زمان انتشار : ۴ دی ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۵۳ | کد خبر : 477301 |

وزارت ارتباطات برای شفاف‌سازی بودجه اعلام آمادگی کرد

‏شفقنا رسانه- محمد جواد آذری جهرمی همزمان با تقدیم لایحه بودجه ۹۸به مجلس توسط رئیس جمهور به بیان توضیحاتی در مورد بودجه اختصاص داده شده به وزارت ارتباطات پرداخت و در چند رشته توییت بر لزوم بکارگیری اقداماتی جهت تحقق شفاف سازی بودجه تاکید کرد.

به گزارش شفقنا رسانه، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در صفحه توییتر خود نوشت: امروز و در صحن علنی مجلس، رئیس جمهور از لزوم شفاف سازی در بودجه و ضرورت توسعه دولت الکترونیک سخن گفتند و نقادان را به نقادی و افکار عمومی را به حمایت از اصلاحات ساختاری دعوت کردند. در پاسخ به این دعوت به عنوان عضو کابینه پیش‌قدم می‌شوم.

او در ادامه نوشت: ‏از دو پیشنهاد وزارت ارتباطات در لایحه بودجه خبری نیست. پیشنهاد استفاده بهینه ازباندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ که صرفه‌جویی گسترده در هزینه‌های سرمایه‌گذاری و نیز قدرت خلق ثروت چند هزار میلیاردی را داشت و نیز پیشنهاد تعیین تکلیف داکتها و سیم مسی که انحصار کنونی آن،مانع توسعه است. ‏از این دو پیشنهاد برای بررسی، یکی به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شد و دیگری به کمیسیون فرعی اقتصاد. این یعنی یکسال از دست دادن زمان.
آذری ‏جهرمی با اشاره به درآمدهای دولت در حوزه ارتباطات نوشت: درآمدهای دولت در حوزه ارتباطات همان ۶۴۰۰ میلیارد سال ۹۷ تعیین شده است.پیش بینی تحقق این درآمد در سال ۹۷، ۵۲۰۰ میلیارد تومان است‌.پیش‌بینی ابتدایی ما برای ۹۷ همان ۵۲۰۰ بود که در قانون ۶۴۰۰ دیده شد.امسال سقف بودجه واقعی تر دیده شده، ممکن است با برخی تصمیم ها این عدد هم محقق نشود.
او ادامه داد: ‏مطابق مصوبه مجلس، همه درآمدهای حوزه ارتباطات بایستی در توسعه زیرساختهای آن هزینه شود. در قانون سال قبل،به ۳۹٪ تقلیل یافت. سال گذشته ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال لحاظ شده که تخصیص کنونی آن “صفر” است.امسال اسما ۵۰٪ اعتبارات بازخواهد گشت هر چند رسما را خدا می داند.

وزیر ارتباطات در ادامه به لزوم اقداماتی جهت تحقق شفاف سازی بودجه اشاره کرد و نوشت: اولین شفاف سازی بودجه‌ای این است که سازمان برنامه و بودجه جدول مقایسه‌ای تخصیص ها به دستگاه ها در ۴ سال اخیر را به تفکیک منتشر کند. امری که به اصلاح ساختار اداره کشور کمک شایانی خواهد کرد. دومین و مهمترین شفاف سازی بودجه‌ای این است که در شرایط عدم تحقق اعتبارات، به صورت روشن بگوییم کدام ماموریت ها تعدیل شده است. تعدیل اهداف برنامه‌های بالادستی در کنار کاهش بودجه‌ها بایستی به صورت دقیق روشن شود.‏سومین مورد شفاف سازی این است که بگوییم ردیف بودجه توسعه دولت الکترونیکی که مورد تاکید همه مسئولین نظام است و در سخنان رئیس جمهور محترم نیز مورد تاکید قرار گرفت، کجاست و بناست چگونه هزینه شود؟

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here