زمان انتشار : ۱۳ بهمن ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۳۳ | کد خبر : 478387 |

رقابت آمازون و فیس بوک جدی تر می شود

شفقنا رسانه-فیس بوک بر اساس یک سنت جالب، فهرستی از رقبای خود طی ۱ دهه اخیر را منتشر کرده است که در میان این شرکت ها، نام یک رقیب جدید و نام آشنا نیز دیده می شود؛آمازون به فهرست رقبای تجاری فیسبوک وارد شده است.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیسبوک نام آمازون را به عنوان رقیب جدی تجاری خود برای نخستین بار وارد گزارش سالانه خود کرده است. فیسبوک می گوید در حوزه تبلیغات با آمازون رقابت می کند.

در فهرست فیسبوک نام رقبایی دیرینه مثل گوگل، یوتیوب، تنسنت واپل نیز دیده می شود. اما این نخستین بار است که نام آمازون به عنوان رقیب وارد فهرست فیسبوک می شود.

این دو شرکت در سال های گذشته به رده های بالای صنعت فناوری دست یافته اند و به طور فزاینده ای زیر چتر یکدیگر قرار گرفته اند. اما در روز پنج شنبه، تبلیغات سریع آنلاین آمازون رسما در چشم فیسبوک تبدیل به تهدید شده است.

فیسبوک در گزارش ده ساله خود که به کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده ارسال کرده می گوید: “ما با اپل در پیام ها، با گوگل و یوتیوب در تبلیغات و ویدئو، با تنسنت در پیام و شبکه های اجتماعی و با آمازون در بخش تبلیغات رقابت می کنیم.”

در حالی که آمازون فروش آنلاین خود را مستقیما گزارش نمی دهد، درآمد مضاعف این شرکت، عمدتا از فروش آگهی ها است، این درامد در سه ماهه چهارم  سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۹۵ درصد افزایش یافته است و به ۳.۴ میلیارد دلار رسیده است.

انتظار می رود سهم آ آمازون از بازار آگهی های دیجیتال آنلاین تا سال ۲۰۱۹ به ۲.۸٪ افزایش یابد، این رقم طی سال ۲۰۱۸حدود  ۲.۱٪  بود. البته انتظار می رود گوگل ۳۱.۳ درصد از بازار آگهی های دیجیتال جهانی را  در اختیار بگیرد و انتظار می رود فیسبوک در رتبه دوم با ۲۰.۵ درصد سهام قرار گیرد.

سرویس پخش ویدئو فیسبوک یکی از مهمترین ابتکارات این شرکت است که فیسبوک را در برابر سایر بازیکنان جریان ویدیویی مانند یوتیوب، نتفلیکس و آمازون قرار می دهد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here