زمان انتشار : ۲۰ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۴۸ | کد خبر : 475934 |

تایید ۱۵۰ مدیرمسئول برای نامزدی در هیات نظارت

شفقنا رسانه– اسامی نهایی نامزدهای نمایندگی مدیران مسئول در هیات نظارت تا سه شنبه اعلام می‌شود.

سید علاءالدین ظهوریان در اعلام خبری به ایسنا با اشاره به استقبال مدیران مسوول از انتخابات دوره هفدهم، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵۰ مدیرمسوول نامزدی در هیات نظارت بر مطبوعات، تایید شوند.

او در همین زمینه افزود: نمایندگان سه قوه نسبت به تایید صلاحیت نامزدهای نمایندگی در هیات نظارت بر مطبوعات اعلام نظر می کنند.

به گفته دبیر هیات نظارت بر مطبوعات انتخابات نماینده مدیران مسئول در تاریخ ۲۷ آبان برگزار می‌شود که با عنایت به تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، واجدان شرایط شرکت در انتخابات هم اکنون با مراجعه به پنل کاربری خود در سامانه جامع رسانه های کشور به نشانی (e-rasaneh.ir) می‌توانند وضعیت خود را مشاهده کنند.

او در همین زمینه اضافه کرد: مدیران مسوولی که واجد شرایط شرکت در انتخابات نیستند در صورت داشتن مستندات لازم (اعلام وصول برای نشریات مکتوب و فعالیت مستمر برای پایگاه‌های خبری) تا ۲۲ آبان فرصت دارند نسبت به رفع نواقص اقدام و با تماس با شماره تلفن های ۸۴۰۹۵۱۸۶ برای نشریات مکتوب و ۸۴۰۹۵۲۴۸ برای پایگاه‌های خبری تماس حاصل کنند.

شایان ذکر است طبق تبصره ۴ ماده ۳۳ آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مدیران مسئولی که پروانه انتشار رسانه آنها به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده (۱۶) قانون مطبوعات توسط هیات نظارت بر مطبوعات لغو نشده باشد و همچنین رسانه آنها مطابق ترتیب انتشار مندرج در پروانه صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات به طور منظم منتشر شده باشد، می توانند در انتخابات شرکت کنند.

همچنین شرط ثبت نام برای مدیران مسئول نشریات مکتوب، انتشار منظم (بالاتر از ۵۰% شمارگان موظف) و برای مدیران مسئول خبرگزاری ها و پایگاه های خبری، فعالیت مستمر آن رسانه در طول یک سال اخیر است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here