زمان انتشار : ۲۰ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۰:۱۵ | کد خبر : 475914 |

روزنامه ها از «برنده اصلی آزادی» نوشتند

 شفقنا رسانه_ امروز مهم ترین عناوین صفحه اول روزنامه ها خبر فوتبالی بود.روزنامه ها با توجه به رویکرد خود به بازتاب دیدار تیم های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز پرداختند.

 

به گزارش شفقنا رسانه، روزنامه های گرایش به اصلاح طلب عکس و تیتر یک خود را به ورود زنان برای اولین بار به ورزشگاه آزادی اختصاص دادند و تیترهای مشابه ای کار کردند . سازندگی نوشت: «پیروزی زنان ایران در فینال آسیا» و در زیر تیتر توضیح داد « در شب ناکامی پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا برندگان بزرگ بازی ،زنان ایرانی بودند .تماشاگران زنی که برای اولین بار بدون گزینش وارد ورزشگاه آزادی شدند» و عکس خوبی را متناسب با این پیروزی زنان کار کرد.

هفت صبح تیتر یک متفاوتی از این ورود زنان انتخاب کرد و نوشت « ۱۰۰۰ زن واقعی» اینکه تا چه حد این تعداد از ورود زنان درست و مستند است جای سوال است. این روزنامه هم به ورود اولین بار زنان به ورزشگاه بدون گزینش در زیر تیتر  اشاره کرد.

دیروز سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه ای اسامی ۱۰ نهاد را که از پرداخت مالیات معاف شده اند، اعلام کرد. هفت صبح در یکی از تیترهای فرعی خود سراغ این موضوع رفت و در تیتری خبری  عنوان کرد «۱۰ نهاد معاف از مالیات» و در متن به حذف آستان قدس رضوی از این لیست اشاره کرده که در سال های گذشته مشمول این معافیت می شد.

روزنامه ایران هم گزارشی از حضور زنان تماشاگر در کنار ۸۰ هزار مرد در استادیوم آزادی کار کرد و  تیتر و عکس یک را به این موضوع اختصاص داد و نوشت: «زنان پیروز فینال سرخ» بودند.

« برنده اصلی زنان بودند» تیتر یک روزنامه آفتاب یزد است که گزارشی از حضور زنان در استادیوم آزادی را هم تهیه کرده است. این روزنامه با ابراهیم اصغرزاده ،فعال سیاسی اصلاح طلب مصاحبه ای در خصوص وضعیت اصلاح طلبان و اصول گرایان  و انتخابات ۱۴۰۰ انجام داده و در تیتر نوشت«اصلاح طلبان باید جامعه مدنی را تصرف کنند» در بخشی از این مصاحبه آمده « عده ای توصیه‌ می کنند بهتر است اصلاح طلبان با مرزبندی شفاف تر سرنوشت انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ را به کارنامه روحانی گره نزنند. این حرکت فرار رو به جلو است. فراموش نکنیم با آمدن روحانی کفگیر محافظه کاران در بر هم زدن مناسبات ایران با غرب به ته دیگ خورد.»

اعتماد هم با اختصاص تیتر و عکس یک خود به ورود زنان به ورزشگاه نوشت:« زنان برنده بازی آزادی» که نسبت به بقیه روزنامه ها تیتر بهتری انتخاب کرد.

روزنامه شرق هم عکس یک خود را بازی فوتبال اختصاص داد و نوشت « رویای نیمه تمام سرخ ها» و در زیر تیتر به شکستن طلسم حضور زنان برای بازی باشگاهی اشاره کرد.

هفته گذشته  کدخدایی به عنوان سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که این شورا سی اف تی را در جلسات متعدد مورد بررسی قرار داده و چون واجد ایرادات و ابهاماتی است دوباره به مجلس بازگردانده شد. در همین حین اعلام کرد که اگر این موارد ایرادات رفع نشود خلاف منافع ملی است. روزنامه شرق امروز با اختصاص تیتر یک خود به این موضوع از قول کدخدایی نوشت « CFT خلاف منافع ملی است ».

