زمان انتشار : ۱۰ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۵:۵۴ | کد خبر : 476569 |

ضرورت اجرای قانون با هشتگ بدون استثناء

شفقنا رسانه-چند هفته ای می شود که بازنشستگان با اجرای «قانون منع به کار گیری باز نشستگان» به هر طریقی می خواهند سمت خود را حفظ کنند و با آوردن تبصره یا ماده ای، صندلی خود را ترک نکنند. همین موضوع باعث جریان سازی زیادی در فضای مجازی و در بین اهالی رسانه و فعالان سیاسی و اجتماعی شده است که هر کدام به نحوی با انتقاد به این افراد خواسته اند که از قانون پیروی کنند چرا که همه در برابر قانون برابر هستند برای همین این روزها هشتگی با نام «بدون استثنا شما هم بازنشسته هستید» در فضای مجازی به راه افتاده که در ادامه تازه ترین واکنش ها را می خوانید ….

به گزارش شفقنا رسانه،احسان محمدی روزنامه نگار در کانال تلگرامی  خود با تعبیر صندلی های چسب دار به این مسئله واکنش نشان داد و نوشت:« چند هفته ای است که برخی از بازنشستگان به هر دخیلی آویزان می شوند که روی صندلی هایشان بمانند و آنجا در مورد لزوم استفاده از جوانان در مدیریت کشور سخنرانی کنند!مدیریت در این کشور به بن بست خورده. اگر معتقد به تقوا هستید، می گویید قصد پاسداری از خون شهدا و خدمت به میهن را دارید به همین سه دلیل کنار بکشید و اجازه بدهید خون تازه در رگ های کشور جاری شود. سخت باورم می شود که نخبگان و شایستگان واقعی جای شما را بگیرند اما به خودتان فرصت استراحت بدهید و به جوان ها شانس کار کردن برای این کشور، پیش از آنکه دیر شود. بسیاری از شما اتفاقاً از نسل عکس بالا هستید، چه شد که با رضایت روی سیم خاردار دراز می کشیدید و حالا با اصرار  هم از صندلی های چسب دار جدا نمی شوید؟»

یاشار سلطانی روزنامه نگار و فعال اجتماعی هم در این رابطه گفته: «کسانیکه ۴٠ سال قبل، در اوج جوانی و بی تجربگی، به واسطه پیروزی انقلاب، صندلی را از پیشینیان تصاحب کردند، چرا تحویل دادن صندلی به متخصصان جوانتر را خطر برای کشور جلوه می‌دهند؟ بدون استثنا خطر شمایید که می‌خواهید صندلی را به گور ببرید!»

حسین گنجی، روزنامه نگار هم با اشاره به ضرورت اجرای این قانون در صدا و سیما نوشت :« در قانون منع بکارگیری بازنشستگان مسئله اساسی بدنه است که از یک سو کار و بار اصلی  و از سوی دیگر ایده‌ها و خلاقیت در اجرا در آنجا ورز داده و شکل می گیرد. صداوسیما باید در بنده تغییر بنیادین کند و در اجرای این قانون صدا وسیما  بدون استثنا در اولویت است.»

زهیر موسوی خبرنگار سیاسی روزنامه اعتماد هم که با نظر گنجی در این باره و اولویت اجرای قانون در صدا و سیما موافق است در توییتر خود نوشته است:« شعار قانون مداری می‌دهند اما پای رفقایشان که وسط می‌آید به هر دری می‌زنند تا نیروی از کار افتاده و بدون تخصص را حفظ کنند. همه در برابر قانون یکسانند و قانون باید بدون استثنا اجرا شود.»

موسوی در ادامه نوشت: «نتیجه مدیریت پیرمردهای شاغل در صداوسیما، پرمخاطب تر شدن رسانه‌های فارسی زبان خارج نشین است. قانون منع به کار گیری بازنشستگان فرصت مناسبی برای خداحافظی با مدیرانی است که منافع ملی ذره‌ای برایشان اهمیت ندارد. این قانون باید بدون استثنا در صداوسیما اجرا شود.»

محمد خجسته روزنامه نگار هم با هشتک بدون استثنا توییت زد:« اخلاق و عدالت حکم می‌کند که در گذاره مدیران مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان؛ یقه چپ و راست را با هم گرفت. اخبار حکایت از آن دارد که چند نفر از مدیران صداوسیما در حال تلاش برای گرفتن مجوز ابقا هستند و این عمل با فرمایشات رهبری ضدیت دارد. »

محمد جواد آذری جهرمی،وزیر ارتباطات با اشاره به به کار گیری نیروی جوان در اداره کشور بیان کرد:« یعنی آنقدر پست و مقام برای برخی ارزش دارد که این‌گونه مقابل اجرای بدون استثنا قانون بایستند و امید را در جوانان خشک کنند؟ خیالتان راحت،این جوانان هموطن شما هستند. دیگر دوران تافته جدا بافته بودن تمام شده، بیایید این بار یک کار برای مردم بکنید. آنقدر هم که فکر می کنید، سخت نیست!»

شهیندخت مولاوردی، با هشتک بدون استثنا نوشت:« «حاکمیت قانون» رکن ‌رکین حکمروایی مطلوب است؛ یعنی برتری قانون بر همه کس و همه مراجع، حتی قانون بد!  هیچ کس نمی تواند برتر از قانون بنشیند و خود را محق برای تخلف از قانون بداند. »

مهدی اصولی، معاون بین المللی حزب موتلفه اسلامی با توضیح درباره توانمندی های نسل جدید برای اداره کشور نوشت : «تمام نهادها باید بدون استثنا به قانون منع بکارگیری بازنشتگان تمکین کنند.ایران برای همه است. هم نسلان من مدعی اداره بسیار بهتر کشورند و برای اثبات آن آماده مناظره ایم. شاید مقاومت شما در برابر مدیران نسل ما ناشی از تفاوت توانمندی همنسلان ما با شماست.»

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران هم با اشاره به تقابل مدیران بازنشسته با نوگرایی گفته :« کهنه‌گرایان و پیرسالاران بدون استثنا با هر تحول‌خواهی و نوگرایی در تقابل‌اند. آن‌ها یا قانون منع بکارگیری بازنشستگان را دور می‌زنند، یا به قبیله‌سالاری و پیشنهاد صندلی‌های خالی‌شده به ژن خوب ها روی می‌آورند. در نهایت ساختن ناامیدی تنها محصول آنان است.»

بهمن صمدی روزنامه نگار با انتقاد به مدیریت فعلی کشور نوشت:« یعنی قدرت این قدر شیرین است که برای حفظ صندلی دست به دامان رهبر شده‌اند؟ وضعیت فعلی کشور نتیجه مدیریت همین آقایانی است که نمی‌خواهند کنار بروند. اگر شما کاربلد بودید که حال و روز کشور این قدر وخیم نبود. قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید  بدون استثنا اجرا شود.»

رضا بهرامی روزنامه نگار هم با تاکید بر مواخذه مدیرانی که این قانون را اجرا نمی کنند، گفت:« بیش و پیش از معاونین وزیرى که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستند و کنار نرفته‌اند، باید وزیرانی که بر ماندن مدیران پایین‌دستی اصرار ورزیده‌اند را مواخذه کرد!»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here