زمان انتشار : ۲۶ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۲۱:۵۳ | کد خبر : 476151 |

رحمانیان:نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات نماینده صنف است نه احزاب سیاسی

شفقنا رسانه- مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق  با بیان اینکه اگر رای بیاورم، حتما تلاش می‌کنم نماینده شایسته‌ای برای مدیران مسئول و وکیل مدافعشان باشم گفت: من نماینده صنف هستم و نماینده جریان سیاسی نخواهم بود.

به گزارش شفقنا رسانه، مهدی رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق در جلسه هم اندیشی مدیران مسئول برای انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، به عنوان کاندیدای نهایی بخش خصوصی مطبوعات گفت:من از دوستان عزیزی که این جمع و کمپین را تشکیل دادند و از دوستان انجمن مدیران روزنامه‌های غیردولتی تشکر می‌کنم. البته از آن‌ها گله مند هستم که من را در کاری قرار دادند که خیلی به آن علاقه نداشتم و هیچ انگیزه‌ای برای کاندیداتوری نداشتم. دوستان در جریان هستند که حتی در مجلس هم کاندیدا نشدم.

رحمانیان تاکید کرد: تنها یک هفتم از هیئت نظارت مرتبط‌ترین فرد با رسانه است. اما همین یک هفتم هم از قضا بی‌ارتباط‌ترین فرد ممکن به ما است. دلایل این اتفاق هم متعدد است و دوستان به آن پرداختند. آن سالی که آقای انتظامی کاندید شدند مدیر عامل خبرگزاری فارس هم کاندیدا شده بود خیلی ها برای اینکه ایشان رای نیاورند به آقای انتظامی رای دادند.

مدیر مسئول روزنامه شرق تاکید کرد: من به دوستان خود می‌گویم این انتخابات صنفی است و نباید به آن سیاسی نگاه کرد. واقعیت این است که من فکر می‌کنم نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت تنها فردی است که باید مدافع رسانه باشد. من در کمپین اخیر دیدم که دوستان انتظارات عجیب وغریبی از این نماینده دارند. حتما خوانده‌اید که من در کمپین هم گذاشتم مواد ۱۰ تا ۱۶ قانون مطبوعات مربوط به هیئت نظارت است و دو کار بر عهده آن است. اول اینکه مجوز به رسانه‌ها می‌دهند و کار دومشان نظارت بر رسانه‌ها است و در صورت تخلف به کار آن ها از تذکر تا توقیف و لغو امتیاز بررسی می‌شود. حتی اگر وکیل تسخیری برای متهم گرفته شود، او از متهم دفاع می‌کند نه از کس دیگری، اما در این سال‌ها این اتفاق نیفتاده. من معتقدم، کسی که نماینده مدیران مسئول در هیئت نظارت بر مطبوعات می شود، باید خودش را در مقام وکیل مدافع رسانه‌ها بداند، چون در غیر اینصورت حداقل نماینده ما نخواهد بود.

مدیرمسئول روزنامه شرق توضیح داد: از این هفت نماینده حاضر در هیئت نظارت دو نماینده از دو قوه قضاییه و مقننه داریم، یک نماینده از مجلس حضور دارد، یک نماینده از شورای عالی انقلاب فرهنگی، یک نماینده از حوزه علمیه و یک نماینده از وزارت علوم داریم که البته دلیل حضور این سه نماینده و ربط حضورشان را نمی‌دانم. می‌ماند یک نماینده مدیران مسئول که اگر او هم به سمت سایر صنوف غش کند، ما مثل همیشه بی‌کس خواهیم ماند. من انگیزه حضور نداشتم، اما وقتی دوستان امر کردند من پذیرفتم ، من گرچه بی میل آمدم، اما اگر رای بیاورم، حتما تلاش می‌کنم نماینده شایسته‌ای برای مدیران مسئول باشم و حتما وکیل مدافع شما خواهم بود. من نماینده صنف هستم و نماینده جریان سیاسی نخواهم بود.

رحمانیان خاطرنشان کرد: چیزی که ما به دنبال آن هستیم چرخش نخبگان است. حداقل من اگر جای نماینده فعلی بودم، بدون تردید دیگر کاندیدا نمی‌شدم و خودم این زمینه چرخش نخبگان را فراهم می‌کردم. نکته دوم این است که نماینده باید از جنس رسانه باشد، اگر او روزنامه بخش خصوصی را مدیریت نکرده باشد و حقوق نداده باشد و توقیف نشده باشد، درد ما را نمی‌فهمد. این که در جلسه هیئت نظارت بر مطبوعات نماینده ما در این هیئت، وقتی رای توقیف در میان ۷ نفر ۳ به ۳ می‌شود و نماینده ما رای به توقیف می‌دهد، او درک درستی از ما ندارد. کسی که سر ماه حقوق نمی‌دهد و هرجا روزنامه‌ای اداره کرده روزنامه دولتی بوده متوجه درد ما نیست. ما هرکه راقرار است انتخاب کنیم، آن فرد باید اداره کننده روزنامه بخش خصوصی باشد که بداند اگر سر ماه حقوق نداشت چه باید بکند، اگر شب کاغذ نداشت چه بکند، و اگر زینک از ۱۲ هزار تومان به ۴۸ هار تومان رسید چطور آن را تامین کند. مدیرمسئول روزنامه شرق همچنین درباره برگزاری الکترونیک این انتخابات گفت:ما اتفاقا مدافع انتخبات الکترونیک هستیم. اما انتخابات در همان جایی هم که الکترونیک برگزار می‌شود یک مقدماتی دارد. در ابتدا باید مدیران مسئول در قالب یک مجمع گرد هم جمع شوند، مجمع باید شکل بگیرد و اشکال ما به سیستم برگزاری انتخابات است و نه انتخابات الکترونیک.

 

هفدهمین دوره انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، فردا یکشنبه ۲۷ آبان به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور به نشانی e-rasaneh.ir از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ برگزار می‌شود.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here