زمان انتشار : ۱۴ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۳۴ | کد خبر : 476694 |

سخنرانی روحانی به مناسبت روز دانشجو؛ محور تیتر روزنامه‌ها

شفقنا رسانه-سفر رئیس جمهور به استان سمنان به مناسبت روز دانشجو ،فشار آمریکا بر اروپا برای تحریم ایران،بررسی بسته های حمایتی دولت از مهم ترین عناوین امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،روز گذشته رئیس جمهور به سمنان سفر کرد و علاوه بر سخنرانی با مردم شاهرود در دانشگاه علوم پزشکی سمنان به مناسبت روز دانشجو صحبت کرد. روزنامه ایران با توجه به رویکرد اش صفحه متفاوتی بست و عکس و تیتر یک «آمده ام تا نقدها را آزادانه بشنوم» را به این دیدار اختصاص داد. این روزنامه همچنین در صفحه اول با آوردن سو تیتر هایی به بیان خلاصه ای از صحبت ها پرداخت.

خراسان هم از «پاسخ های صریح به انتقادهای تند» نوشت و عکس یک را به تصویری از رئیس جمهور و چند دانشجو اختصاص داد و در روتیتر نوشت:«جلسه رئیس جمهور با دانشجویان جدی و چالش برانگیز بود».

روزنامه کیهان و سیاست روز با توجه به مواضع شان تیتر مشابهی به نقل از روحانی انتخاب کردند. کیهان عکس یک را به این دیدار اختصاص داد و سعی کرد بخش دیگری از سخنان روحانی در دیدار با مردم شاهرود را به تیتر «آمریکا اگر بخواهد جلوی فروش نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج ‌فارس صادر نخواهد شد» بیاورد و نوشت:« رئیس‌جمهور در سفر به استان سمنان گفت: امروز، روزی است که برای اولین بار بعد از ۴۰ سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگر؛ آمریکا به پیروزی‌های کم‌نظیری دست یافته‌ایم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت دشمن لبخند بر لبانش نقش ببندد.» البته بهتر است روزنامه ها تیتر کوتاه استفاده کنند.

سیاست روز هم در عکس یک از «هشدار رئیس جمهور به آمریکا» نوشت و در رو تیتر به نقل از روحانی آورد«آمریکا جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نمی شود». این روزنامه همچنین تیتر یک «جولان گران فروشان با ضعف ناظران» را به بررسی دلایل افزایش تخلفات تعزیراتی اختصاص داد و با اشاره به تخلفات گران فروشی و کم فروشی برخی شرکت ها و مفاد قانونی برای برخورد با چنین شرکت هایی، ضعف اصلی را در کم کاری نهادهای اجرایی دانست و نوشت:«آنچه که از اتفاقات رخ داده در ماه های اخیر برمی آید این است که بیش از وجود ضعف در قوانین کشور به منظور برخورد با گران فروشان، ضعف اصلی از آنجا نشات می گیرد که این قوانین آنطور که باید اجرا نمی شود و در نهایت اگر فرد یا شرکت تولیدی هم به تخلف محکوم شود به خوبی می داند که با ضعف موجود می تواند این حکم را به نفع خود تغییر دهد و این همان پاشنه آشیلی است که دیر یا زود تبعات منفی آن در کشور آسیب های جدی را در اقتصاد نمودار خواهد کرد.»