جام جم اما عکس و تیتر یک را به نائب قهرمانی پرسپولیس اختصاص داد و در تیتر «تلاشتان را کردید. متشکریم!» نوشت:«پرسپولیس مزد ثباتی را می گیرد که با برنامه ها و مربی گری برانکو به دست آوردند. ثباتی که اجازه نداد «خیریت» خواهی خودی ها و تحریم خارجی ها متزلزلش کند. نه یک سال تحریم خرید بازیکن و نه آن ها که ترجیح دادند در این دوران تیمشان را تنها بگذارند، نتوانستند شور پیروزی پرسپولیس را از بین ببرند. پرسپولیس بر هر چه داشت تکیه کرد.»

روزنامه کیهان اما تیتر یک را به انتخاب شهردار تهران و حواشی نامزدهای انتخاباتی آن اختصاص داد و در تیتر «دولت و شهرداری فقط حرف می‌زنند هزینه را مردم می‌دهند» نوشت:« شورای شهر تماما اصلاح‌طلب تهران برای سومین بار در طول یک سال روند انتخاب شهردار تهران را آغاز کرده است، در میان ۵ نامزد نهایی یکی وزیر مستعفی راه و شهرسازی است و یک گزینه دیگر نیز به زودی به سن بازنشستگی خواهد رسید، تحولات سال‌های اخیر در عمل نشان می‌دهد مدیریت حرف از شهرداری تا دولت به بن‌بست رسیده است در واقع دولت و شهرداری تنها حرف می‌زنند و هزینه آن از سوی مردم پرداخت می‌شود.»

این روزنامه در تیتر دیگری«ادامه حضور در برجام یعنی باج به آمریکا و کاهش قیمت نفت» از واکنش متقابل دولت و دستگاه دیپلماسی در برابر تحریم های نفتی آمریکا انتقاد کرد و نوشت:« طبق بند ۳۶ برجام در صورت عدم پایبندی طرف مقابل به تعهدات، «حق ایران» است که توقف کلی یا جزیی به تعهدات خود بدهد. این «حق» باید تثبیت و به آمریکا و طرف اروپایی تفهیم شود که اجازه ندارد در حالی که یک طرف از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کرده، برای ایران تعیین تکلیف و با قیمت نفت بازی کند.»

سیاست روز هم تیتر یک را به CFT اختصاص داد و با توجه به رویکردش و مخالفت با این لایحه در تیتر به طرح این سوال«لایحه جنجالی به زباله دان تاریخ می رود؟» پرداخت و در رو تیتر اداعا کرد که CFT حتی طرفدارانش را هم راضی نکرده است.

این روزنامه عکس یک را به نشست سران سه قوه و سخنان روحانی اختصاص داد که در نشست گفته بود«آمریکایی ها به زودی می فهمند که راه غلطی را انتخاب کرده اند». البته بهتر بود تنها به پوشش سخنان رئیس جمهور اکتفا نمی کرد و روزنامه به تحلیل و راهکار هم روی می آورد.

با این حال روزنامه همدلی در تیتر یک «عبور از گردنه تحریم» علاوه پوشش سخنان روحانی در نشست سران سه قوه با فریدون مجلسی کارشناس مسائل بین‌الملل درباره بررسی این مسئله که آیا سیاست‌مداران کلان جمهوری اسلامی برای برون رفت از این شرایط در پی اجرای چه راهکاری هستند و آیا رویکرد سیاسی و اقتصادی ایران پس از این به سوی روسیه، چین، ترکیه و متحدان و همسایگان منطقه‌ای می‌رود؟ به گفتگو پرداخت.

یکی از کارهای خوب همدلی گزارش های میدانی اش از مشکلات جامعه است. این بار همدلی در تیتر «سایه سنگین نگاه سنتی بر سر معلولان » به گزارش میدانی از دختران معلول کرمانشاه و رنج و مشکلاتشان پرداخته است.

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here