زمان انتشار : ۲۳ بهمن ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۰۹ | کد خبر : 478551 |

«بازآفرینی جمهوری اسلامی» تا «شکوه ۴۰ سالگی» به صفحه یک روزنامه ها آمد

شفقنا رسانه-حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن علی رغم مشکلات معیشتی و آب و هوایی از مهم ترین عناوین روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،در میزگرد ویژه چهل‌سالگی انقلاب ایران در شبکه المیادین، از درخواست ترامپ برای سفر به تهران و پیام‌های متعدد او به ایران خبر داده و گفته شد که پنج کشور به طور همزمان از طرف آمریکا در حال وساطت هستند..«امیر موسوی» دیپلمات سابق ایرانی در استودیو تهران که در این میزگرد حضور داشت توضیح داده که شاهدیم که پیام‌هایی از او به تهران می‌رسد. پیام‌هایی مبنی بر گفت‌وگو مستقیم میان (دونالد) ترامپ و آقای (حسن) روحانی.این موضوع به تیتر یک آفتاب یزد آمد و در تیتر نوشت « ادعای درخواست ترامپ برای سفر به تهران» و در عکس یک خود بدون هیچ تیتری تصویری از راهپیمایی مردم در روز ۲۲ بهمن امسال را کار کرد.

روزنامه اعتماد هم تیتر و عکس یک خود را به راهپیمایی روز گذشته ملت ایران اختصاص داد و عنوان کرد « ما همه با هم هستیم » و در رو تیتر اشاره کرد که در چهلمین جشن پیروزی انقلاب علی رغم سردی هوا و مشکلات معیشتی همه اقشار مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند.

روزنامه شرق هم عکس و تیتر یک خود را به حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال اختصاص داد و نوشت « آزمون ۴۰ سالگی » و در متن گزارشی از سخنرانی رییس جمهور را آورد .

روزنامه همشهری هم با توصیف حضور گسترده مردم در این راهپیمایی به جشن گرفتن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی اشاره کرد و نوشت « شکوه ۴۰ سالگی انقلاب» و در زیر تیتر با اشاره به صحبت های روحانی نوشت ،برای تقویت قدرت دفاعی خود از کسی اجازه نگرفته و نخواهیم گرفت.و در بخش دیگری با اشاره به صحبت های حناچی عنوان کرد،با توجه به تحریم های ظالمانه دشمن در یکی از گردنه های سخت قرار داریم.

روزنامه ایران عکسی از حضور مردم در راهپیمایی روز گذشته را تمام صفحه کار کرد و در تیتر یک نوشت:« طلوع باشکوه دهه پنجم انقلاب». این روزنامه در رو تیتر آورد:« میلیون ها ایرانی با حضور در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند». عکس از زاویه نزدیک گرفته شده و برای آوردن چنین تیتری بهتر بود زاویه عکس دورتر و نمایانگر حجم بیشتری از مردم باشد.

روزنامه کیهان عکس بهتری کار کرد و در تیتر یک نوشت:« تماشایی‌تر از همیشه؛ چهلمین سیلی سهم ترامپ شد». این روزنامه در مطلب دیگری ضمن اشاره به اینکه «ایرانی‌ها با حضور میلیونی خود در خیابان‌ها‌ به آمریکا سیلی زدند» به بازتاب تظاهرات ۲۲ بهمن در رسانه های جهان پرداخت و نوشت:« تظاهرات میلیونی مردم ۱۰۰۰ شهر ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دوست و دشمن مردم این مرز و بوم را مبهوت کرد، به طوری که رسانه‌ها این اتفاق را «بی‌سابقه» و «سیلی محکم به گوش آمریکا» توصیف کردند.»

آرمان امروز هم بخشی از سخنان دیروز رئیس جمهور در تظاهرات ۲۲ بهمن را تیتر یک کرد و نوشت:« «تغییر» فقط پای صندوق‌های رأی رقم می‌خورد». این روزنامه همچنین در یکی از مطالب فرعی خود برای بررسی چهل سالگی انقلاب، ارتباط جمهوریت و اسلامیت و شکاف میان نسلی به عنوان چالش چهل سالگی ‌با پروانه مافی رئیس فراکسیون خانواده مجلس و عضوفراکسیون امید به گفت وگو پرداخت که در بخشی از سخنانش گفت: «مردم به خوبی تکلیف خود را با نظام مشخص کردند. اگر در هر شرایطی زیر باران و برف با سختی و با تنگناهای معیشتی که وجود دارد به راهپیمایی می‌آیند بدین معنا نیست که از همه چیز راضی هستند، بلکه بدین معناست که اصل نظام را قبول دارند و برای حفظ آن تلاش می‌کنند و اگر دشمن می‌خواهد با نیامدن آنها برای آینده برنامه‌ریزی کند دشمن را ناامید می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که اساس انقلاب دچار صدمه شود.» آرمان امروز هم به نقل از او در تیتر نوشت:« حضور مردم حکایت از «رضایت»ندارد».

همدلی هم عکس یک را به سخنرانی روحانی در تظاهرات ۲۲ بهمن اختصاص داد و به نقل از او نوشت:« ما از مشکلات عبور خواهیم کرد». این روزنامه همچنین به آسیب شناسی از نتیجه باز شدن پای نفت به تالار شیشه‌ای بورس پرداخت که قرار بود تحریم ها را دور بزند و در تیتر یک نوشت: «بورس، نفت را پس زد».

روزنامه روزان هم عکس یک را به تصویری از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در اهواز و تهران اختصاص داد و در تیتر از «۴۰ سال شگفتی» نوشت و عنوان کرد:«مردم ایران با سر دادن شعارهای حمایتی از نظام و اعلام برائت از ترامپ و گماردن او در شورای امنیت ملی و وزارت خارجه آمریکا، یعنی جان بولتون و مایک پمپئو نشان دادند که در مسیر استقلال کشور و حفظ امنیت ملی به هیچ عنوان حاضر به نرمش در برابر هیچ نیروی خارجی نیستند».
انتشار خبری مبنی بر ازدواج یک دختر یازده ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی به همراه داشت تا جایی که دادستانی مرکز این استان به موضوع ورود کرد و با اشاره به تشکیل پرونده قضایی با ورود مدعی العموم، گفت: این اقدام بر اساس ماده ۵٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت. این موضوع به یکی از مطالب فرعی روزان آمد و در تیتر نوشت:«کودک-همسری همچنان قربانی می گیرد».

هفته گذشته ،رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از اعضای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی فرمودند: حیات رژیم آمریکا به این بوده که برای کسب منافع خودشان دست‌اندازی کنند و آمریکا مظهر شرارت است.مسئولان رژیم آمریکا ضمن اهانت به ملت ایران می‌گویند چرا «مرگ بر آمریکا» می‌گویید، برای روشن شدن ذهن مقامات آمریکایی تأکید می‌کنیم که ما کاری به ملت آمریکا نداریم و مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر حاکمان آمریکا که در این دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» می‌شود.این سخنان به تیتر یک روزنامه سازندگی آمد .همچنین این روزنامه در تیتر دیگری با انتشار بیانیه ای راهبردی از سوی حزب کارگزاران سازندگی ایران در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیشنهاد کرد « بازآفرینی جمهوری اسلامی» .در این بیانیه تحلیلی کارگزاران با بررسی تاریخی اهداف پنج گانه انقلاب در عبور از سلطنت و گذار به جمهوریت به بررسی توفیقات و آسیب های نظام جمهوری اسلامی پرداخته و پیشنهادهایی برای آسیب شناسی نظام حقوقی و اجرایی کشور داشته است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here