زمان انتشار : ۸ دی ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۲۱ | کد خبر : 477411 |

فیس بوک غیر قابل اعتمادترین شرکت‌ در حفظ حریم شخصی

شفقنا رسانه-در یک نظرسنجی جدید که توسط Toluna انجام شد، از کاربران سؤال جالبی مطرح شد تا غیرقابل اعتمادترین شرکت در زمینه حفظ اطلاعات کاربران را انتخاب کنند. این نظرسنجی که از ۱۸ آذرماه آغاز شد و ۲۴‌ همان ماه به اتمام رسید، هزاران شرکت‌کننده داشت و در این بین به دور از هرگونه غافلگیری، غیرقابل اعتماد‌ترین شرکت فیس‌بوک شناخته شد.
به‌گزارش دیجیاتو، به نقل از روزنامه ایران، فیس‌بوک به خاطر جنجال‌های چند ماه اخیرش از نگاه کاربران غیرقابل اعتمادترین شرکت شناخته می‌شود. در نظرسنجی یاد شده ۴۰ درصد افراد عدم اعتماد خود به این شرکت را اعلام کردند. توئیتر با ۸ درصد در جایگاه دوم قرار گرفت.
شرکت‌های آمازون، اوبر، گوگل، لیفت و اسنپ چت هم در رده‌های بعدی قرار گرفتند که به ترتیب با ۸ درصد، ۷ درصد، ۶ درصد، ۶ درصد و ۴ درصد حضور دارند.
موضوع جالب این نظرسنجی البته حضور اپل بود که ۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده بود. غول بزرگ امریکایی با اینکه مدعی حفظ اطلاعات شخصی کاربران است، اما به نظر می‌رسد نتوانسته آن‌طور که انتظار دارد نظر کاربرانش را جلب کند و به هر ترتیب در لیست غیر قابل اعتماد‌ترین شرکت‌ها حضور دارد.
سه رتبه‌ نهایی در این رده‌بندی مختص به مایکروسافت، نتفلیکس و تسلا است.
در نظرسنجی‌های مشابهی که در گذشته انجام شده بود، فیس‌بوک بیش از اینها عدم اعتماد کاربران را به خود جلب کرده بود. به‌عنوان مثال در یکی از نظرسنجی‌ها ۷۰ درصد کاربران اعلام کردند که هیچ اعتمادی به شرکت تحت امر «مارک زاکربرگ» ندارند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here