زمان انتشار : ۲ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۳۷ | کد خبر : 476365 |

گلزاری:«دانشمند» نکو نام و نیکنام است/در جشن ۵۵ سالگی مجله دانشمند مطرح شد

شفقنا رسانه– جشن پنجاه و پنجمین سال انتشار مجله دانشمند در باغ کتاب تهران با حضور گلزاری معاون اسبق وزارت ورزش و جوانان ، حمزه ، رییس هلدینگ و اعتباری بنیاد مستضعفان و عسگری بشکانی، مدیرعامل موسسه دانشمند و مدیرمسئول مجله دانشمند و اصحاب علم و فناوری برگزار شد.
به گزارش شفقنا رسانه، سیدحامد عسگری، مدیرمسئول مجله دانشمند در جشن ۵۵ سالگی مجله «دانشمند» ضمن تشکر از حضور خبرگاران و علاقه مندان به حوزه علم و فناوری گفت: مفتخر هستم بگویم امروز مجموعه دانشمند به دنبال تاسیس بنیاد است تا از این راه بهترین خدمات را به جامعه عرضه کند.
او افزود: این مجموعه علمی همان باور ۵۵ سال پیش و زمانی که در ابتدای راه بود را دارد. بر همین اساس هم هیات امنا مجموعه تصمیم به ایجاد بنیاد را گرفته است. این کار برای به روز کردن ارتباطات علمی و برطرف کردن نیازهای فناورانه کشور انجام خواهد شد. این امر با رویکرد نوآوری فراگیر انجام خواهد شد. این موضوع به این معناست که حداکثر جمعیت جامعه را با نگاه های نو به تکنولوژی و فناوری را تحت پوشش خود قرار دهد.
مدیرمسئول مجله دانشمند افزود: از دید این مجموعه، مستضعف کسی است که توانمندی بالقوه فراوانی دارد اما جامعه به او فرصت برابری برای بالفعل کردن ظرفیت ها به او نمی دهد. موضوع نوآوری فراگیر یکی از روش هایی است که این خلا را از بین می برد و باعث رشد و شکوفایی پتانسیل همه افراد را می دهد.
عسگری ادامه داد: امروز که این ادبیات و طرز فکر در مجله دانشمند وجود دارد ناشی از خلوص نیت همه افرادی بوده که در طول ۵۵ سال در مجله و مجموعه دانشمند زحماتی را کشیده اند.
او در پایان گفت: امیدوار هستیم بتوانیم میراثی را برای آیندگان بگذاریم تا با نکویی از ما یاد کنند.
در ادامه مراسم محمود گلزاری، معاون سابق وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه مجله دانشمند پیش از انقلاب برای کسانی که دغدغه علمی و دینی را توامان داشتند بسیار مناسب بود و در طول این سال ها هم با دیگر مجلات حوزه علمی قابل مقایسه نبوده است.
او افزود: در ادبیات فاخر کشور ما موضوع نام همیشه ارزش بسیار داشته است. این موضوع آن چنان مهم بوده که یکی از ارکان شاهنامه بوده است و در کنار خرد و راستی بارها توسط فردوسی آورده شده است.
گلزاری ادامه داد: فردوسی معتقد بوده است که مهمترین عامل مقابل مرگ حساسیت روی نام است و این نام نکو است که جاودانگی می آورد.
معاون اسبق وزارت ورزش و جوانان ادامه داد:‌ همچنین سعدی هم در گلستان چنین موارد مشابهی را دارد و به نام اشاراتی داشته است.
او تاکید کرد: مجموعه علمی دانشمند از این خاصیت برخوردار است و نکو نام و نیکنام است.
گلزاری در پایان گفت:‌ دیگر دلیل اینکه این مجله در مقابل دیگر مجلات ماندگار شده است به این دلیل بوده که مسیر خود را معتدل و معتبر برگزیده است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here