زمان انتشار : ۱۰ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۱۶ | کد خبر : 476544 |

توهین مجری برنامه «من و شما» و واکنش اهالی رسانه

 شفقنا رسانه– روز گذشته مسعود فراستی که مهمان برنامه «من و شما» بود، پس از جدالی لفظی با آرش ظلی‌پور، این برنامه زنده تلویزیونی را ترک کرد؛ این موضوع حواشی زیادی را به‌دنبال داشت و در نهایت به توبیخ عوامل این برنامه تلویزیونی منجر شد. روابط عمومی شبکه شما هم در بیانیه ای اعلام کرد که محمدمهدی قاسمی، مدیر این شبکه در پی اتفاقاتی که در قسمت اخیر برنامه تلویزیونی «من و شما» رخ داد، عوامل این برنامه از جمله آرش ظلی‌پور، مجری برنامه را توبیخ و به‌خاطر مکدر شدن ذهن بینندگان از مخاطبان خود عذرخواهی کرد. حواشی این برنامه به فضای مجازی کشیده شد و برخی از رسانه ای ها نسبت به برخورد مجری برنامه انتقاد کردند. در ادامه واکنش رسانه ای ها در فضای مجازی را در این باره بخوانید.

 

به گزارش شفقنا رسانه، مریم ملک پور گوینده خبر و مدرس فن بیان در انتقاد به برخورد مجری برنامه «من و شما» در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «وقتی به عنوان یک مخاطب برخورد مجری را با مهمانی که حداقل هم سن پدر او بود دیدم مقصر را قطع به یقین «مدیران سازمان» دانستم. بودجه کلانی را در سازمان عریض و طویلی که بزرگترین و مهمترین کانون فرهنگی کشور است صرف می کنیم تا سالها پشتوانه فرهنگ اصیل و کهن خود را از تریبون یک رسانه انحصاری به ابتذال بکشانیم. مدیران محترم، سیاستگذاران و منتخَبان و منتخِبان مدعی؛ گوینده و مجری نماینده آحاد یک ملت و ویترین سلیقه مدیران است. سزاوار نیست فرهنگ دیرینه ارزشمند ایران زمین را با انتخاب ها ، رفتار ، گفتار و پندار ناصحیح نابلدان در عرصه جهانی، ان هم با گستره مجازستان به تاراج بگذارید.»

این مدرس فن بیان در سفارش به دانشجویان و هنرجویان تاکید کرد: «آنتن رسانه ملی ارث پدری و کابین مادری ما نیست که به مخاطب و میهمان فخرفروشی کنیم. آنتن رسانه دادگاه و مجری بازپرس و قاضی نیست. حق اختلاف نظر با میهمان را داریم ولی حق اهانت هرگز. استقرار ما در جمع مخاطبان و میهمانان، نشان از شخصیت ذاتی ما دارد. با گردن فرازی و باد به غبغب انداختن و پشت چشم نازک کردن و فیگورهای تصنعیِ خودفریبانه ارزش خود و رسانه را زایل نکنیم. باید به پیشگاه مخاطب و میهمان مقتدارانه متواضع بود.»

 

المیرا شریفی مقدم گوینده شبکه خبر هم با بیان اینکه جسارت و شجاعت در اجرا با گستاخی و بی ادبی فرق دارد، نوشت:« اجرای تلویزیونی با مهمونی خونه خاله فرق داره! تلویزیون حرمت داره. حق نداریم هنگام گفتگو به مهمان برنامه بی ادبی کنیم.»

 

فرید مدرسی روزنامه نگار هم در انتقاد به برخورد مجری این برنامه در صفحه توییتر خود نوشت:« آقای مسعود فراستی را نه می‌شناسم و نه متخصص سینما هستم اما می‌توانم معترض بی‌ادبی مجریِ‌ خودکارشناس پندار باشم. امیدوارم برادران آگاه شوند این اتفاق‌ها پیامد نامدیریت‌ در صداوسیما است. این نامدیریتِ امروز در پی نفوذ مافیای اقتصادی به عنوان اسپانسر تشدید شده است.»

 

علی شاکر مدرس و دانشجوی دکتری ارتباطات هم در پاسخ به متن مدرسی نوشت:« بی ادبی هیچ جا توجیه پذیر نیست. از آن بدتر چنین اتفاق هایی فقط موجود غیرمحبوبی مثل فراستی رو محبوب می کنه و طلبکار. البته وجود فراستی برای هنر تعارف زده امروز خیلی مفیده و من از این لحاظ دوستش دارم. هرچند کلی فکت دارم سر اینکه چه قدر منتقد مستقلی نیست».

 

علی جزایری عکاس و روزنامه نگار هم با بیان اینکه واکنش فراستی در ترک برنامه مودبانه ترین واکنش ممکن بود ، نوشت: «من به شخصه با خیلی از نقدهای مسعود فراستی مشکل دارم، اما تحت هیچ شرایطی این بی ادبی رو در آنتن زنده نه می تونم قبول کنم و نه معنیشو میفهمم مجری به معنای واقعی داره توهین می کنه».

 

میرا قربانی فر دبیر تحریریه قانون هم در این باره توییت زد :« شما ببین آرش ظلی پور، مجری برنامه من و شما چه جور اجرای میلی ، بد و زشتی داشت،که این بار کلی منتقد تند و تیز مسعود فراستی رو وادار به دفاع ازش کرد. یعنی هرچقدر هم از فراستی بیزار باشی باز این مجری صداوسیما یک کاری کرد مجبور باشی حداقل این بار حق بدی به مسعود فراستی.»

 

عطیه همتی دبیر گروه خانواده خبرگزاری فارس هم در انتقاد به برخورد آرش ظلی پور نوشت:« تلویزیون دوباره روی ابتذال خودش را نشان داد. آرش ظلی پور آنقدر اهانت آمیز با مسعود فراستی حرف زد و آنقدر بی‌ادبانه برخورد کرد که فراستی گفت بعد از گفتن دو جمله از برنامه می‌رود و رفت. آن وقت ظلی‌پور به عنوان میزبان گفت: منم موافقم! هرروز مبتذل‌تر از دیروز!!!!»

 

حسن نمک دوست تهرانی، مدیر آموزش و پژوهش همشهری هم این نوع برخوردها را حاصل انحصاری بودن رادیو و تلویزیون و غیرپاسخگو بودنشان دانست و نوشت :« ببخشید وسط ماجرای آقایان فراستی و ظلی‌پور نرخ تعیین می‌کنم: از رادیو و تلویزیون انحصاری و غیرپاسخگو همان تراود که در اوست. ساختار و مناسبات حاکم بر رادیو و تلویزیون کشورمان پر از مسأله است و بدون تنوع، تکثر و‌ رقابت، حکایت‌ها همچنان باقیست؛ انواع حکایت‌ها! و می‌دانم: کو گوش شنوا؟»

 

محمد سعید احدیان مدیرعامل موسسه خراسان هم در این باره نوشت:« به بی ادبی مجری معترض به فراستی یعنی  آرش ظلی پور کم سوادی را هم اضافه کنید چون با تاکید زیاد گفت باید «گفتمان» شکل بگیرد یک نفر به ایشان بگوید آنکه شما منظورت است «گفتگو» است نه «گفتمان»».

 

میکائیل دیانی روزنامه نگار هم نوشت: «فاجعه آمیزترین بخش برنامه توهین آمیز آرش ظلی پور با مسعود فراستی این بود که گفت: این سوالات محصول یک هفته برنامه ریزی اتاق فکر برنامه بود!»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here