زمان انتشار : ۲۴ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۳۳ | کد خبر : 476068 |

واکنش تیترها به اعدام «سلطان سکه»

شفقنا رسانه-اعدام «سلطان سکه» ،استعفای مسعود نیلی و واکنش ها به صحبت های وزیر امور خارجه از عناوین مهم امروز روزنامه ها بود.

به گزارش شفقنا رسانه،آفتاب یزد عکس یک خود را به حکم اعدام وحید مظلومین و محمد اسماعیل قاسمی اختصاص داد و در تیتری خبری نوشت « اعدام سلطان سکه» روزنامه در متن هم به مصاحبه هایی که وحید مظلومین  قبل از اعدام خود انجام داده بود ،پرداخته است.

هفت صبح هم در یکی از تیترهای فرعی خود به این اتفاق واکنش نشان داد و با آوردن اسم های مستعار این دو نفر نوشت « سرنوشت سلطان و سالم مثل فاضل و مه آفرید» و در متن با اشاره به اینکه این دو نفر بزرگترین اختلال را در شبکه اقتصادی کشور به وجود آوردند به بررسی چگونه شکل گرفتن این پرونده و اتفاق های آن اشاره کرده است.

روزنامه شرق هم در تیتر یک خود عنوان کرد « ختم پرونده سلطان سکه با طناب دار» .این روزنامه عکس یک خود را به مصاحبه حمید بعیدی نژاد با شبکه سی ان ان اختصاص داد و با اشاره به قسمتی از صحبتهای او نوشت « شرط آمریکا برای مذاکره غیرممکن است» در متن هم به کارنامه فعالیت این سفیر ایران در لندن پرداخته است.

روزنامه کیهان هم در تیتری طولانی نوشت«اعدام دو اخلالگر بازار سکه و ارز نوبت محاکمه مدیران زمینه‌ساز است»  و در متن توضیح داد:« اکنون که دستگاه قضایی مصمم به احقاق حق مردم و محاکمه مفسدان اقتصادی زالو صفت است و این عزم را با اجرای حکم اعدام دو نفر از آنها در روز گذشته نشان داد، توقع مردم این است که این بار به پرونده همه مرتبطان این افراد در سیستم بانکی و اجرایی قاطعانه و بدور از هرگونه مصلحت‌سنجی رسیدگی شود چرا که تا زمانی که سرچشمه‌های فساد خیز کور نشود اعدام چند نفر هر چند در جای خود بسیار اثر گذار خواهد بود اما مانع از گسترش فساد نمی‌شود. »

روزنامه خراسان هم تیتر یک خود را به اعدام سلطان سکه اختصاص داد و در تیتری خبری نوشت:«سلطان سکه اعدام شد». این روزنامه در تیتر دیگری«تولید ۹۰ درصد درآمد ۵ درصد !» به درامد ۸ میلیارد دلاری زعفران که با خام فروشی از دست می رود اشاره کرد و نوشت:« نام زعفران در بازار تجارت جهانی با ایران گره خورده است . بر اساس آن چه که آمار ها می گویند ؛ ایران با متوسط تولید ۹۰ تا ۹۳ درصد از مجموع تولید جهانی زعفران،یعنی چیزی بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ تن در سال، مقام اول تولید زعفران دنیا را در اختیار دارد . اما با وجود چنین مزیت چشمگیری؛ خام‌فروشی این گیاه ارزشمند ، باعث شده است تاسود حاصل از تجارت زعفران که به طلای سرخ مشهور است به جیب رقبای تازه کار این میدان ، سرازیر شود. »

 

مدتی است که روزنامه سازندگی به سوژه های روز دیرتر از بقیه رسانه ها واکنش نشان می دهد و همین می تواند یکی از نقاط ضعف این روزنامه باشد با اینکه چند روز از واکنش ها به مصاحبه وزیر امور خارجه درباره پولشویی در کشور می گذرد این روزنامه امروز تیتر و عکس یک خود را به این موضوع اختصاص داد و نوشت « تک و پاتک ظریف» و در گزارش خود واکنش شدید اصول گرایان به سخنان ظریف درباره پولشویی را انعکاس داده است.

روزنامه همدلی هم در گزارشی «تاوان حمایت از FATF» به واکنش مسئولان نسبت به سخنان محمد جواد ظریف درباره پولشویی پرداخت و در ادامه با «احمد شیرزاد» فعال سیاسی اصلاح‌طلب و نماینده مجلس ششم، گفتگو کرد که شیرزاد در واکنش به کسانی که خواستار بازخواست وزیر امور خارجه‌ شده بودند، گفت: «به نظر من می‌توان با طرح این سوال به مخالفان ظریف و الحاق به لوایح چندگانه FATF نشان داد که موضع گیری آنها مغرضانه است. پرسش این است: اگر پولشویی در مملکت وجود ندارد و سخنان ظریف را خلاف واقع می‌دانید چرا این لایحه را تصویب نمی‌کنید؟ اتفاقا، مخالفت‌ها و واکنش‌های مخالفان سخنان ظریف نشان از آن دارد که، سخنانش به هدف خورده است و آنانی که باید ناراحت شوند، ناراحت شدند».

روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی دیداری با مدال آوران و قهرمانان کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ داشتند. روزنامه سیاست روز عکس و تیتر یک را به این دیدار اختصاص داد و در تیتر به نقل از ایشان نوشت:«برخی توانایی مقاومت مقابل توقعات استکبار را ندارند».
این روزنامه سرمقاله خود را با تیتر «گرای ظریف» به اظهارات وزیر امور خارجه درباره پولشویی اختصاص داد و نوشت:«آقای ظریف وزیر امور خارجه محترم دولت تدبیر و امید خوب دیده بانی می کنید و گرا می دهید! اما… آنهایی که نظامی هستند یا در جنگ بودند معنی دیده بان و گرا دادن را خوب می دانند، اگر او نباشد یا باشد و اشتباه گرا دهد روشن است که چه اتفاقی می افتد و اگر هم این دیده بانی ستون پنجم دشمن باشد که هیچ!»

روز گذشته مسعود نیلی از سمت دستیاری ویژه رییس جمهور در امور اقتصادی و دبیر ستاد هماهنگی اقتصاد استعفا داد که روحانی هم با این استعفا موافقت کرد و علی طیب نیا جایگزین مسعود نیلی در شورای پول و اعتبار شد. .روزنامه اعتماد تیتر و عکس یک خود را به این خبر اختصاص داد و نوشت« اقتصاد از راست به چپ» و در سوتیتر با اشاره به این استعفا عنوان کرد« با استعفای مسعود نیلی از شورای پول و اعتبار ،نهادگرایان قدرت گرفتند»

روزنامه ایران  هم عکس یک خود را به این جایگزینی اختصاص داد و نوشت «آرایش جدید تیم اقتصادی دولت»و در متن  به بررسی این موضوع و عملکرد مسعود نیلی و علی طیب نیا پرداخته است.

 

 

 

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here