زمان انتشار : ۱۴ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۶:۱۰ | کد خبر : 475830 |

رشد ١٠ درصدی درخواستهای سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

شفقنا رسانه-تعداد درخواست ها در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ١٠ درصد رشد داشته و از ٣ هزار و ١۶٩ در شهریور به ٣ هزار و ۴٨٧ در مهرماه رسیده است.

به گزارش دبیرخانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، تعداد دستگاه‌های متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد  در شهریور از ۴۵٢ دستگاه به ۴٧٩ دستگاه رسیده است که بیشترین دستگاه‌های متصل، از قوه مجریه هستند.

همچنین تعداد دستگاه‌های متصل به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مهر نسبت به شهریور، ۶ درصد رشد داشته است. با وجود اینکه تعداد پاسخ‌های دستگاه‌ها به درخواست‌های مردمی ١١ درصد رشد رانشان می‌دهد ولی تعداد شکایت‌ها نیز  ٨ درصد افزایش داشته است.

درصد پاسخگویی در شهریور ٧٨ درصد و در مهر ٨٠ درصد بوده که رشد ٣ درصدی را نشان می‌دهد و میانگین پاسخگویی در هر دو ماه تغییری نداشته و ۵٣ روز بوده است درحالیکه ماده ٨ قانون حداکثر زمان پاسخگویی را ١٠ روز تعیین کرده است. تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در مهر نیز رشد ٧ درصدی را نشان می‌دهد به گونه‌ای که از ۵ هزار و ٩١١ به ۶ هزار و ٣٣٩ نفر ثبت نام شده در مهر رسیده است.

شهروندان می‌توانند با مراجعه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به نشانی الکترونیکی foia.iran.gov.ir  پس از تکمیل فرم ثبت نام و اتمام روند آن درخواست‌های خود را نسبت به ۴٧٩ دستگاه پیوسته به این سامانه ثبت کنند. اسامی این دستگاه‌ها و گزارش پاسخگویی آنها روی سامانه قابل مشاهده است.

گزارش مقایسه ای سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

عنوان متغیر شهریور٩٧ مهر ٩٧ درصد تغییر
تعداد دستگاه ۴۵٢ ۴٧٩ ۶+
درخواست ها ٣١۶٩ ٣۴٨٧ ١٠+
پاسخ ها ٢٧٣٢ ٣٠۴۴ ١١+
شکایت ها ٣٩٧ ۴٢٧ ٨+
پاسخ به شکایت ها ١۴٩ ١٧٠ ١۴+
میانگین پاسخگویی (روز) ۵٣ ۵٣ ٠
ثبت نام کنندگان ۵٩١١ ۶٣٣٩ ٧+

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here