زمان انتشار : ۲۱ بهمن ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۳۴ | کد خبر : 478542 |

حضور نمایندگان ۳۰۰رسانه خارجی در جشن چهل سالگی انقلاب

شفقنا رسانه-قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: طبق روال همه ساله حضور رسانه‌های خارجی در ایران، امسال نیز در آستانه چهل سالگی انقلاب، همراه و همگام با رسانه های داخلی، بیش از ۳۰۰ نفر ازعوامل خبری راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن ۹۷ را پوشش خبری و تصویری خواهند داد.

نصرالله لطفی  در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره و تشریح جزئیات نحوه حضور خبرنگاران و دیگر عوامل خبری در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه، گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته حدود شش هزار و۵۰۰ نفر از عوامل خبری رسانه‌های مختلف داخلی و خارجی شامل خبرنگار، عکاس و فیلمبردار قرار است این رویداد بزرگ را پوشش خبری و تصویری دهند.
وی افزود: بر پایه هماهنگی‌ها و آخرین آمار تاکنون بیش از۳۰۰ نفر از اهالی رسانه‌های خارجی قرار است با حضور در کشور از نزدیک این راهپیمایی با شکوه را به صورت زنده به تصویر بکشند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در عین حال گفت: البته طبق برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده علاوه بر اینها عوامل خبری و نمایندگان رسانه های خارجی مستقر در ایران نیز با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن گزارش و مراسم را بصورت گسترده پوشش خبری خواهند داد.
لطفی یاد آور شد که عوامل خبری رسانه‌های خارجی با حضور مسیرهای ۱۲ گانه ۲۲ بهمن در تهران و در نهایت خیابان‌های منتهی به میدان آزادی پوشش خبری خواهند داد که البته بسیاری از آنان در میدان مستقر خواهند شد.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی درعین حال اظهار داشت: ۲۰۰مهمان خارجی از شخصیت‌های سیاسی، مذهبی، ورزشی و دانشگاهی نیزعلاوه بر عوامل خبری رسانه‌های خارجی در این مراسم حضور خواهند داشت.
به گفته وی، پیروان ادیان الهی و توحیدی نیز همراه با برخی رهبرانشان در راهپیمایی امسال شرکت خواهند کرد.
لطفی خاطرنشان کرد: بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران در مناسبت یوم الله۲۲ بهمن علاوه بر تهران در بیش از هزار شهر و بیش از۱۰هزار روستا نیز برگزار خواهد شد.
وی همچنین یادآور شد: بیش از یکهزارو ۶۰۰ غرفه فرهنگی در تهران وبیش از۲۰ هزار غرفه مردمی در شهرستان‌ها برای ارائه خدمات و سرویس دهی به مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی تدارک دیده شده است.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خاتمه خاطرنشان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن از ساعت ۹ صبح دوشنبه در مسیرهای ۱۲ گانه منتهی به میدان آزادی، آغاز می‌شود این مراسم با ورود راهپیمایان به میدان و با سخنرانی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ادامه می‌یابد.

سابقه حضور رسانه‌های خارجی در یوم الله ۲۲ بهمن
به گزارش ایرنا، هر ساله نمایندگان تلویزیون‌ها، خبرگزاری‌ها ، نشریات و مطبوعات معروف و پرتیراژ، مؤسسات عکس، سایت‌ها و پایگاه‌های خبری خارجی برای پوشش حضور گسترده‌ مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن به کشور سفر می‌کنند.
سال گذشته نیز براساس اعلام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۵۰ خبرنگار و عوامل خبری مقیم و غیرمقیم رسانه‌های خارجی ۲۵ کشور به صورت میدانی راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن را پوشش خبری و تصویری دادند.
تلویزیون های «تی آر تی» ترکیه، «سی سی تی وی» چین، «ان تی ان» کلمبیا، «زد دی اف» آلمان، «الاتجاه» عراق، «الجزیره» قطر، «العراقیه» عراق، «المیادین» لبنان، «المنار» لبنان، «فونیکس» چین، «راشا تودی» روسیه، «پی بی اس» آمریکا،« آر تی ال» آلمان، «اس پی تی» سوئد و«آر تی اس» سوئیس از جمله این رسانه‌ها بودند.
آنچه در این میان مهم و حائز اهمیت اینکه هر ساله بر تعداد رسانه های درخواست کننده برای حضور و پوشش راهپیمایی ۲۲ بهمن افزوده می شود که انتشار اسناد و تصاویر خبری و از سویی رویداد صادر شده گواه بر این مدعاست.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here