زمان انتشار : ۳۰ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۴۴ | کد خبر : 476299 |

«معمای پولشویی» و «جدال ظریف با پول کثیف»به صفحه یک روزنامه ها آمد

شفقنا رسانه-مهم ترین تیتر مشترک روزنامه ها واکنش وزارت امورخارجه به ارسال نامه از سوی قوه قضاییه و پشت پرده مخالفان درباره پولشویی در ایران بود.

به گزارش شفقنا رسانه،دوشنبه شب جلسه مشورتی برای بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه سی اف تی با حضور ظریف ،جنیدی و کدخدایی برگزار شد اعتماد  تیتر یک را به گزارش این جلسه اختصاص داد و نوشت « پولشویی ؛ معضل یا معما»

روز گذشته بهرام قاسمی درمورد اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌ها مبنی بر این‌که قوه قضاییه مهلتی ۱۰ روزه به محمد جواد ظریف داده تا مستندات خود را در مورد پولشویی به این قوه ارائه کند، توضیح داده که ما تاکنون در این ارتباط نامه‌ای از قوه قضاییه دریافت نکرده‌ایم. روزنامه شرق تیتر یک خود را به تکذیب این سخنان اختصاص داد و نوشت « تکذیب ضرب‌الاجل برای ظریف» و در زیر تیتر اشاره کرده که مخالفان ظریف به دنبال استیضاح او هستند.

روزنامه ایران در تیتر یک «توسعه از مسیر ریل» به بیان دستاوردها و نتایج سفر رئیس جمهوری به آذربایجان غربی پرداخته است. این روزنامه عکس یک را در تیتر «جدال ظریف با پول کثیف»به تصویری از محمد جواد ظریف اختصاص داد و به بررسی پشت پرده حملات اخیر به او پرداخت و گفتارهایی از نماینده ها ، فعالان سیاسی و اقتصاددان ها در این باره را کار کرد.

سیاست روز هم در تیتری طولانی «طرفداران اف. ای. تی. اف پولشویی می کنند یا مخالفانش؟!» با اشاره به خبر پولشویی این بانک به انتقاد از این لایحه پرداخت. این روزنامه همچنین عکس یک خود را به «رونمایی از خودرو زرهی ضد مین و ضد کمین«طوفان»» اختصاص داد. بهتر بود روزنامه از تیتری کوتاه و روان استفاه می کرد.

روزنامه خراسان عکس یک خود را در تیتری کوتاه و البته تکراری «کابل در خون» به حمله انتحاری روز گذشته در کابل اختصاص داد و از کشته شدن ۶۰ نفر و زخمی شدن ۸۴ نفر خبر داد. دانسک‌بانک دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اصلی عضو FATF اکنون با رسوایی پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی رو به رو شده است. روزنامه خراسان تیتر یک «بزرگ ترین پول شویی جهان در دانمارک» را به این خبر اختصاص داد.

روزنامه سازندگی در تیتر یک  گفت و گویی را با مسعود پزشکیان انجام داده و در تیتر عنوان کرده« سی اف تی در نقطه جوش» و در زیر تیتر به نقل از پزشکیان اشاره کرده که « مجلس بر نظر خود برای پیوستن به اف ای تی اف و تایید دوباره سی اف تی ایستاده است » این روزنامه در تیتر دیگری سراغ بالا رفتن قیمت خودروها ،علی رغم کاهش ۴۰ درصدی تولید خودرو در کشور رفت و نوشت « سبقت قیمت خودرو»

بعد از انتخاب شهردار تهران و حکم سرپرستی برای پیروز حناچی، همچنان رفتن یا ماندن افشانی در شهرداری تهران یکی از سوژه های مهم این روزها با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان است.هفت صبح با اختصاص تیتر یک خود به این موضوع نوشت « چای خشم و دلخوری» و عکسی از حناچی و افشانی را که کنار هم نشسته اند کار کرده است .و در زیر تیتر توضیح داده « تهران دو تا شهردار دارد یا یکی هم ندارد؟ حناچی تا تایید حکمش از سوی مراجع ذیصلاح سرپرست شهرداری می ماند »

آفتاب یزد که چند روزی می شود اعتراض کارگران اهوازی را به صفحه اول خود می آورد امروز هم با اختصاص تیتر یک خود نوشت « خالق معضل امروز نیشکر هفت تپه کیست؟» و در زیر تیتر به درخواست مافیای شکر در دولت احمدی نژاد برای صفر کردن تعرفه شکر اشاره کرده است .یکی از کارهای جالب امروز این روزنامه عکس یک آن است که آفتاب یزد آن را به صورت فراخوان درآورده و نوشته « این نقاش را پیدا کنید »در زیر عکس این توضیح آمده : نقاشی که این روزها در اتوبوس های بی آر تی آثار خلاقانه ای را به تصویر می کشد سعی داریم او را پیدا کنیم و با او درباره آثارش به گفت و گو بنشینیم.

سعید حجاریان فعال اصلاح طلب اخیرا گفته بود که «ما اگر می‌دانستیم از جانب نیروهای تمامت‌خواه این همه سنگ پیش پای روحانی خواهد افتاد و از آن سو، دولت دست‌راستی مانند ترامپ بر سر کار خواهد آمد، شاید بهتر بود اساساً عطای انتخابات را به لقایش می‌بخشیدیم و سرنوشت اصلاحات را به دولت روحانی گره نمی‌زدیم.» روزنامه کیهان هم در تیتری طولانی«دولت در چاله، مدعیان اصلاحات در حال فرار» به سخنان حجاریان واکنش نشان داد و نوشت:« با نزدیک شدن به زمان انتخابات و علنی شدن این واقعیت که دیگر زمان خواندن انشاء نیست و باید حساب پس داد مدعیان اصلاحات در تلاش هستند که حساب خود را از دولت که ناکارآمدی آن در حوزه‌های اقتصادی مشکلات معیشتی بسیاری را بر مردم تحمیل کرده است جدا کنند و با این حربه آبروی رفته را به جوی بازگردانند، رسوا بودن حربه فوق تا آنجا عیان است که رسانه‌های زنجیره‌ای در یادداشت‌هایی تصریح دارند که نمی‌شود با این فضا‌سازی مردم را فریب داد و نتیجه دوباره گرفت!»

وزیر امور خارجه قزاقستان اعلام کرد، روسیه، ترکیه و ایران قرار است دور بعدی مذاکرات صلح سوریه را ۲۸ و ۲۹ نوامبر (۷ و ۸ آذرماه) در قزاقستان برگزار کنند. روزنامه همدلی سعی کرد در تیتر یک «پایداری نفوذ استراتژیک ایران » با علی خرم، دیپلمات سابق و کارشناس امور بین الملل گفتگو کند و به بررسی رویکرد ایران نسبت به سوریه در شرایط تحریم های تازه آمریکا و پسا تحریم بپردازد.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here