زمان انتشار : ۲۸ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۱۵ | کد خبر : 476215 |

کلاهبرداری هرمی از کاربران فیس بوک

شفقنا رسانه-مارک زاکربرگ با یک دردسر جدید در پلتفرم فیسبوک رو به رو شده است. این مشکل شامل فعالیتهای یک شرکت هرمی است که از کاربران فیس بوک کلاهبرداری می کند.

به گزارش انتخاب،بسیاری از کاربران فیس بوک این روزها فریب یک طرح را خورده اند که شامل فعالیتهای یک شرکت هرمی است.این طرح که با نام هدیه “راز خواهر” شناخته می شود با یک وعده اساسی کاربران را فریب می دهد. این کلاهبرداری به این ترتیب است که به کاربر پیغام داده می شود که ۱۰ دلار پرداخت کند و سپس برنده ۳۶ هدیه خواهد شد.

نکته جالبتر این که به کاربران وعده داده می شود که هدایا را از آمازون دریافت خواهند کرد. این پست که به شکلهرمی در فیس بوک در حال چرخش است کاربر را تشویق می کند حداقل یکی دیگر از دوستان خود را نیز در این زنجیره عضو کنند و البته این پیغام را با دیگران به اشتراک بگذارند.

تمام مراحل این طرح غیرقانونی است و از هدیه های وعده داده شده نیز خبری نیست. جالب است بدانید که از سال ۲۰۱۵ تا به حال، این پیامها نزدیک پایان سال میلادی و در آستانه سال نو در فیس بوک دیده می شود.

اما این پیام چگونه اشاعه پیدا می کند؟ در بخشی از این پیام اشاره شده که هر فرد باید حداقل ۶ نفر را در طرح مشارکت دهد تا در جایگاه دوم زنجیره قرار گیرد و البته با پرداخت ۱۰ دلار به جایگاه نخست صعود می کند. باید دیدفیس بوک چگونه می تواند این طرح را کنترل کند.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here