زمان انتشار : ۱۱ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۰۲:۳۸ | کد خبر : 475670 |

واکنش توییتری اهالی رسانه به ادعای دانمارک

شفقنا رسانه- چند روز پیش رئیس ‌سازمان امنیت و اطلاعات دانمارک با حضور در یک نشست خبری ایران را به دست داشتن در حمله به یک شخص دانمارکی متهم و ادعا کرد که این حمله علیه رهبر دانمارکی گروهک الاحوازیه انجام گرفته است. بعد از این ماجرا حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن در توییتی به ادعای دانمارک واکنش نشان داد و اتهامات مربوط به دخالت ناگهانی ایران در «توطئه‌های احتمالی» را به طور عجیبی برنامه‌ریزی شده دانست و با اشاره به «مشارکت ایران و اتحادیه اروپا» خواستار «هوشیاری» شرکای اروپایی ایران شد. ادعای دانمارک واکنش هایی در توییتر به همراه داشت. در ادامه واکنش اهالی رسانه درباره این مسئله را بخوانید:

 

سارا معصومی روزنامه نگار دیگری بود که با هشتگ «دانمارک» و «برجام» در پاسخ به توییت بعیدی نژاد نوشت: «وقتی پای ایران در میان باشد، غربی ها هر ادعایی را بدون تحقیق، واقعیت فرض می کنند، وقتی پای عربستان در میان است اسناد UN جنایت سعودی در یمن را فریاد بزنند هم فروش سلاح غرب به ریاض متوقف نمی شود! »

 

این روزنامه نگار در توییت دیگری نوشت: «می گویند نخست وزیر دانمارک ایران را کشوری قرون وسطایی خوانده که در کشوری دیگر به دنبال ترور مخالفانش است. آیا این ادبیات را از زبان نخست وزیر دانمارک نسبت به عربستان پس از مثله کردن جمال خاشقجی در خاک کشور ترکیه هم شنیدیم؟!»

 

نسرین وزیری، روزنامه نگار هم ادعای دانمارک را دستاویزی برای منحرف کردن افکار عمومی جهان درباره قتل خاشقجی دانست و نوشت: «بوی تعفن منجلاب عربستان در ماجرای خاشقجی رو نه ادعای بمب‌گذاری‌های مشکوک در آمریکا پوشاند، نه اتهام پروژه تروریستی ایران در دانمارک. خداییش فکرکردن با یه ادعای بدون سند علیه ایران میتونن تصور جنازه مثله شده یه روزنامه‌نگار منتقد در افکارعمومی جهان رو بپوشانند؟»

 

معصومی همچنین در انتقاد به ادعای دانمارک نوشت: «حمله ترویستی اهواز بیش از ۲۵ کشته در ایران به جا گذاشت و دانمارک از کنار سکونت تروریست‌ها در خاک این کشور آرام گذشت. یک ایرانی به اتهام عکسبرداری از منزل یکی از رهبران همین گروه تروریستی بازداشت شده و ناگهان سیاستمداران دانمارکی نگران جان انسانها شده‌اند. آن ۲۵ ایرانی داخل آدم نبودند!»

 

علی موسوی، روزنامه نگار و مترجم هم در این باره توضیح داد:« یک نفر از خانه یکی از عوامل تروریستی اهواز عکس انداخته، دانمارک جنجال به پا کرده، سفیرش را فراخوانده و ایران را کشوری قرون وسطایی خطاب کرده، اما همین کشور و دوستان اروپاییش سر حادثه تروریستی اهواز دم نزدند، انگار نه انگار آن حادثه هم تروریستی بوده و انسان هایی کشته شده اند.»

 

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهور در واکنش به این ادعا توییت زد:« طرح ب آمریکا، اسرائیل، عربستان و منافقین کلید خورد. بعداز شکست طرح الف ( ۷آبان) کیس سازی برای همراه کردن اروپا با تحریم آمریکا با بهانه تروریسم کلید خورد. اعتراف موساد و تبریک زود هنگام پمپئو دم خروس را نشان داد.»

 

علیرضا معزی، خبرنگار دیگری بود که به ادعای دانمارک واکنش نشان داد و نوشت :« از تیاترِ اسناد جعلی در بزنگاه خروج آمریکا از برجام، تا معرکه گیری به وقت تورقوزآباد برای تقابل با دستاوردهای روحانی در سازمان ملل، جز ناکامی عاید نتانیاهو نشده است؛ حالابه سناریوی دانمارک دلخوش کرده تا اروپایی ها را در دور جدید تحریم های آمریکا در ۱۳ آبان، از ادامه مسیر برجام دلسرد کند.»

 

واعظی هم در تازه ترین واکنش خود به ادعای دانمارک گفته بود که« مطرح شدن این موضوع در آستانه ۱۳ آبان مشکوک است، نشان می‌دهد برخی دنبال این هستند که فضا را بین ایران و اروپا تغییر بدهند » حجت مرتجی خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به سخنان واعظی به بیان نکاتی پرداخت و نوشت:« ۱.دولت باید موضوع را پیگیری و با شفافیت اطلاع رسانی کند. ۲.در بخش های لازم باید جراحی شود. ۳.اسراییل و آمریکا از شرایط جدید استقبال می کنند، اتفاقات بالا به گذر از آن کمک می کند.»

 

حبیب معظمی فعال رسانه ای در پاسخ به توییت مرتجی نوشت:« هیچ عاقلی در شرایط محاصره(تحریم) اقدامی علیه کسانی که می خواهند او را از این محاصره نجات دهند، انجام نمی دهد بنابراین نباید نقش جرم سازی و تله گذاری را توسط طرف های ثالث یعنی کسانی که علاقمند به این محاصره و ناعلاقمند به شکستن محاصره اند، نادیده گرفت.»

 

مرتجی در توییت دیگری به بیان موضع دیروز رسانه های اصولگرا و اصلاح طلب درباره ادعای دانمارک اشاره کرد و توضیح داد :«۱. رسانه های اصلاح طلب: باید در مسیر روشن شدن اتهام حرکت کرد. ۲. رسانه های اصولگرا: انتقاد از وزارت خارجه که کوتاهی کرده و باعث شده تا دانمارک چنین واکنشی داشته باشد. سکوت و خاموشی دولت سوال برانگیز است.»

 

مهیار زاهد ، روزنامه نگار دیگری بود که در واکنش به ادعای دانمارک نوشت:« اگر ایران روز حمله تروریستی اهواز که سران الاحوازیه مسئولیتش را قبول کردند، سفیر دانمارک را احضار می‌کرد و تحت فشارشان می‌گذاشت الان آنها برای کم‌رنگ کردن حواشی قتل خاشقجی و جنایت سعودی مدعی نمی‌شدند.»

 

مهرزاد سلیمی روزنامه نگار هم خطاب به محمد جواب ظریف نوشت:« سناریو دانمارک ۳هدف دارد: ۱. برداشتن فشار خاشقجی از دوش سعودی ۲. اعطای حداقل امتیازها در مشوق مالی اروپا ۳. سخت ترکردن اکشن پلن FATF

آقای ظریف، سفیر را از دانمارک فرابخونید. به دیپلماتهاشون۳روز برای خروج زمان بدید. اعلام کنید در صورت تداوم این سوءرفتار، خودداری از غنی‌سازی صنعتی رو پایان می دید.»

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here