زمان انتشار : ۲۵ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۷:۱۴ | کد خبر : 476077 |

مدیران رسانه‌ها تا ظهر شنبه برای تایید حضور در انتخابات فرصت دارند

شفقنا رسانه– دبیر هیات نظارت بر مطبوعات گفت: مدیران مسئولی که واجد شرایط رای‌دهی نیستند تا ساعت ۱۲ شنبه ۲۶ آبان فرصت دارند با ارائه مستندات خود، نسبت به تغییر وضعیت‌شان اقدام کنند.

سید علاءالدین ظهوریان با اعلام این خبر گفت: مطابق آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات صرفا رسانه هایی که دارای «نظم در انتشار» هستند واجد شرایط رأی دهی در انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات تلقی می شوند.

او در توضیح احراز «نظم در انتشار» گفت: مدیران مسئول نشریات مکتوب در صورتی که «نظم در انتشار» آن حداقل ۵۰ درصد باشد، مدیران مسئول نشریات الکترونیکی برخط در صورتی که به طور مستمر به روز رسانی شو و مدیران مسئول نشریات الکترونیکی غیر برخط در صورتی که PDF آخرین شماره خود را به دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات به نشانی heyatnezarat@e-rasaneh.ir ارسال کرده باشند، حواجد شرایط رای دهی تشخیص داده می شوند.

دبیر هیات نظارت در همین زمینه افزود: مدیران مسئول رسانه ها می توانند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه جامع رسانه های کشور، از واجد شرایط بودن خود برای رای دهی اطمینان حاصل کنند و در صورت مغایرت، تا ساعت ۱۲ روز شنبه ۲۶آبان فرصت دارند با شماره ۸۴۰۹۵۱۸۶ برای نشریات مکتوب و شماره ۸۴۰۹۵۲۴۸ برای نشریات الکترونیکی تماس حاصل فرمایند و با ارائه مستندات خود نسبت به تغییر وضعیت خود اقدام نمایند.

ظهوریان در عین حال تاکید کرد: بر اساس تبصره ۲ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، هر مدیر مسئول حتی اگر مدیر مسئول بیش از یک رسانه باشد، دارای یک حق رأی خواهد بود. وی افزود: رسانه هایی که در سامانه جامع رسانه های کشور، تقاضای تغییر مدیرمسئول داده اند و هنوز به تصویب هیات نظارت نرسیده، امکان شرکت در انتخابات و ثبت رای ندارند.

هفدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، ساعت ۱۰ صبح یکشنبه ۲۷آبان و از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور (e-rasaneh.ir) برگزار می شود.‎

منبع:عصر ایران

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here