زمان انتشار : ۲۸ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۰۹:۵۱ | کد خبر : 477132 |

تیترها از تکرار «شین آبادی» دیگر و توبیخ نماینده مجلس گفتند

شفقنا رسانه-واکنش ها به فیلم منتشر شده از مشاجره یکی از نمایندگان با کارمند گمرک،آتش سوزی مدرسه ای در زاهدان،اظهارات جهانگیری درباره وضعیت بودجه از مهم ترین عناوین روزنامه های امروز بود.

به گزارش شفقنا رسانه،شب گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست حسن روحانی، تشکیل جلسه داد و نقشه راه جدید پیش نویس لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را به تصویب رساند. روزنامه ایران تیتر یک « نقشه راه جدید بودجه » را به این موضوع اختصاص داد و در سوتیتر نوشت:« حمایت از معیشت مردم، حفظ تولید و اشتغال، افزایش شفافیت و انضباط بودجه، ارائه خدمات ضروری اجتماعی از جمله در زمینه امنیت، سلامت و آموزش، شاخص‌های جدید بودجه هستند» روزنامه همچنین به انتقاد اسحاق جهانگیری درباره بودجه های میلیاردی برخی دستگاه ها در مراسم رونمایی از ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی پرداخت. روز گذشته آتش سوزی در دبستان دخترانه ای در زاهدان دو دانش آموز را به کام مرگ فرستاد. روزنامه ایران عکس یک را به خبر این اتفاق اختصاص داد و در تیتر نوشت:«شین آبادی دیگر». روزنامه سعی کرد تصویری از کلاس سوخته را انتخاب کند و با توجه به خسارت جانی حادثه دور تا دور تصویر را سیاه کرد.

دو روز گذشته کلیپی جنجالی از توهین محمدباسط ‌درازهی، نماینده مردم سراوان به کارمند اداره گمرک در فضای مجازی منتشر شد که مورد توجه بسیاری از رسانه‌های داخلی قرار گرفت.روزنامه آفتاب یزد در تیتر یک خود به رفتار شناسی اقدام ارباب رجوع در گمرک در قبال نماینده سراوان پرداخت و نوشت « مسئولان ناپخته واکنش مردم»این روزنامه در تیتر دیگری به حادثه آتش سوزی در دبستان دخترانه زاهدان پرداخت و نوشت « تکرار فاجعه شین آباد این بار در زاهدان »

روزنامه شرق هم در واکنش به فیلم منتشر شده از نماینده سراوان با کارمند گمرک و پافشاری این نماینده برای استیضاح وزیر اقتصاد نوشت « استیضاح وزیر به جای توبیخ نماینده » این روزنامه عکس یک خود را به اظهارات اسحاق جهانگیری که روز گذشته در مراسم رونمایی از چند محصول فناورانه بود اختصاص داد و نوشت « بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده است» در این مراسم جهانگیری بیان کرد « بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده و هرکسی می‌خواسته کاری انجام دهد به رییس‌جمهور و مجلس گفته کاری را شروع کردیم شما هم بودجه بدهید قرار نبوده از دولت بودجه بگیرند در حالیکه اراده دولت نبوده کاری انجام شود. خیلی شوراها درست شد و اول فکر می‌کردند محدود است و الان بودجه‌های بالا می‌گیرند و برخی برای نظارت بودجه‌های بالا می‌گیرند با اصلاح ساختار می‌خواهیم این‌ها را حذف کنیم.»

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه ای خواستار توضیح ایران درباره مرگ وحید صیادی نصیری شد. روزنامه کیهان هم تیتر یک را به انتقاد از مداخله این کشور در سیاست داخلی ایران اختصاص داد و در تیتری طولانی آورد:« فرانسه معترضان را به خاک و خون می‌کشد از ایران توضیح حقوق بشری می‌خواهد! » این روزنامه در رو تیتر بیانیه فرانسه را نتیجه انفعال دستگاه دیپلماسی خواند و در بخشی از متن نوشت:« دولت فرانسه در حالیکه بعد از گذشت پنج هفته هنوز نتوانسته بحران داخلی خود را حل کند و مشغول سرکوب وحشیانه معترضان است، در اقدامی مداخله‌جویانه و گستاخانه خواستار شفاف‌سازی درخصوص مسائل داخلی ایران شد! در سوی مقابل، دولت به خیال امتیازگیری از اروپا در برجام، از کوچکترین اقدام متقابل در جهت احقاق حقوق مردم کشورمان امتناع می‌کند. »

مجمع عمومی سازمان ملل متحد دو روز پیش درحالی به یک قطعنامه حقوق بشری علیه ایران رای مثبت داد که ۳۰ عضو با آن مخالف و ۶۷ عضو دیگر مجمع عمومی نیز به آن رای ممتنع دادند. روزنامه همدلی در گفتگو با فریدون مجلسی به بررسی تصویب این قطعنامه پرداخت و در تیتر نوشت:« بازی با حقوق‌بشر»

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در ابتدای درس خارج فقه به شرح حدیثی از پیامبر اعظم صلوات‌ ا…‌علیه و ‌آله درباره‌ «تبعات اخروی ریاست» پرداختند. خراسان در تیتر یک نوشت:« تبعات اخروی ریاست » و در رو تیتر عنوان کرد:« روایت تکان دهنده رهبر انقلاب از مسئولیت پذیرش پست و مقام »

روزنامه سیاست روز هم روایت رهبری را به تیتر یک آورد و با طرح این سوال نوشت:«شیفتگان خدمت یا تشنگان قدرت؟!» و در رو تیتر آن را نهیب رهبری برای مسئولان دانست. این روزنامه همچنین عکس یک را به آتش سوزی مدرسه زاهدان اختصاص داد و با اعلام این خبر در رو تیتر که این آتش سوزی جان سه دانش آموز را گرفته است در تیتر نوشت:«قربانیان جدید بی عدالتی نظام آموزشی»

روزنامه سازندگی به بررسی انتشار سندی درباره کمک مالی امیر عباس هویدا به احمد شاملو در تیتر و عکس یک خود پرداخت و نوشت « اسطوره زدایی از احمد شاملو» و در متن به دنبال پاسخ به این سوال است آیا می توان به همین سادگی شاعران و روشنفکران را قضاوت کرد ؟

محمود علوی در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور صحت ندارد، گفت: وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای چه مذاکرات عمومی و چه خصوصی اشراف داشته است، لذا انتظار می رفت که وقتی کانالی دروغ پرداز و ضد انقلابی مطلبی دروغ را مطرح می‌کنند عزیزان ما در آن نقل آن تامل بیشتری داشته باشند که مشخص شود آن موضوع صحت دارد یا خیر. این اظهارات به تیتر و عکس یک روزنامه اعتماد آمد و نوشت « روشنگری علوی در برابر ادعای ذوالنور»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here