زمان انتشار : ۲۲ دی ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۱۴ | کد خبر : 477870 |

اضافه شدن دستور صوتی به گوگل‌مپ در آینده ای نزدیک

شفقنا رسانه،به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد در آینده‌ای نزدیک امکان پشتیبانی نقشه جغرافیایی اختصاصی خود از دستیار صوتی گوگل اسیستنت را به گوشی‌های اندرویدی و iOS اضافه کند.
به گزارش ایسنا، برنامه گوگل مپ (Google maps ) که برنامه اختصاصی نقشه جغرافیایی گوگل به شمار می‌رود، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های مورد استفاده و کاربردی کاربران گوشی‌های هوشمند است که در هر دو نسخه اندروید و آی‌اواس (iOS) در دسترس کاربران قرار گرفته است.
چندی پیش بود که گوگل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل ( ۲۰۱۸ I/O)  وعده داده بود که می‌خواهد به کاربران اپلیکیشن گوگل‌مپ این امکان را بدهد تا ارسال دستورات صوتی جهت و مکان جغرافیایی موردنظر خود را بیابند و طبق آن حرکت کرده و به مقصد برسند.
این بدان معناست که گوگل باید با انتشار یک نسخه به روزرسانی شده از برنامه گوگل مپ، امکان پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمند خود، گوگل اسیستنت را اضافه کند تا کاربران بدون نیاز به تایپ و پیدا کردن مکان جغرافیایی موردنظر خود  روی نقشه، تنها با ارسال یک فرمان صوتی از خدمات و سرویس‌های آن استفاده کرده و بهره ببرند.
تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که گوگل بشدت  روی اضافه کردن و توسعه قابلیت مذکور کار کرده و سعی دارد که آن را بدون وجود هیچ گونه نقص و ایراد در دسترس کاربران و علاقه مندان قرار دهد بنابراین به نظر می‌رسد که گوگل بزودی امکان پشتیبانی گوگل مپ از دستیار صوتی اختصاصی خود یعنی گوگل اسیستنت را به پلتفرم خود خواهد افزود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here