بیانیه آیت‌الله خامنه‌ای اختصاص داد و نوشت « جوانان شانه های خود را زیر بار مسئولیت قرار دهند».

روزنامه اعتماد هم با اشاره به بیانیه راهبردی رهبر انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نوشت « انقلاب اسلامی همواره آماده تصحیح خطاهای خویش است.

شرق هم تیتری شبیه به اعتماد را در عکس یک خود کار کرد و به نقل از رهبری نوشت « انقلاب اسلامی آماده تصحیح خطاهای خویش است اما تجدید نظر پذیر نیست».این روزنامه تیتر یک خود را به مصاحبه با سفیر روسیه در ایران اختصاص داد و با او درباره سوریه به گفت و گو نشست و در تیتر نوشت « نقش روسیه را فراموش نکنید»در بخشی از این مصاحبه آمده است ،یکی از انتقادهایی که درباره نقش روسیه مطرح می‌شود، این است که می‌گویند روسیه در منطقه به ‌دنبال بازسازی امپراتوری شوروی است در مقابلِ آمریکایی که با حضور ترامپ کم‌کم نقش‌ های منطقه‌ای ‌اش کاهش می‌یابد. ساده می‌پرسم، روسیه در منطقه به‌دنبال چیست؟
روسیه در منطقه به‌ دنبال ثبات است. روسیه علیه تروریسم مبارزه می‌کند. امروز (روز سه ‌شنبه) در دفتر مطالعات سیاسی برنامه‌ای بود که وزیر امورخارجه میزبانی کردند. آقای ولایتی، آقای متکی، آقای صالحی و آقای خرازی می‌گفتند که اگر ایران نمی‌بود، تروریست‌ها وارد دمشق می‌شدند(ابروهایش را به علامت تعجب بالا می‌برد). بدون روسیه هم نمی‌شد. نقش روسیه را فراموش نکنید. ما همیشه می‌گوییم مشترکا با ایران با تروریست‌ ها جنگیدیم اما آنجا می‌شنیدیم که «اگر ایران نمی‌بود…». پس نقش روسیه چه؟ از هوا چه کسی بمباران می‌کرد؟ کدام کشور از خزر موشک پرتاب می‌کرد؟ با هم همکاری کردیم و از لحاظ نظامی این همکاری خیلی مؤثر بود. بنابراین وقتی می‌گوییم روسیه، نباید ایران را فراموش کنیم و وقتی می‌گوییم ایران، نباید روسیه را فراموش کنیم.

روزنامه هفت صبح صفحه یک امروز خود را با اخبار اقتصادی بست این روزنامه در تیتر یک به افزایش قیمت ها در بازار خودرو اشاره کرد و نوشت « انفجار قیمت ها در بازار خودرو» و در زیر تیتر توضیح داد ،افزایش قیمت ۵ تا ۱۵ میلیون تومانی دنا،پراید ۱۱۱،چانگان و پژوه ۴۰۵.هفت صبح در عکس یک به برنامه دولت برای تنظیم قیمت گوشت پرداخت و نوشت « اولین محموله ویژه از رومانی» و در زیر تیتر اشاره کرد طرح بزرگ دولت برای شکستن قیمت گوشت با وارد کردن ۶۰۰ هزار گوسفند کلید خورد.۲۰۰۰ دام زنده دیروز از رومانی وارد کشور شد.

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here