زمان انتشار : ۲۹ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۳:۳۲ | کد خبر : 476294 |

هر مخاطب چقدر برای یک روزنامه ارزش پولی دارد؟

شفقنا رسانه-حتماً شما هم تاکنون روزنامه مطالعه کرده‌اید. ولی به‌نظر شما خوانندگان روزنامه یا خبرگزاری آنلاین برای رسانه‌ها چقدر ارزش دارند. کارشناسان برای پاسخ دادن به این سؤال هزینه درج آگهی تبلیغاتی در ۷ روزنامه و سایت‌های خبری بزرگ و مطرح انگلستان را محاسبه کردند و مجموعه درآمد آنها را نسبت به آمار مخاطبان و خوانندگان آنها مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایران آنلاین،نتایج حاصل از این بررسی نشان داد در پرفروش‌ترین روزنامه‌های انگلیس قیمت یک صفحه کامل آگهی تبلیغاتی بسیار زیاد است و این رقم بسته به نوع روزنامه و صفحه می‌تواند تا ۵۰ هزار پوند هم افزایش یابد. به‌عنوان مثال روزنامه‌های تلگراف و فایننشال تایمز برای یک صفحه کامل آگهی تبلیغاتی این مبلغ را دریافت می‌کنند و در مقابل، روزنامه سان برای هر یک سانتی‌متر در ستون به طور میانگین ۲۱۴ پوند می‌گیرد. با توجه به اینکه به‌صورت روزانه ۲.۵ میلیون نفر روزنامه‌های مذکور را می‌خوانند، به نظر می‌رسد هر خواننده برای نشریات روزانه بریتانیا ارزش مالی زیادی داشته باشد. با این توضیح گفته شد روزنامه‌های کاغذی انگلستان به‌ازای هر خواننده خود بین ۶ تا ۱۰ پنی درآمد کسب می‌کنند.

خبرگزاری‌ها و سایت‌های اینترنتی مربوط به این روزنامه‌های مطرح درآمدهای خود را به‌صورت متفاوت به دست می‌آورند. این مراکز آنلاین بر اساس استانداردی که تعریف کرده‌اند، به‌طور میانگین به ازای هر هزار کلیک روی آگهی تبلیغاتی بین ۱۵ تا ۲۵ پوند دریافت می‌کنند و بر این اساس می‌توان گفت این افراد هزینه کمتری را برای آگهی تبلیغاتی در نظر گرفته‌اند. بر این اساس مشخص شد هر سایت خبری در انگلستان به‌ازای هر کاربر خود نسبت بیشتری  به روزنامه دارد.
در این بررسی‌ها روزنامه‌های پرتیراژ سان، تلگراف، تایمز، گاردین، فایننشال تایمز، دیلی میل، ایندیپندنت و دیلی میرور مورد مطالعه قرار گرفتند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here