زمان انتشار : ۱۰ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۰۹:۵۷ | کد خبر : 476525 |

تسهیل استفاده از اینستاگرام  برای نابینایان

شفقنا رسانه-اینستاگرام به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد استفاده افراد با مشکلات بینایی را از این شبکه اجتماعی تصویر محور تسهیل کند.

به‌گزارش دیجیاتو و به نقل از روزنامه ایران ، با توجه به آنکه اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می‌رود، خیل عظیمی از کاربرانی که با کم توانی و مشکلات بینایی مواجه هستند، در استفاده از این پلتفرم عکس محور به مشکلات کوچک و بزرگ بسیاری برخورد می‌کنند به گونه‌ای که در نظرسنجی‌های صورت گرفته، بسیاری از این افراد از داشتن و مشاهده محتوای موردعلاقه خود در اینستاگرام محروم هستند.
بنابراین اینستاگرام نیز به منظور جلب نظر بیشتر کاربران خود، به تازگی عنوان کرده است که می‌خواهد فناوری جدیدی را تحت عنوان ابزار صفحه خوان (Screen Reader) توسعه دهد تا افراد نابینا و کم بینا نیز بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را درباره عکس‌های منتشر شده روی پلتفرم اینستاگرام  بشنوند و درک بیشتری از تصاویر مربوطه پیدا کرده و لذت ببرند. بر اساس گزارش وب سایت engadget، به‌نظر می‌رسد که اینستاگرام می‌خواهد با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی یادگیری ماشینی تشخیص اشیا، متون و تصاویر را برای تولید خودکار تصاویر و تشریح توضیحات مربوط به آن تولید کرده و به کار ببرد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here