زمان انتشار : ۵ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۲۸ | کد خبر : 476405 |

مهم ترین محور روزنامه ها بعد از دو روز تعطیلی چه بود؟

شفقنا رسانه _ زلزله کرمانشاه، دیدار مسئولان نظام و مهمانان شرکت کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی با رهبری از مهم ترین محورهای امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،روزنامه شهروند تیتر یک خود را به زلزله کرمانشاه اختصاص داد و نوشت « زلزله باز تن کرمانشاه را لرزاند » و در زیر تیتر جزئیات این حادثه را از تخریب تا نداشتن فوتی و اعزام تیم های ارزیاب نوشته است.

روزنامه ایران  هم در تیتر یک «کرمانشاه لرزید» به این خبر پرداخت و با بیان سوتیترهایی توضیحات بیشتری از این اتفاق را در صفحه اول آورد. این روزنامه همچنین سعی کرد با شهروندان کرمانشاه گفتگو کند تا به بیان روایت آن ها از زلزله بپردازد.

آرمان امروز هم تیتر یک «زلزله غرب دل ها را خالی کرد» را به این موضوع اختصاص داد و به نقل از استاندار کرمانشاه نوشت که تلفات جانی نداشتیم. این روزنامه عکس یک خود را با تیتر «هشدار! انفجار اجتماعی» به مسئله گرانی و پیامدهای ناشی از آن اختصاص داد و در گفتگویی با مصطفی اقلیما، رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران به تحلیل و بررسی پیامدهای اجتماعی فشارهای اقتصادی به مردم پرداخت که گفته بود اگر حل مشکلات اقتصادی به تاخیر بیفتد، امکان انفجار اجتماعی افزایش می یابد.

روز گذشته ،مسئولان نظام، مهمانان شرکت کننده در سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی، سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. روزنامه کیهان تیتر و عکس یک را به این دیدار اختصاص داد و در تیتری به نقل از رهبری نوشت:« به ولایت‌ «الله» باز گردید ولایت آمریکا به کارتان نمی‌آید».

روزنامه اعتماد تیتر و عکس یک خود را به دیدار رهبر معظم انقلاب با مسئولان نظام اختصاص داد و با نقل بخشی از صحبت های رهبری نوشت « ملت ایران شجره طیبه است »

خراسان هم تیتری نقل قولی « آمریکا و دنباله‌روهایش شکست خواهند خورد» از رهبر انتخاب کرد و عکس یک را به این دیدار اختصاص داد. رئیس جمهور روز شنبه، قانون جدید چک را که ۱۳ آبان امسال به تصویب مجلس رسیده بود، ابلاغ کرد که بر اساس آن بعد از طی تشریفات کلیه حساب های مربوط به صادرکننده چک بی محل مسدود می شود. روزنامه خراسان تیتر یک «تیرخلاص به چک‌های بی‌محل» را به این مسئله اختصاص داد و در روتیتر از مسدود شدن حساب های صادرکننده چک های بی محل خبر داد.

روحانی در سی‌ و دومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که در تهران برگزار شد، به عربستان سعودی پیشنهاد داد، جمهوری اسلامی ایران «با تمام توان از منافع» مردم این کشور«در برابر تروریسم و ابرقدرت ها دفاع می کند و به این کشور «اهانت» هم نخواهد کرد». او در ادامه گفت « همانطور که به مردم عراق، سوریه، یمن و افغانستان کمک کردیم. از عربستان هم ۴۵۰ میلیارد دلار نمی‌خواهیم و اهانت هم نمی‌کنیم. شما را برادر می‌دانیم. ما ملت‌های منطقه، مردم مکه و مدینه را برادر خود می‌دانیم». روزنامه همدلی در تیتر یک «ایران و عربستان بدون آمریکا» به بررسی اهمیت سخنان رئیس جمهور در این کنفرانس و بازتاب های آن در رسانه های عربی پرداخت.

چند روزی می شود که جنبش ضد سرمایه داری در فرانسه با تظاهرات زیادی شکل گرفته است. روزنامه سازندگی با اختصاص تیتر و عکس یک خود به این تظاهرات خیابانی نوشت « جمهوری خیابانی» و در زیر تیتر توضیح داد« مردم فرانسه علیه اصلاحات اقتصادی مکرون رئیس‌جمهور این کشور اعتراضات گسترده ای را آغاز کرده اند با این حال به نظر می رسد مکرون قصد عقب نشینی ندارد و به دنبال مدیریت بحران از طریق ارائه امتیازاتی در حوزه های دیگر است.» این روزنامه عکس خوبی را از این تظاهرات کار کرد.

در دو روز گذشته دادستان تهران خبر بازداشت مدیر عامل شرکت عظیم خودرو را به خاطر مجوز نداشتن برای پیش فروش خودرو ها اعلام کرد.روزنامه هفت صبح در تیتر یک به سراغ این موضوع رفت و عنوان کرد « روزگار سیاه واردکنندگان خودرو» و در زیر تیتر گفته«مدیر شرکت عظیم خودرو هم پس از مدیران ایر تویا،نگین خودرو و مفتاح رهنورد راهی زندان شد تا آژیر قرمز واردکنندگان خودرو به صدا درآید …» این روزنامه عکس یک خود را محمد جواد ظریف که این روزها سوژه مهم رسانه ها شده اختصاص داد و نوشت « نبرد یک نفره دکتر ظریف» و در متن به دنبال این سوال است که آیا او بهترین وزیر امور خارجه در یک قرن اخیر ایران است؟

شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس‌جمهور در در امور حقوق شهروندی به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان از دولت استعفا داد این موضوع به عکس یک روزنامه آفتاب یزد آمد و در تیتر عنوان کرد « خداحافظی نجیبانه».آفتاب یزد در تیتر یک مصاحبه ای را با پناهندگان ایرانی در کشورهای مختلف انجام داده و در تیتر با پوشش روایت یکی از این پناهندگان عنوان کرده « یا باید بمیرم یا تهش بروم »

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here