زمان انتشار : ۶ آبان ,۱۳۹۷ | ساعت : ۱۲:۲۰ | کد خبر : 475569 |

واکنش توییتری اهالی رسانه به جلسه رای اعتماد وزیران پیشنهادی دولت

شفقنا رسانه- روز گذشته مجلس شورای اسلامی به چهار وزیر پیشنهادی ؛ محمد اسلامی ، فرهاد دژپسند ، محمد شریعتمداری و رضا رحمانی برای تصدی وزارتخانه‌های راه و شهرسازی ، امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت رای اعتماد داد. جزئیات جلسه و ادامه روند رسیدگی به صلاحیت وزیران پیشنهادی تا ساعاتی از شب واکنش هایی در توییتر به همراه داشت. در ادامه واکنش اهالی رسانه درباره جلسه دیروز مجلس را بخوانید:

 

فرزانه آیینی روزنامه نگار با بیان اینکه از ۲ ماه دیگر موج استیضاح ها کلید می خورد نوشت:  «قرار بود امروز روز حساب کشی وزرای پیشنهادی باشه اما لابی بازهم چربید و هر ۴ نفر فارغ از ضعفهایی که مجلس خودش می دونست، وزیر شدند. تنها اتفاق روز کسل کننده بهارستان گل بخودی نزدن امیدی ها تو رای اعتماد به شریعتمداری بود.»

محمد مساعد خبرنگار روزنامه شرق هم در انتقاد به انتخاب هر چهار وزیر نوشت: «نمایندگان مجلس به هر ۴ نفر رای اعتماد دادند. با این وزرا شدیدا نگران قانون کار، تامین اجتماعی، سازمان توسعه تجارت و… در دو وزارت صمت و کار هستم. تلاش می‌کنم در کنار خبرنگارانی که خبرنگار مانده‌اند، چشم و گوش شما باشم. شما هم حساس باشید. در اقلیت هستیم اما هنوز نمرده‌ایم.»

این روزنامه نگار همچنین از جدی نگرفتن جلسه توسط برخی از نمایندگان انتقاد کرد و نوشت: «وزرا و نمایندگان موافق و مخالف پشت تریبون فریاد می‌زنند اما کمتر نماینده‌ای در صحن گوش می‌کند. یا چرت می‌زنند یا مشغول موبایل هستند یا چند نفری گوشه‌ای جمع شده‌اند و گپ می‌زنند. تصویری کامل از مجلس که قرار بود در راس امور باشد اما حالا آینه‌ تمام نمایی از وضعیت کشور است.»

 

میرا قربانی فر دبیر تحریریه روزنامه قانون هم در واکنش به ادامه رسیدگی مجلس به صلاحیت وزرای پیشنهادی در شیفت شب نوشت: « نمایندگان مجلس با ادامه کار مجلس برای رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی در شیفت شب موافقت کردند و گفته اند تکلیف ۴ وزارتخانه را همین امشب معلوم می کنند. حالا چراا؟ مگه جنگ است؟ حالا نهایتا شریعتمداری یک روز دیرتر برود وزارتخانه تازه ، اتفاق خاصی نمی افتد ها !!!»

 

پدرام الوندی مدیر کل اخبار داخلی ایرنا هم با هشتگ های «اقناع در یک دقیقه» و «مخالفتت را قورت بده» به عوض شدن موضع نماینده ها در زمان کوتاه انتقاد کرد و نوشت:« بر اساس واقعیت سیاسی کشور وزرای فعلی رو برای دولت مناسب می‌دونم ولی باید جایزه «اقناع فوری» رو بدیم به اون نماینده که بهش زنگ زدیم برای مصاحبه، کلی علیه یکی از وزرای پیشنهادی حرف زد، بعد امروز به عنوان موافقش صحبت کرد.»

سعید بار آبادی روزنامه نگار جامعه نو و دبیر تحریریه ماهنامه بندر و دریا هم در واکنش به رای آوردن ۴ وزیر پیشنهادی با زبان طنز نوشت:««واقعا خودمم باورم نمی شد، هر چهارتاشون رای بیارن.»، خاطرات حسن روحانی، جلد دوم، به تاریخ شنبه پنجم مهر ۹۷ و مطابق با ۱۷ صفر ۱۴۴۰»

 

محمد حسن نجمی روزنامه نگار هم به تایید شریعتمداری توسط نمایندگان مجلس واکنش نشان داد و نوشت:« نمی‌دونم این سوالات رو باید از روحانی پرسید یا مجلس؛ ولی چطور کسی که در سمت وزیر صمت در آستانه استیضاح قرار داشت بعنوان وزیر کار معرفی شد و چطور مجلس به کسی که می‌خواست استیضاحش کنه رای داد؟!»

 

سینا رحیم پور خبرنگار روزنامه ایران هم در این باره نوشت:«کی تو مجلس امروز لابى کرد که چهارتا وزیر با رای بالا رای بیارن و مشکل عدم رای اعتماد نداشته باشن؟! همونو! همونو بیارید مشکلات مملکت رو سریع حل کنه! اون می تونه!»

 

انتهای پیام

media.shafaqna.com

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

پاسخ به این نظر

Please enter your comment!
Please enter your name here