روزنامه شرق هم عکس یک خود را به سخنرانی روحانی اختصاص داد و نوشت « خارج از مرکز؛سخنرانی در زادگاه» این روزنامه در تیتر یک خود با توجه به نزدیک به زمان تصویب بودجه عنوان کرد « دلارهای روز مبادا » و در رو تیتر اشاره کرد اتکای بودجه به منابع صندوق توسعه ملی بیشتر می شود؟

آرمان امروز هم در عکس یک با اشاره به بخش دیگری از سخنان روحانی تیتر «اراده سران قوا بر تصویب FATF» را انتخاب کرد و سعی کرد با چند سوتیتر خلاصه ای از بحث های روحانی را به صفحه اول بیاورد. روحانی در این باره گفته بود:«آنچه امروز داریم ۴ لایحه در مورد پولشویی و تروریسم مالی است. روسای قوا به اتفاق لوایح ۴گانه مرتبط را تایید کرده‌اند؛ راه حل مشکلات شفافیت است نه جنجال و اف‌ای‌تی‌اف خوب باشد یا بد، زیرساخت و لازمه ارتباط مالی با بانک‌های جهانی است… نباید اجازه دهیم جنجال بیهوده در مورد این لوایح راه بیفتد ما به تصویب این لوایح ۴‌گانه نیاز داریم. باید با پولشویی مبارزه کنیم و راه آن شفافیت است. »

چند هفته ای می شود که اعتراف «جلیقه زردها »در فرانسه سر و صدای زیادی را به راه انداخته است .کارگرانی که به وضعیت گرانی و معیشت شان معترض هستند و همین موضوع باعث شده سیل انتقادها به سوی سیاست های لیبرالی رئیس جمهور این کشور باشد .سازندگی تیتر و عکس یک خود را به بررسی عملکرد امانوئل مکرون در طول ریاست جمهوری اش اختصاص داد و نوشت « پیروزی پوپولیسم بر لیبرالیسم » نویسنده در تحلیل خود با طرح یک سوال به شباهت مکرون،روحانی و هاشمی در دوره های مختلف و درگیری هر کدام از رئیس جمهور ها با بحران های پیش رو پرداخته است.

پیروز حناچی از زمانی که مهر تأیید اش را برای شهردار شدن تهران گرفت سعی کرد به چهره ای رسانه ای تبدیل شود یکی از مهم ترین اقدام های او در روزهای سه شنبه است که عنوان «سه شنبه های بدون خودرو » را دارد  او هم در این دو هفته تلاش کرده از وسایل نقلیه عمومی استفاده کند تا اینکه دیروز با دوچرخه به محل کار خود رفت اما برند دوچرخه اش جنجال زیادی را در فضای مجازی ایجاد کرد .هفت صبح هم عکس یک خود را به سوژه شدن دوچرخه حناچی اختصاص داد و نوشت « دوچرخه برقی حناچی چند می ارزد؟» و در زیر تیتر اشاره کرده باز هم ترویج ایده تکراری و ناکارآمد ؛دوچرخه سواری در تهران! این روزنامه تیتر یک خود را به بررسی میزان افزایش سپرده های بانکی استان های مختلف در یک سال گذشته اختصاص داد و عنوان کرد « تهران بازنده بحران اقتصادی»

با شروع نیم سال دوم، دولت در دو مرحله به اقشار ضعیف جامعه بسته های حمایتی را که بیشتر شامل اقلام غذایی می شود ارائه کرد .آفتاب یزد در تیتر یک خود به بررسی این بسته برای این قشر پرداخت و عنوان کرد « بسته ای که گره های بسته را چندان باز نکرده است » یکی از کارهای جالب امروز این صفحه اختصاص عکس یک به اولین آمبولانس حیوانات است که این روزنامه با یک حامی حیوانات در این رابطه به گفت و گو نشسته است .

آمریکا این روزها به بهانه های مختلف سعی دارد اروپا را برای تحریک کردن ایران تحت فشار قرار دهد اعتماد تیتر و عکس یک خود را به این فشارها از جانب آمریکا اختصاص داد و نوشت « بهانه های بنی اسرائیلی» و در سوتیتر به برخی از این بهانه ها اشاره کرده است همچنین در بخش دیگر با اشاره به صحبت های فدریکا موگرینی که در نشستی در یک دانشکده سخنرانی کرده بود نوشت « ایران یکی از نقطه های اختلاف اروپا با آمریکا است»

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here