زمان انتشار : ۲۹ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۵۲ | کد خبر : 477148 |

از جلسه غیر علنی مجلس تا واکنش ها به اظهارات پورازغدی در قاب روزنامه ها/گزارش شرق را درباره «جراحان اجاره ای» بخوانید

شفقنا رسانه-واکنش علما به صحبت های پور ازغدی ،حاشیه های مجلس شورای اسلامی در خصوص فیلم منتشر شده از جلسه غیر علنی و جشن شب یلدای ایرانیان از عناوین مهم امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،شب گذشته ترامپ در توییتی نوشت: «داعش که تنها دلیل من برای حضور امریکا در دوره ریاست جمهوری بوش در سوریه بود، شکست خورده است.». روزنامه ایران تیتر یک «خروج امریکا از سوریه» را به این موضوع اختصاص داد و در رو تیتر نوشت:«ترامپ در توییتر اعلام کرد». اگرچه خیلی ها از توییت ترامپ چنین برداشتی کرده اند ولی نمی توان با قطعیت آن را به منزله خروج آمریکا از سوریه دانست. سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی از وجود برنامه‌هایی در این وزارتخانه برای بازنگری درباره لیست فیلم‌های توقیفی خبر داده است. این موضوع به عکس یک ایران آمد و در تیتر نوشت:« بررسی رفع توقیف فیلم‌های توقیفی».

کیهان هم در تیتر یک به واکنش های اخیر اصلاح طلبان درباره دولت تدبیر و امید پرداخت و نوشت:« اصلاح‌طلبان پشت دولت را خالی کردند «همه افتخارات دولت مال خودتان!»». تیتر در اشاره به توئیت اخیر رئیس‌دفتر رئیس‌«دولت اصلاحات» خطاب به رئیس‌«دفتر دولت تدبیر و امید» انتخاب شده که نوشته بود: «آقای واعظی گفته ما با هیچ گروهی ائتلاف نکردیم. نه در سال ۹۲ و نه در سال ۹۶. یعنی رای مال خود آقای روحانی بوده و نه به خاطر حمایت اصلاح طلب ها. به نمک نشناسی کاری ندارم ولی قربان دهنت آقای واعظی. اصلا همه رای مال خود آقای روحانی بوده، همه افتخارات دولت و رئیسش هم مال خودتان ».

حسن رحیم پور ازغدی هفته گذشته از تریبون نماز جمعه انتقادات شدیدی را متوجه بسیاری از دستگاهها از جمله حوزه علمیه کرد.پورازغدی چند هفته قبل هم از مرکز فیضیه به حوزه ها انتقاداتی وارد کرد که با واکنش شدید مراجع تقلید مواجه شده بود. در پی این سخنان آیت الله مکارم شیرازی نسبت به اظهارات او قبل از خطبه های نماز جمعه تهران و انتقادات اش نسبت به حوزه ها واکنش نشان داد.این موضوع به تیتر یک روزنامه اعتماد آمد و نوشت « همه راه ها به قم ختم می شود » و در زیر تیتر بخشی از سخنان آیت الله مکارم شیرازی را آورد.

سیاست روز هم عکس یک را به اظهارات واعظی رئیس دفتر روحانی اختصاص داد و به نقل از ایشان نوشت:«روحانی در جریان انتصاب دامادش نبود».  سیاست روز در تیتر یک خود از موضعی دیگر به واکنش علما نسبت به صحبت های پورازغدی واکنش نشان داد و ضمن تاکید بر ضرورت تمرین نقدپذیری در تیتر خود نوشت: «انتظاری که جامعه از روحانیت دارد» .روزنامه در بخشی از متن آورد:«هرچند که شاید بهتر بود این نقدها در دورن صورت گیرد و علنی نباشد اما انتظار افکار عمومی از افرادی که لباس روحانیت بر تن دارند و در حوزه درس می خوانند این است که از نقدها عصبانی نشده و به جای صحبت درباره محدودیت سخنرانی یک نقاد که برخلاف روح قانون اساسی و اخلاقیات در کشور است به سوالاتی که منتقد از آن ها پرسیده پاسخ دهند.»

با توجه به اتفاق های که در مجلس و برای نمایندگان رخ داد حاشیه های زیادی نسبت به این قوه ایجاد شد از واکنش نماینده سراوان به استیضاح وزیر اقتصاد تا انتشار فیلمی از جلسه غیر علنی مجلس، از جمله سوژه های بود که در چند روز گذشته بسیار در مجلس خبر ساز بود .روزنامه آفتاب یزد تیتر یک خود را به سوالی درباره به حاشیه رفتن مجلس اختصاص داد و عنوان کرد « وقایع غیر طبیعی در بهارستان» و در متن بر توقع مردم از نمایندگان غیر از آنچه که امروز در پارلمان می گذرد ،پرداخته است.این روزنامه در عکس یک خود سراغ مصاحبه با فریدون جنیدی شاهنامه شناس رفته و به مناسبت شب یلدا در خصوص آیین و فرهنگ ایرانی با او به گفت و گو نشسته است و در تیتر به نقل از جنیدی نوشت « بازگشت به فرهنگ ایران».

