زمان انتشار : ۲۲ دی ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۲۹ | کد خبر : 477836 |

«هاشمی زمان خود باشیم»به تیترها آمد/ گزارش همدلی از وضعیت قانون کودک همسری را بخوانید

شفقنا رسانه_دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی ،گلایه روحانی از اصلاح طلبان ،تکذیب استعفای وزیر امور خارجه و پولی شدن تردد در معابر شهری از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،روز پنج شنبه مراسم دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور خانواده آن مرحوم و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و برخی شخصیت‌های خارجی در سالن اجلاس سران برگزار شد. سخنران اصلی این مراسم رئیس جمهور بود. سخنان او به تیتر یک روزنامه سازندگی ، اعتماد و ایران  آمد و هر دو به نقل از او عنوان کردند « هاشمی زمان خود باشیم» .در بخشی از این گزارش با اشاره به سخنرانی روحانی آمده «اگر امروز قدرت دفاعی داریم، از یادگاران هاشمی است.اگر اعتدال داریم، یادگار هاشمی است، او مرد اعتدال بود. اگر بخواهیم مجسمه ای از اعتدال بسازیم، تندیس هاشمی می تواند، آن باشد.اعتدال را هاشمی، به ما یاد داد.در این دوران و با شرایط ما، هاشمی پدر تفکر اعتدال است. هاشمی اساس امید در این کشور بود. هیچوقت او را ناامید ندیدم و به همه امید می داد.در روز سختی همه فاصله می گیرند، وفا در این روزها گرمش هم پیدا نمی شود.هاشمی خیلی مظلوم بود. بعد از شهید بهشتی ندیدم انقدر به کسی به اندازه هاشمی ظلم شده باشد. هر چه خواستند گفتند، ولی او خم به ابرو نیاورد، به خاطر ایران، اسلام و انقلاب.»

رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت مرحوم هاشمی رفسنجانی نسبت به انتقادات اخیر اصلاح طلبان از خودش گلایه کرد .این واکنش روحانی به تیتر یک آفتاب یزد آمد و نوشت « دلخوری روحانی از اصلاح طلبان» و در زیر تیتر عنوان کرد آیا اصلاح طلبان در نقد پاستور نشینان تندروی کرده اند؟ حسن روحانی روز پنج شنبه خطاب به حسین مرعشی گفت : شما چرا دیگر از دولت انتقاد می کنید؟ این سخن حسن روحانی به باور برخی نشان از عمق دلخوری او از اصلاح طلبان داشت.

آرمان امروز هم عکس یک را به تصویری از روحانی در این مراسم اختصاص داد و در تیتر به نقل از او نوشت:« پایان جنگ هنر است نه جنگ با دنیا » روزنامه همچنین در زیر تیتر به نقل از رئیس جمهور نوشت:«هاشمی به دنبال ایران مدرن بود»طی دو – سه روز گذشته خبری مبنی بر استعفای ظریف از وزارت خارجه و همچنین خروج ایران از برجام در فضای مجازی دست به دست شد که با خود واکنش‌های بسیاری را همراه داشت. روزنامه آرمان امروز در تیتر یک «شلیک شایعه ها» به این موضوع پرداخت و نوشت: « این گونه اظهارات تنها از سوی افرادی می‌تواند باشد که برای این خاک هیچ ارزشی قائل نبوده و تنها به دنبال مواضع و منافع شخصی خود هستند و به هیچ عنوان به دنبال منافع ملی نیستند و تنها دم از حقوق ملت می‌زنند. پس از آنکه آقای اسحاق جهانگیری مطرح کردند که در دولت خواهند ماند، مخالفان دولت دست به ساخت پروژه جدیدی برای تخریب دولت زدند و آن مطرح کردن شایعه استعفای ظریف بود. »

در هفته گذشته مصاحبه ای از حسام الدین آشنا منتشر شد که نظرش را درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفته بود این اظهارات به تیتر یک شرق آمد و نوشت « روایت آشنا از دی ماه ۹۶» در بخشی از این گزارش با اشاره به سخنان آشنا آمده « نحوه برخورد با این تجمعات را پخته‌تر از تمام موارد مشابه در تاریخ جمهوری اسلامی می‌دانم. در دی ۹۶ یک نفر ایستاد و مسئولیت برعهده گرفت و ماجرا مدیریت شد، وگرنه برنامه، اسقاط دولت بود.»

« عقب ماندیم » تیتر همدلی است که در عکس یک از تفاوت قانون کودک همسری در ایران و کشورهای منطقه نوشته « در حالی که در ایران ماده‌ها و تبصره‌ها با حمایت مردان قانونگذار در مجلس، تور سفید را بر سر کودکان می‌اندازند و اجازه عروس شدن به آنان می‌دهند و این گونه آنان را در سن کودکی به دنیای بزرگسالی پرتاب می‌کنند، در همسایگی ما و در همین بیخ گوشمان، کشورهای که تا دیروز در نقض حقوق زنان در دنیا سرآمد بودند، اصلاحاتی را یک شبه انجام دادند که تصور می‌شد سال‌های سال با تصویب آن قانون فاصله دارند. »

طرح اخذ بهای تردد از سوی تونل های شهری در قالب لایحه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک پیشنهاد شده است به همین دلیل واکنش ها به پولی شدن تردد از تونل های شهری بالا گرفته است .روزنامه همشهری با توجه به موضع خود در تیتر یک به بررسی این پیشنهاد که در ۶ معبر شهری است ،پرداخت و نوشت « تهران در دو راهی درآمد و ترافیک»

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در قاهره ادعا کرده که «نیروهای آمریکایی فرشتگان نجات منطقه هستند» روزنامه کیهان در تیتر یک به سخنان او واکنش نشان داد و در تیتر او را «احمق درجه یک » خواند. تیتر برگرفته از بخشی از سخنان رهبری درباره حماقت دولتمردان آمریکایی است که گفته بود : « برخی دولتمردان آمریکایی این طور وانمود می‌کنند که دیوانه‌اند، البته بنده این را قبول ندارم، اما آنها حقیقتا احمق‌های درجه یک هستند.»

در هشتمین رزمایش فداییان حریم ولایت ده‌ها فروند از انواع هواپیماهای شکاری، شکاری بمب‌افکن و ترابری با حضور در منطقه عمومی اصفهان به‌مدت دو روز به انجام مرحله اصلی و فاز عملیاتی رزمایش پرداختند. این رزمایش به تیتر یک روزنامه خراسان آمد و در تیتر نوشت:« خط و نشان خلبانان جوان برای دشمن » روزنامه در رو تیتر توضیحات بیشتری از این رزمایش آورد و عنوان کرد:« از رهگیری موشک مهاجم توسط میگ ۲۹ تابمب های ۲ هزار پوندی در رزمایش فداییان حریم ولایت ».

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here