زمان انتشار : ۱ آذر ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۱:۰۲ | کد خبر : 476344 |

از «وقاحت آمریکایی» تا «دفاع رئیس از وزیر» به صفحه اول روزنامه ها آمد

شفقنا رسانه-اظهارات رئیس جمهور درباره پولشویی در کشور،خاطرات شمس الواعظین از جمال قاشقجی و فشارها برای تایید یا عدم تایید حکم شهردار تهران، اظهاران اخیر ترامپ در  حمایت از عربستان سعودی در قضیه قتل خاشقجی از مهم ترین تیترهای امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،روز گذشته روحانی در جلسه هیئت وزیران سخنرانی کرد. محور سخنان اول به عکس و تیتریک روزنامه ایران تبدیل شد و تیتری نقل قولی از رئیس جمهور «راه پولشویی را ببندیم» هم انتخاب کرد. این روزنامه نوشت:« روحانی نه فقط وجود پولشویی در ایران را مانند هر جای دیگر جهان تأیید کرد، بلکه از درشتگویی‌ها، بلند صحبت کردن‌ها و کشاندن بحث‌های کارشناسی به خیابان انتقاد کرد. واعظی، رئیس دفتر روحانی هم سخنان ظریف را بی نقص توصیف و تأکید کرد که این اظهارات، اتفاقاً موضع دولت است. این دفاع که پس از یک موج کاذب رسانه‌ای و سیاسی منتقدان ابراز می‌شود، آب سردی است بر تب تند کسانی که حتی زمزمه استیضاح ظریف را هم مطرح کرده بودند، آن هم بابت مسأله‌ای که برای بروز آن ۱۱ سال پیش قانونی در کشور تصویب شد»

سازندگی هم  تیتر یک خود را به صحبت های واعظی در حیاط هئیت دولت خطاب به خبرنگاران اختصاص داد و نوشت «حرف ظریف ،حرف دولت است» .این روزنامه عکس یک خود را به درگذشت انور خامه ای که آخرین بازمانده از جمع ۵۳ نفر( گروهی از زندانیان سیاسی در ایران بود) اختصاص داد و عنوان کرد « مرگ آخرین بازمانده»

آفتاب یزد هم در تیتر یک خود حمایت روحانی و اعضای کابینه و مردم در شبکه های اجتماعی از ظریف را کار کرد و نوشت « یک ایران حامی ظریف» .این روزنامه عکس یک خود را به مصاحبه سایت عصر ایران با خاطرات شمس الواعظین از جمال خاشقجی اختصاص داد و بخشی از حرف های این فعال رسانه ای درباره آزادی روزنامه نگاران در عربستان اختصاص داد و نوشت « اگر یک روزنامه‌نگار عربستانی دربارۀ ماجرای خاشقچی چیزی بنویسد، آن روزنامه به چاپخانه نمی‌رسد، خود آن روزنامه‌نگار هم به خانه نمی‌رسد!»

روزنامه جوان از موضعی دیگر به سخنان روحانی در جلسه هیات دولت درباره پولشویی واکنش نشان داد و در تیتری تند گونه نوشت« گاف ظریف را روحانی شست» و در زیر تیتر عنوان کرد« روحانی دیروز تلویحا ادعای پرحاشیه وزیر خارجه اش را درباره پولشویی گسترده در ایران شست و با نوعی گافشویی پولشویی را در ایران محدود به قاچاقچیان مواد مخدر کرد ،چیزی که همه بر آن اتفاق نظر دارند »این روزنامه همچنین عکس یک خود را صحبت های جنجالی ترامپ درباره حمله به ایران که گفته بود «همینه که هست»اختصاص داد.

ترامپ در گفتگو با خبرنگاران بیرون کاخ سفید ، در جهت حمایت از عربستان سعودی در قضیه قتل خاشقجی ایرانی های را یک ملت تروریست خواند. روزنامه سیاست روز عکس یک را به تصویری از ترامپ اختصاص داد و در تیتر نوشت:«شیرت را بدوش!»

همدلی هم در تیتر «بیانیه ایالات متحده سعودی» گزارشی از واکنش های ایران و جهان به سخنان ترامپ را کار کرد.

« وقاحت آمریکایی » تیتر کوتاه روزنامه خراسان بود که در واکنش به سخنان ترامپ انتخاب شد. این روزنامه در گزارشی به بیان واکنش مقامات نسبت به سخنان ترامپ پرداخت و نوشت: «خریدار: بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی . فروشنده : دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده .کالا : حقوق بشر.مبلغ : ۴۵۰ میلیارد دلار به علاوه جان جمال خاشقچی.تکلیف رئیس جمهور آمریکا با خودش هم مشخص نیست. او در واکنش به قتل خاشقچی می گوید که «دنیا جای بسیار خطرناکی است.»! مایک پمپئو وزیر خارجه ترامپ هم می گوید که «جهان جای پست و کثیفی است.» اما هیچ یک از آن ها نمی گویند که اگر آمریکا از ولیعهد خودسر سعودی و تروریست ها حمایت نمی کرد، دنیا آن قدر جای خطرناکی نبود.»

روزنامه کیهان بعد از دو هفته در تیتری طولانی «تلخی نیشکر هفت‌تپه حاصل گره‌ زدن اقتصاد به برجام و FATF» به اعتراض کارگران کارخانه نیشکر هفت‌تپه شوش پرداخت و آن را حاصل برجام و FATF خواند و نوشت:« وضعیت فعلی کارخانه نیشکر هفت‌تپه و مجتمع کشت و صنعت مغان و موارد مشابه همگی حاصل گره زدن اقتصاد به برجام و FATF است. دولت در اقدامی خسارت‌آفرین همچنان در پی «اجرای برجام به هر قیمت» است. این در حالی است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، شرط عبور از مشکلات اقتصادی فعلی، توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.»

 

تنها یک روز  تا مهلت ۱۰ روزه وزارت کشور برای تایید یا رد حکم شهردار شدن پیروز حناچی زمان باقی مانده است .با این حال فشارها برای تایید یا عدم تایید حکم او همچنان پا برجاست .علی مطهری هم دیروز از احتمال استیضاح وزیر کشور در صورت عدم صدور حکم حناچی به عنوان شهردار تهران خبر دارد .اعتماد در تیتر یک خود سراغ این سوژه رفت و در واکنش مطهری به وزیر کشور نوشت «تسلیم نشو»

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here