زمان انتشار : ۲۴ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۴:۲۹ | کد خبر : 476798 |

نگاه مسئولان به شبکه های اجتماعی چگونه است؟تریبون یا ارتباطی دو طرفه

شفقنا رسانه-فضای مجازی این روزها به حدی مورد استقبال کاربران است  که بسیاری از مسئولان ، فعالان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و…ترجیح می دهند از این راه مسائل و اخبار خود را با طرفداران و مردم در ارتباط  بگذارند. فضایی که هر کدام در قالب های خود ویژگی های منحصر به فردی دارد. ولی یکی از مهم ترین قابلیت های این فضا ارتباط بدون پرده مسئولان با مردم از طریق گذاشتن کامنت در اینستاگرام و توییتر می باشد اما آنچه در این میان مهم به نظر می رسد چگونه برخورد کردن مسئولان و فعالان با پیام های مردم در مطرح کردن مسائل آنان است. چرا که برخی از این مسئولان یا کامنت ها را برای مخاطبانشان بسته اند و فقط به انتشار اخبار و تصاویر خود در این فضا بسنده می کنند و یا برخی دیگر از قابلیت محدود کردن کامنت برای مخاطبان پست هایشان استفاده می کنند و به مخاطب اجازه کامنت گذاشتن نمی دهند. در ادامه با اشاره به برخی صفحات مسئولان ،به وضعیت ارتباط این مسئولان در اینستاگرام و توییتر با مردم از طریق کامنت گذاشتن می پردازیم.

به گزارش شفقنا رسانه،صفحات اینستاگرام حسن روحانی، اسحاق جهانگیری، عباس عراقچی، سید محمد بطحائی، محمد جواد ظریف، محمد جواد آذری جهرمی، مسعود سلطانی فر، عبدالرضا رحمانی فضلی، مسعود پزشکیان، مصطفی کواکبیان، محمود واعظی فعال بوده و کامنت ها باز است و مردم به راحتی مسائل و دغدغه هایشان را می نویسند.اما هستند مسئولانی هم که این قابلیت و ارتباط تعاملی را با مردم محدود کرده اند مثلا  شهیندوخت مولاوردی از فعالان حقوق زنان در صفحه اینستاگرام خود  کامنت ها را برای مخاطبانش محدود کرده و عملا مخاطب نمی تواند در پاسخ به مطالب ایشان نظر دهد و جریان یک طرفه اطلاعات حکم فرماست، علی لاریحانی هم کامنت های اینستاگرامش را محدود کرده و مخاطب نمی تواند ارتباطی با او داشته باشد. حسن هاشمی وزیر بهداشت هم کامنت های خود را کامل  بسته است. این ها نمونه هایی از فعالیت مسئولان در اینستاگرام بود. البته علاوه بر باز بودن بخش نظرات کاربران در پست های مسئولان آنچه مهمتر است جریان تعاملی ارتباط است که مخاطب احساس کند صدایش از سوی مسئولان شنیده می شود.

توییتر هم یکی از صفحات مجازی است که در سال های اخیر بسیاری از مسئولان با پیوستن به این شبکه پیام رسان ،فعالیت های خوبی داشته اند اما برخورد آنها در این صفحه هم  با مردم خیلی تعاملی و دو طرفه نیست. حسام الدین آشنا علاوه بر مسئولیتی که در هیئت دولت(مشاور رئیس جمهور) دارد یکی از فعالان حوزه رسانه است به همین خاطر در  توییتر خود هم  فعال است ولی معمولا برحسب نیاز جواب برخی از کامنت ها را می دهد. حسین انتظامی که معاون وزیر ارشاد و دبیر کمیسیون  انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات است، حضور فعالی در توییتر دارد و جوابگو خیلی از نظرها است .محمد جواد ظریف هم از سیاسیون فعال در صفحه توییتر می باشد که تعامل خوبی هم با برخی کامنت های مخاطبانش  دارد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  هم سعی می کند در توییتر خود ارتباط تعاملی داشته باشد اما علی لاریجانی،حسن شریعتمداری،عزت الله ضرغامی ،اسحاق جهانگیری، عباس صالحی هم دارای توییتر هستند ولی جواب گوی کامنت های مردم نمی باشند.

اما این سوال در اینجا مطرح است که چه دلیلی دارد برخی افراد مسئول یا مشهور، کامنتهای صفحات مجازی خود را می بندند؟ آیا این موضوع  به خصلت اخلاقی آنان که  نگاه از بالا به پایین و یک سویه  دارند،برمی گردد  یا تحت برخی شرایط ناخواسته چنین تصمیمی گرفته اند که راه های ارتباطی خود را با مخاطبانشان محدود کنند؟ مثلا خانم مولاوردی با عذرخواهی از مخاطبان خود اعلام کرده با توجه به برخی بداخلاقی های هدفمند سیاسی که در کامنت هایی که زیر پستهایش نوشته می شود ،کامنت های خود را بست یعنی مجبور به این کار شد. پس این موضوع با خلق و خوی مدیریتی برخی از افراد مسئول که بی اعتنا به نظرات مردم هستند ،متفاوت و قابل بررسی است.

اگرچه حضور مسئولان در شبکه های اجتماعی و فعالیتشان ضروری به نظر می رشد ولی باید به این نکته توجه کرد که مسئولان باید از این ظرفیت شبکه های اجتماعی و ارتباط تعاملی با مردم استفاده کنند و در برابر مطالباتشان پاسخگو باشند شاید بتوان با چنین روشی و به واسطه نظارت مردم گامی در  جهت ایجاد جامعه‌ای شفاف و سالم برداشت چرا که ماهیت شبکه های اجتماعی ایجاد جریان تعاملی ارتباط و حذف جریان یکسویه اطلاعات و از بالا به پایین است.
این در حالی است که در این چند سال مسئولان سعی کردند تا با استفاده از شبکه های اجتماعی و فعالیت در آن ها به بیان دیدگاه ها و اخبار خود بپردازند. به عبارتی اگرچه دریافته اند که چنین شبکه هایی فضای مناسبی برای فعالیت های سیاسی و عرض اندام است ولی از این فضا و شبکه های اجتماعی تنها به عنوان یک تریبون استفاده کردند و با مخاطبان تعاملی نداشته اند. به عبارتی کمتر می توان پاسخ مسئولان به انتقادات و مطالبات مخاطبانشان و مردم را در صفحات اجتماعی شان در پای پست هایشان دید. لذا ضروری است تا مسئولان ارتباط با مخاطبان و به پیامدهای ناشی از برخورد یک سویه جریان اطلاعات در این شبکه های تعاملی را جدی بگیرند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here