زمان انتشار : ۱۹ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۲۱ | کد خبر : 476873 |

کنایه رییسی به افزایش قیمت ارز در قاب روزنامه ها

شفقنا رسانه-سخنرانی قالیباف و رییسی و انتقاد آنها به عملکرد روحانی،بررسی دلایل اعتراضات مردمی در فرانسه و واکنش ها به انتشار عکسی از سید احمد خمینی از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،در روزهای اخیر سید ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی سه رقیب انتخاباتی روحانی سخنرانان اصلی روز دانشجو در دانشگاه‌های تهران بودند که نقد های خود را به دولت از تریبون دانشگاه بیان کردند. روزنامه ایران تیتر یک «تریبون آزاد برای رقبا» را به نقد این کار اختصاص داد و سعی کرد به بازتاب سخنانشان بپردازد.

روزنامه خراسان هم در یکی از تیتر های فرعی «کنایه های رقبای روحانی در سخنرانی های دانشگاهی» خود به سخنان رئیسی، جلیلی، قالیباف در دانشگاه پرداخت و در زیر تیتر به نقل از پاسخ کنایه امیز رئیسی به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه اگر شما رئیس جمهور می شدید وضعیت کشور بهتر بود، نوشت:« خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود!»روز گذشته حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در نشستی خبری به ارائه فهرست جدید محکومان قضایی در پرونده های اقتصادی ، تایید حکم اعدام حمید درمنی از متهمان اقتصادی که در رسانه ها به «سلطان قیر» معروف شده و آخرین وضعیت پرونده های ولی ا… سیف پرداخت. روزنامه خراسان عکس یک را به تصویری از حمید درمنی اختصاص داد و در تیتر از «تایید حکم اعدام «سلطان قیر»» خبر داد.

روزنامه اعتماد هم تیتر و عکس یک خود را به صحبت های رییسی که از روحانی انتقاد کرده بود اختصاص داد و نوشت « خدا رحم کرد من رییس جمهور نشدم» و در متن به ناگفته های رییسی از انتخابات ۹۶ اشاره کرده است.

کیهان هم تیتر و عکس یک را به ادامه اعتراضات در فرانسه اختصاص داد و در تیتری طولانی «شورش جمهوریت علیه ‌اشرافیت در فرانسه لیبرال‌های وطنی عزا گرفتند» توضیح داد: «شورش علیه‌اشرافیت از فرانسه به سرعت به سایر کشورهای اروپایی کشیده شده، از بلژیک تا هلند و مجارستان، اعتراض‌ها در حال گسترش است و دولت لیبرال ماکرون هم کاملا در مقابل خواسته‌های معترضان عقب نشسته است. این درحالی است که لیبرال‌های وطنی عزا گرفته و این عقب‌نشینی را پیروزی پوپولیسم بر لیبرالیسم می‌نامند!»

آفتاب یزد تیتر یک خود را به گفتگو با هوشنگ شهبازی( خلبان پیشکسوت) اختصاص داد و به نقل از او نوشت « خلبانانی که کوچ نکردند بسیار وطن پرست هستند .»این روزنامه در عکس یک خود تصاویری از شورش مردم فرانسه در روز شنبه را کار کرد و در تیتری خبری نوشت « جنبش جلیقه زردها» در متن هم با گفت و گو با چند کارشناس دلایل رشد این اعتراضات ،ریشه ها و فرجام آن را بررسی کرده و اشاره کرده که قاره سبز تاوان چه چیزی را می دهد؟

هفته گذشته غلامحسین کرباسچی و پیروز حناچی درباره دوچرخه سواری او که سوژه بسیاری از رسانه ها شده بود،به صورت پیامکی با هم صحبت کردند و شهردار اسبق تهران به حناچی پیشنهاداتی را برای اداره کردن تهران به حناچی داده بود .روزنامه سازندگی این موضوع را به تیتر و عکس یک خود آورد و نوشت « پیامک شهر دار به شهردار» کرباسچی در این باره پیشنهاد داد«زمینه نظمی برای مشکل ترافیک فراهم کنید.حل مسئله پارکینگ کار مهم دیگر شهرداری پایتخت است.ساخت و سازها در تهران باید سروسامان بگیرد .دیگر وظیفه شهردار تهران نظم در تامین درآمدهای پایدار پایتخت است»

کریمی قدوسی،نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در توئیتی نوشت: «۵۰ درصد این مجلس به دنبال فروپاشی نظام جمهوری اسلامی است، سران فتنه ۸۸ به دنبال سقوط نظام جمهوری اسلامی بودند و حالا امروز ۵۰ درصد نمایندگان مجلس پشت تریبون می‌روند و از سران فتنه دفاع می‌کنند». روزنامه آرمان امروز تیتر یک را به واکنش نسبت به اظهارات او اختصاص داد و نوشت: «اتهام زنی دوباره کریمی قدوسی» این روزنامه در بخشی از متن عنوان کرد این مطلب است «که حتما باید مورد پیگیری نهاد‌های نظارتی داخل و خارج مجلس قرار گیرد. چرا که باید یک جا جلوی اینگونه اظهارات نسنجیده و اثبات نشده گرفته شود تا شاهد چنین سخن پراکنی‌هایی نباشیم.»

همدلی هم عکس یک را به اظهارات کریمی قدوسی اختصاص داد و در تیتر نوشت:« یک نفر علیه مجلس» . این روزنامه در تیتر یک «بلا تکلیفی سرمایه‌ های مردم در گرداب بی‌اعتمادی » در گفتگو با کارشناسان به ارزیابی راهکارهای جذب نقدینگی به بورس پرداخت.

انتقال آب از دریای خزر به سمنان دوباره جنجالی شد .روزنامه هفت صبح تیتر یک خود را به این موضوع اختصاص داد و نوشت « مستقیم از خزر به سمنان» و در متن به دلایل مخالفت کارشناسان با این پروژه پرداخت و نوشت ؛خزر شورتر خواهد شد ،سمنان شیرین.
دیروز عکسی از سید احمد خمینی در حین سوارکاری از او و همسرش منتشر شد که باعث حساسیت های زیادی نسبت به او در فضای مجازی شد هفت صبح عکس یک خود را به این حساسیت اختصاص داد و عنوان کرد « جنگ سیاست یا عدالت» و در متن تحلیلی بر آخرین تک و پاتک اصول گرایان و خانواده خمینی داشته است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here