زمان انتشار : ۱۲ دی ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۴۴ | کد خبر : 477515 |

از احیای تلویزیون تا علنی شدن یک استعفا در قاب روزنامه ها

شفقنا رسانه-استعفای وزیر بهداشت ،سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان،هجوم سودجویان به جنگل های اذربایجان شرقی و فرو نشست زمین از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،معاون اول رئیس جمهوری که برای افتتاح و بازدید از طرح‌های عمرانی به شهرستان‌های قصرقند و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان رفته بود ، جمهوری اسلامی ایران را حافظ امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز دانست و تأکید کرد که هرگز اجازه نمی‌دهیم امنیت این مسیر به خطر بیفتد و تلاش می‌کنیم تجارت در این منطقه با امنیت کامل استمرار داشته باشد. روزنامه ایران عکس یک را به این موضوع اختصاص داد و در تیتری به نقل از جهانگیری نوشت:« ایران حافظ امنیت تنگه هرمز است». شورای نگهبان برای دومین بار لایحه CFT را تأیید نکرد و این لایحه دوباره به بهارستان برگشت. روزنامه ایران در تیتر یک به «سرگردانی اف ای تی اف» پرداخت.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه‌ای به سران قوا بر لزوم از بین بردن زمینه‌های ایجاد فساد و رانت با تدوین قوانین پایدار از سوی مجلس، برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی از سوی قوه قضائیه و قطع امید به وعده‌های موهوم دولت‌های اروپایی از سوی دولت و تقویت اقتصاد ملی تأکید کرد. روزنامه کیهان محتوای این نامه را به تیتر یک آورد و در تیتر به نقل از جامعه مدرسین نوشت:« سران سه قوه جنگ اقتصادی را باور کنند». روز گذشته ۳۰۰۰ امین شماره کیهان بچه ها منتشر و جشن ۶۳ سالگی آن با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم برگزار شد. این جشن به عکس یک روزنامه کیهان آمد.

بعد از حضور محسن رضایی در برنامه « حالا خورشید» بسیاری از اقدام این برنامه تعریف و تمجید کردند و برخی دیگر آن را نوش دارو نامیدند که حضورش بی فایده بوده است .روزنامه سازندگی با اختصاص تیتر و عکس یک خود به مجری برنامه حالا خورشید نوشت « حالا رشیدپور» و در متن توضیح داده که چطور برنامه حالا خورشید در حل ماجرای کربلای ۴ به محسن رضایی کمک کرد .و در تیتری دیگر از احیای تلویزیون به کمک شبکه های اجتماعی گفته که چگونه شبکه های تلویزیونی را زنده کردند؟

«هیولای«فرونشست زمین»» تیتر یک آرمان امروز بود که به معضل فرو نشست زمین پرداخت و ضمن اشاره به اینکه فرونشست زمین به‌عنوان یک چالش محیط زیستی در سال‌های اخیر گریبان اراضی کشور را گرفته است. چنین مساله‌ای را ناشی از اتخاذ تصمیمات غیرکارشناسی و سطحی در طول دوران متمادی دانست که تبعات آن دیر یا زود اراضی کشور را متضرر می‌کند. روزنامه همچنین با کارشناسان در رابطه با مخاطرات فرونشست زمین گفتگو کرد.

همدلی هم در عکس یک گزارشی از هجوم سودجویان به جنگل های آذربایجان شرقی را کار کرد و به بیان واکنش ها نسبت تاراج چوب جنگل‌های ارسباران پرداخت و در تیتر نوشته«باران چوب‌خواران بر سر ارسباران ». پرداختن به چنین سوژه هایی و حساس کردن مسئولان و افکار عمومی نسبت به چنین معضل هایی وظیفه رسانه ها است.

بعد از سانحه اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران ،خیلی ها به ساخت دانشگاه در چنین مکانی با نبود امکانات ویژه برای دانشجویان انتقادهای فراوانی کردند.روزنامه آفتاب یزد با اشاره به اینکه هیچ مسئولی مسئولیت ساخت دانشگاه را نمی پذیرد، در تیتر یک خود عنوان کرد «چرا نوک کوه دانشگاه ساخته شد؟» و در زیر تیتر انتقاد کرد،اقای کرباسچی! با توجه به آنکه طرح احداث این دانشگاه در زمان شهرداری شما مطرح و اجرایی شد،پاسخگو باشید.این روزنامه در تیتر دیگری به بررسی استعفای وزیر بهداشت که از دو هفته پیش مطرح شده و وزیر علت آن را تخصیص نیافتن بودجه کافی عنوان کرده،پرداخت و نوشت « روحانی استعفای وزیر بهداشت را بپذیرد یا خیر؟».

روزنامه شرق هم عکس یک خود را به خبر تاکید هاشمی در جلسه شورای معاونان بر عدم همکاری خود با دولت اختصاص داد و نوشت « مواجهه روحانی با یک استعفای علنی» .این روزنامه در تیتر یک خود به مهم ترین محورهای دیدار آیت الله مکارم شیرازی با علی لاریجانی که چند روز پیش با هم دیدار داشتند ،پرداخت و نوشت « بازگشایی پرونده فرودگاه قم».

روزنامه هفت صبح در تیتر یک سراغ موقعیت شغلی سه شخصیت سیاسی رفته و در تیتر عنوان کرد « آینده وارثان سه خاندان سیاسی» و در زیر تیتر اشاره کرده آیا فرزندان خمینی ،هاشمی و مطهری توانسته اند از دیوار بلند ژن خوب عبور کنند؟ و در گفتگو با یک کارشناس برندینگ سیاسی پاسخ این سوال ها را یافته است‌.

عکس یک روزنامه خراسان به اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات دو تن از اخلالگران بازار ارز و چهار تن دیگر از متهمان این پرونده -که متواری هستند- اختصاص یافت . روزنامه در تیتر نوشت: «نوبت محاکمه مدیران سابق بانک مرکزی» و در رو تیتر عنوان کرد:« با محاکمه متهمان پرونده ارزی ۴۴۶ میلیون دلاری آغاز شد». تیتر و رو تیتر مبهم به نظر می رسند و بهتر بود روزنامه تیتر را شفافت و کاملتر می آورد و از سوتیتر در صفحه اول برای درک بهتر مخاطب استفاده می کرد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here