 


روز گذشته مجلس پیش از آغاز جلسه علنی برای بررسی موضوع پیش آمده در گمرک برای محمد باسط درازهی نماینده سراوان جلسه غیرعلنی دارند. بعد از آن، فیلمی از این جلسه غیر علنی در فضای مجازی منتشر شد که  بسیار خبرساز شد. نمایندگان در حال بررسی این هستند که چه کسی در صحن علنی این فیلم را ضبط و در فضای مجازی منتشر کرده است.این سوژه به تیتر یک روزنامه همشهری آمد و نوشت « مجلس علیه مجلس» و در رو تیتر از رد پای ۳ نماینده در بازنشر فیلم نشست غیر علنی مجلس خبر داده است.این روزنامه عکس یک خود را به گزارشی درباره شب یلدای ایرانیان و آداب و رسوم آنان اختصاص داد و با کار کردن عکس خوبی به مناسبت این شب نوشت « شب جشن ایرانی»

خراسان هم به مناسبت شب یلدا عکس خود را به تصویری از «دورهمی یلدایی» اختصاص داد و با شهرام شکوهی، نیما نکیسا، اسماعیل آذر، نیکی نصیریان، شاهین صمدپور و … به بهانه طولانی ترین شب سال گفتگو کرد.

خبر آتش سوزی مدرسه دختران زاهدان که روز گذشت عکس یک اکثر روزنامه ها بود، امروز به عکس یک همدلی آمد. روزنامه به بیان روایتی از این حادثه پرداخت و در تیتر نوشت:« آتشی که بازی نبود ». این روزنامه در بخشی از متن نوشت:« آتش‌سوزی در مدرسه ابتدایی غیردولتی زاهدان اولین حادثه آتش‌سوزی و حادثه تلخ در کشور نبوده و بی‌گمان و با وجود شرایط حاضر آخری هم نخواهد بود، اما این تراژدی دردناک یک بار دیگر زنگ خطر مدارس ناامن کشور را به صدا درآورد. بر کسی پوشیده نیست، مسئولیت تام این حوادث بر عهده دولت است. مردم به مدارس و بالاتر از آن به سازمان وزارت آموزش و پرورش اعتماد دارند که فرزندانشان را برای آموزش به آنان می‌سپارند، بنابراین روا نیست آموزش و پرورش در جواب اعتماد مردم ،اجساد بی‌جان یا سوخته فرزندانشان را به آنان تحویل دهد.».همدلی در تیتر یک «سنا در سایه» به واکاوی مخالفت علی مطهری با نقش محسن رضایی برای تبدیل مجمع تشخیص مصلحت نظام به مجلس سنا در گفتگو با علی اکبر گرجی پرداخت.

روزنامه شرق در تیتر یک امروز سراغ رواج عمل های زیبایی به دست افراد غیر متخصص رفت و در تیتر نوشت « جراحان اجاره ای » در بخشی از این گزارش آمده است« جراحی زیبایی در گاراژ خانه ،عمل جراحی تکنسین به جای پزشک،پزشکانی که در خانه نشسته اند و دیگران به نامشان عمل جراحی می کنند،مهر پزشکان جراح که بین تکنسین ها دست به دست می شود،تکنسین هایی که به صورت تجربی جراحی را یاد گرفته اند و …این یک روی سکه این گزارش درباره برخی عمل های جراحی زیبایی است و روی دیگرش سرنوشت کسانی است که یا جانشان را زیر تیغ این افراد از دست داده اند یا سلامتی و زیبایی شان را.»

مراسم بزرگداشت محمدعلی موحد، مولاناشناس و شمس‌شناس روز سه شنبه ۲۷ آذر ماه در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد. در این مراسم که با حضور غلامعلی حداد عادل، محمدرضا شفیعی کدکنی، حجت الله ایوبی و جمعی از اساتید ادبیات و علاقه‌مندان برگزارشد، از تمبر یادبود استاد محمدعلی موحد رونمایی شد و همچنین نشان یونسکو به استاد موحد تقدیم شد.روزنامه سازندگی گزارشی از این مراسم را به تیتر یک خود آورد و نوشت « تجلیل ملی از روشنفکر ملی»

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here