زمان انتشار : ۲۱ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۱۵ | کد خبر : 476931 |

از فیلترینگ تا قیمت نجومی خودرو؛محور تیتر روزنامه های امروز

شفقنا رسانه-افزایش قیمت خودرو،بررسی آخرین وضعیت فیلترینگ شبکه های اجتماعی،واکنش به بودجه سال ۹۸ از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،روزنامه اعتماد در تیتر یک خود گزارشی از آخرین وضعیت فیلترینگ شبکه های اجتماعی را آورد و نوشت « چه کسی می خواهد اینستاگرام را فیلتر کند؟» و در زیر تیتر به سخنان سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی اشار کرد که گفته « من به عنوان مسئول نظام اسلامی بر صندلی خود تکیه داده ام و می بینم که چه فجایعی در این شبکه در حال وقوع است و اقدامی که می توانم انجام دهم را انجام ندهم و به جای وظایف شرعی و قانونی ملاحظات سیاسی را بهانه کنم،آیا خداوند متعال و شهدا از من خواهند پذیرفت؟»

روز گذشته فاز اول طرح آب شیرین کن بندرعباس با حضور معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید. روزنامه ایران تصویری از جهانگیری در کنار مردم را به عکس یک صفحه اول آورد و در تیتر نوشت:«کام هرمزگان شیرین می‌شود»

ضرغامی یکی از اولین کسانی بود که در توییتر به لایحه بودجه ۹۸ دولت واکنش نشان داد و به نحوه و چگونگی سیاست‌های اقتصادی دولت در تنظیم بودجه انتقاد کرد. این واکنش او با پاسخ حسام الدین آشنا همراه بود و انتقاد‌هایش را به طور شفاف و صریح جواب داد. روزنامه همدلی در تیتر یک «جنگ زرگری در توئیتر » به بررسی مجادله های این دو درباره بودجه ۹۸ دولت پرداخت.

روزنامه شرق در تیتر یک با امیر محبیان فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره مشکلات امروز جامعه و اختلافات گرایش های سیاسی مصاحبه کرده است .محبیان تاکید کرده که کلید حل مشکلات در دست هیچ جناحی نیست و در تیتر عنوان کرد« کلید دست اصلاح طلبان هم نیست».فیلمی درباره آیت‌الله مصباح‌یزدی، رئیس مؤسسه امام خمینی نخستین بار دیروز در پردیس سینمایی چارسو اکران شد؛ به همین بهانه این روزنامه در عکس یک سراغ این فیلم رفت و نوشت « پرتره آیت الله بر پرده سینما» شرق در گزارش خود نوشت «فیلم «آن زمستان» صد روز مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان سال ۹۴ آغاز و یک ماه بعد از انتخابات هم تمام می‌شود. این فواصل زمانی قبل و بعد از انتخابات و تیترهای روزنامه‌ها جابه‌جای فیلم یادآوری می‌شود.»

اصلاح طلبان در نشست دانشگاه تربیت مدرس به مناسبت روز دانشجو به نقد جنبش دانشجویی ایران پرداختند روزنامه سازندگی متن کامل سخنرانی کرباسچی،حجاریان،باقی و غلامرضا ظریفیان را به تیتر و عکس یک آورد و نوشت « عبور از ۱۶ اذر».

کیهان تیتر یک را  به افزایش قیمت خودرو در روزهای اخیر اختصاص داد و در تیتر عنوان کرد: «خودروسازان پیش‌ چشم دولت مردم را زیر گرفتند!» روزنامه در بخشی از متن با انتقاد از دولت نوشت:« اعلام قیمت‌های نجومی از سوی برخی خودروسازان طی روزهای اخیر با چراغ سبز دولت و حمایت وزیر صنعت، واکنش جدی مردم را برانگیخت.»

سیاست روز هم در تیتر یک « تیک آف قیمت خودرو» به بررسی افزایش قیمت خودروها و سکوت متولیان پرداخته است و در بخشی از متن نوشت:«تداوم این روند به نفع هیچ کس نیست اما معلوم نیست چرا نهادهای نظارتی در برابر این رشد قیمت که هیچگونه کیفیتی تاکنون نداشته مقاومت می کنند و یا اگر هم مقاومت نداشته باشند، سکوت اختیار کرده اند و همچنان در کنار فشاری که به مصرف کننده وارد می شود. شاهد تلف شدن جان مردم به واسطه تردد خودروهای بی کیفیت داخلی نیز در جاده ها هستیم». بهتر است یک روزنامه عمومی در تیتر از واژه های رایج و فارسی استفاده کند.

روزنامه خراسان هم در تیتر یک از «مجوز گرانی خودرو با وعده سرخرمن ارزانی !» نوشت و در رو تیتر به نقل از وزیر صمت آورد:«خودروسازان بعد از افزایش تولید، قیمت را کاهش خواهند داد». این روزنامه عکس یک را هم به «بهره برداری از بزرگ ترین آب شیرین کن کشور» با حضور جهانگیری اختصاص داد.

روز گذشته رئیس انجمن پسته اعلام کرد که تولید این محصول به یک پنجم پارسال رسیده و بازار صادراتی پسته را هم شدیداً تحت تأثیر قرار داده،اما مردم امسال را تحمل کنند تا از این مشکل عبور کنند .هفت صبح این سوژه را به تیتر یک خود آورد و در با کنایه عنوان کرد«صادرات پسته تا دانه آخر».

در حالیکه این روزها بیشتر صفحات یک روزنامه ها پر از اخبار سیاسی و اقتصادی است پرداختن به سوژه های اجتماعی می تواند یکی از بخش های خوب یک رسانه در صفحه یک باشد .آفتاب یزد امروز در تیتر یک خود سراغ داستان عجیب مرگ یک کودک در بیمارستان رفت با انتقاد نوشت « خواب آلودگی پزشک علت خطای پزشکی؟!» و در متن با دبیر شورای عالی نظام پزشکی و سخنگوی وزارت بهداشت مصاحبه کرده است.این روزنامه در تیتر دیگری به جدیدترین اقدام دلالان برای پولشویی پرداخت و نوشت « اجاره حساب بانکی شهروندان ؛ ماهیانه دو میلیون» و در متن با اشاره به اقدام جدید بانک مرکزی که ارسال کدملی دارنده کارت در تمام تراکنش های کارتی را اجباری دانسته ،توضیح داده که « دلالان بیکار ننشسته اند در یک هفته اخیر تعداد زیادی از صاحبان تونل های زیرزمینی مالی برای اجاره حساب های بانکی فراخوان داده اند» به همین خاطر به مخاطبان خود در این رابطه هشدار داده است.

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here